Malá se chytá pod krkem, mrská nohama, mám o ní strach.

29.3.17 22:22

Malá se chytá pod krkem, mrská nohama, mám o ní strach.

Dobrý večer,
prosím, nemáte někdo zkušenosti? Moje 8mi měsíční holčička občas začne dělat jakoby se sama škrtila. Poprvé mě to vyděsilo, ale pak mi došlo, že je to nejspíš vzteky-nemá ráda oblékání a občas je kovbojka dostat jí do něčeho teplejšího, když je venku zima.. Chytí se v tu ránu pod krk jednou rukou a do toho jakoby plave nohama. V kočárku to dělá nejčastěji. Dělá to hlavně při oblékání nebo po něm. Dneska však byla velmi lehce oblečená, v klidu si hrála a z ničeho nic to zase začala dělat. Vždy u toho zrudne jak rajče a když se jí ptám copak se děje, nebo ať přestane že se přece nic neděje, tak někdy přestane a kolikrát se i usměje! Jakoby nic. Ale dovede to dělat i 3 minuty v kuse.. i když navlecena není. Co myslíte? Není to nějaký druh agrese? Nebo je to prostě jen zlozvyk? Díky za odpověď. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3081
29.3.17 22:40

Neřešila bycj tolik co ti je, ale určitě bych jí za to vynadala a snažila se jí to odnaučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
29.3.17 22:47

8mi měsíční? Nedokážu si to vubec přestavit, možná se takto jen vzteká, pokud máš obavy tak to natoč na tel a ukaž to doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3053
29.3.17 22:53
@sediza píše:
Neřešila bycj tolik co ti je, ale určitě bych jí za to vynadala a snažila se jí to odnaučit.

To jako fakt v 8-mi měsících? Řekni mi jak?
Taky si myslím, že to může dělat, když se jí něco nelíbí… A nápad natočit to a ukázat Dr. je dobrý… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5411
29.3.17 23:34

A jak se ptas 8mi mesicni co ji je? Me to neni schopny rict ani muj 2,5lety.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
29.3.17 23:40
@sediza píše:

jj a taky pořádnou facku, to určitě mimino pochopí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40077
29.3.17 23:45

@TeriiTerii nemůže jí vadit oblečení na krku? Že má pocit, že se dusí? Ale to by asi nedělala jen po oblékání. Taky se přikláním k tomu natočení. Ty jo a přeji pevné nervy a ať je vše v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
30.3.17 00:32

Video, jak tady bylo zmíněno určitě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11638
30.3.17 03:50

@TeriiTerii : ja myslim, ze v 8 mesicich je agrese totalni blbost…mimina obcas delaji zvlastni veci a duvod nikdo nezjisti ;)
Tuhle jsem cetla pribeh o matce, co utikala s miminem na pohotovost, ze furt vystrkuje jazyk, tak ze se urcite musi dusit…mno proste objevilo jazyk, tak ho vystrkuje…
Ja bych tipovala, ze treba to nekdy udelala bud proto, ze ji zaskrabalo v krku, nebo fakt „skrtilo“ to obleceni (neter takhle nic nesnesla u krku, musela mit vsechno o nekolik cisel vetsi, a l y fakt nebylo nic natesno) a zjistila, ze tim spolehlive pritahne tvoji pozornost, tak to nekdy udela a cvicne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 07:24

Počkej až si začne vzteky trhat vlasy… :mrgreen:
Né, vážně, může to být projev vzteku (vadí jí oblečení u krku, vadí jí samotné oblékání), ono to osmiměsíční zase tak moc nedosáhne, ani nemusí mít potřebnou koordinaci - určitě znáš děti, co se vzteky mlátí do hlavy nebo hlavou o zem. Ona dosáhne na krk, navíc jestli tím získá pozornost, má, co potřebuje…
Náš malej to občas dělá dodnes - když se mu něco nelíbí, tak se rukou práskne zboku do hlavy (jakoby na spánek), já sem z toho na nervy :roll: ale pětiletýmu už se to dá vysvětlit, ať si neubližuje…

Takže bych ji to „odnaučovala“, jak píše @sediza, samozřejmě na ní nevychylovat, ale s jasným „to se nedělá“ jí dát ruku stranou, to snad není nic proti ničemu (stejně jako ji budeš odendavat od zásuvek, kabelů, hrnečku s čajem a dalších nástrah dětského života)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59114
30.3.17 07:50

8 mesicni? Spis bych se bala, zda nema nejaky zdravotni problem, treba s dychanim. Cilene tohle male mimino delat nebude. Natocila bych to a ukazala Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.3.17 08:41

Jak už tu bylo zmíněno video. Natočit a ukázat Dr. Je super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 19:15

Tak to je dobry, ja to prave uz natocila a mela jsem v planu to doktorce ukazat! Ale zas nechci aby ji posilala na kdovijaka vysetreni.. spis souhlasím s vyse uvedenym ze nesnese nic u krku. Je to asi tak, protoze si vzpominam ze vlastne jak byla oblecena lehce tak to stejne mela ke krku. Je zvykla mit o cislo vetsi. :mrgreen: takze dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama