Mimčo skoro 7 měsíců a nechce se přetáčet

69
29.3.17 08:59

Mimco skoro 7 mesicu a nechce se pretacet

Ahoj, moje dite bude mit za tyden 7 mesicu a nechce se pretacet ze zad na brisko a ani obracene. Skoro se nesnazi, jinak vse ostatni psychosom. vyvoji souhlasi, hezky si hraje, reaguje na vse. Zacinam byt ale kvuli tomu pretaceni nervozni. Mam to uz nejak resit, muzu nejak vic pomoci v pretaceni? Dekuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3391
29.3.17 09:01

Zeptat se doktora, mají různé fígly na povzbuzení přetáčení, klekání apod., nebo by vás mohl poslat na rehabilitační nebo podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22110
29.3.17 09:07

Ukazuj jí neokoukanou hračku a motivuj ji tí k otočení. Naše doktorka mě poslala na rehabilitaci se synem, nechtěl zvedat hlavičku. Tam mě naučili, jak ho za nohy přetočit a hned se to zlepšilo. Spíš byl jen pohodlný. Chodit začal velmi brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
29.3.17 09:08

Kazde ditko ma jine tempo. Zname syn se zacel pretacet kolem desateho mesice. A nyni je to sikovny predskolak.obe moje deti v 7 mesicich zacinali obchazet kolem nabytku a tech bouli a drzkopadu.
Pro jistotu bych si o tom promluvila s doktorkou na kontrole. Pri hrani na dece bych se snazila dite v pretaceni motivovat oblibenou hrackou, pripadne mu pomohla s pretocenim-mudra ti ukaze jak.vsak pockej, jeste budes jednou se slzou v oku vpomnat na dobu, kdy ditko lezelo jak placka.

Příspěvek upraven 29.03.17 v 09:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
29.3.17 09:09

@Katka66 ahoj, moje malá se začala otáčet také až před 7m, pokladej hodně na bříško, i když se bude možná vztekat, ukazuj hračky, motivuj. Teď je ji osm a půl měsíce, teprve necelý týden se plazi :mrgreen: už by podle Dr měla byt na kolinkach, ale Elli má své pohodové tempo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 09:15

Moje holčička má taky 7měsíců a máme stejný problém. Tedy - vím, že se přetočit umí, jednou jsem došla do pokoje a ona byla na břichu. Takže jako umí, ale rozhodně se jí nechce to dělat častěji. Na záda se už jednou přetočila taky, takže umět to umí, ale moc to nevyužívá. Pomalu ale jistě začínám být nervní, i když se pořád uklidňuju, že to určitě dá a že to bude třeba zrovna dneska…Určo se ale zeptám doktorky, i když vím, že každý dítě má svý tempo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
29.3.17 09:23

Pokud Vas to hodně zneklidňuje, zajděte si za pediatrem- ten ditko prohledne a pokud se mu něco nebude zdát, pošle na rehabilitace. Většinou se cvičí Vojtova metoda na posílení svalů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 09:33

Mala se mi zacla přetáčet lehce pred 7m, stale jsem ji davala na zem na zada a motivovala, pomahala..časem jsem pomahala mene a mene az to zvládla sama..trval skoro mesic nez si to osvojila na obe strany. Ted ji je 8m a tyden a prakticky uz na zadech lezi jen kdyz spi. Z břicha na zada se neotoci a neplazi se. Doktor uplne v klidu, ze ma jeste cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 09:35

Jeste jsem casto delala, ze jsem ji polozila na zada bud lehce na sikmou plochu nebo jedno raminko podlozila polstarkem…hracky jsem ji vyskladala tak, aby na ne dosahla jen kdyz se otoci a to pochopila celkem rychle, co po ni chci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
29.3.17 14:15

Záleží jestli je to jediný problém, to nepřetáčení. Pokud vydrží delší dobu a je ráda a stabilně na bříšku tak by to problém být nemusel. Zvládá již druhé vzpřímení(na natažených ručičkách)?. A zkoušela jste motivovat nehračkama? Ovladač, brýle, mobil, klíče? Mě malá na hračky zvysoka kašlala. Ale pokud se Vám něco nezdá, tak bych určitě doporučila RHB. Naše obvoďačka nevím na co čekala a začaly jsme s vojtou až v 7. měsíci a oni se ty děti pak už dost bráněj a třeba už Vojta ani nejde… Moje dcera má teda vlastní tempo úplně ve všem, ale bez RHB vůbec nevím jak by to bylo. Pro uklidnění dcera v 7. měsíci nepřetáčela, nechtěla být na bříšku, na zádech byla taky nestabilní a od 10,5 měsíci lezla a od 19 chodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
29.3.17 14:33
@Ivka87 píše:
Záleží jestli je to jediný problém, to nepřetáčení. Pokud vydrží delší dobu a je ráda a stabilně na bříšku tak by to problém být nemusel. Zvládá již druhé vzpřímení(na natažených ručičkách)?. A zkoušela jste motivovat nehračkama? Ovladač, brýle, mobil, klíče? Mě malá na hračky zvysoka kašlala. Ale pokud se Vám něco nezdá, tak bych určitě doporučila RHB. Naše obvoďačka nevím na co čekala a začaly jsme s vojtou až v 7. měsíci a oni se ty děti pak už dost bráněj a třeba už Vojta ani nejde… Moje dcera má teda vlastní tempo úplně ve všem, ale bez RHB vůbec nevím jak by to bylo. Pro uklidnění dcera v 7. měsíci nepřetáčela, nechtěla být na bříšku, na zádech byla taky nestabilní a od 10,5 měsíci lezla a od 19 chodí…

Dekuji, dcerka ostatni zvlada dobre a na brisku se ji moc libi…proste jen ceka nez ji otocime…na zadech je chvili a pak zacne rvat, sama se otocit nechce :( takze to je jediny problem…zkousim motivovat mobilem, ale nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
29.3.17 14:59

@Katka66 Tak to je moc dobře. Je pravda, že mi RHB i radila a ukazovala jak pomáhat s tím přetáčením, aby se dítě aspoň trochu snažilo. Ale už popravdě nevím přesně jak to bylo. Ale doktorka by Vám mohla něco poradit i ukázat. Přeji mnoho zdaru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 12:59

Mě poradili motivovat hračkou a 3 dny neustále pomáhat přetáčet, pak nechat být. Nepřetáčet, protože bude očekávat, že to maminka bude dělat za ní. Pokud jí to za cca 7 dní nepůjde, tak pak už jen přetáčet 2 dny na bok, aby zvedala hlavičku, ale nepřetočit úplně, takhle si trénuje svaly. Pokud se dotočí na bříško sama, tak jedině dobře. Potom jí zase nějaký čas nechat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7498
6.4.17 13:10

@Katka66 Dcera se poprve sama otocila take az tyden po 7m. Lezt zacala cca v 9,5m a chodit ve 13,5m. Od 18m je spis motoricky zdatnejsi nez jine deti. Takze pokud Tve ditko dela vse dobre, nemusi to byt problem :hug:. Plus za zeptani se pediatra nic nedas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama