A co když "nechat vyrvat" jedině pomáhá?

3886
27.3.17 11:53

A co kdyz "nechat vyrvat" jedine pomaha?

Mile maminky,

Prosim, neodsuzujte me, sama nevim, co delat, nebo jak to delat jinak.

Mam 14 mesicniho syna, ktery se obcas (nekdy vic a nekdy mene casto) vzteka. Myslim, ze duvodu je nekolik - vzdor, zoubky a neco, co nedokazu identifikovat.

Kdyz zacne tento vztek, spusti rev z plnych plic, vali se po mne, knuci a nic ho nezajima (hracky, knizky, povidani, mazleni), vydrzi knourat a rvat treba i hodinu. Jedine, co pomaha, je nosit na rukach (ne v nositku). Jakmile ho ale clovek postavi, zacne vse nanovo. Syn vazi 13kg, takze ho prilis nenosim. Navic toto vztekani predvadi jen se mnou (presto, ze se mu venuji), kdyz ho hlida kdokoliv jiny, je mily.

A ted k jadru pudla: zjistila jsem, ze kdyz ho dam vyvztekat do postylky a opustim mistnost, mam do 10 minut usmevave dite a muzeme si jit zase hrat. Tedy 10 minut vztekani versus hodina, kdyz se mu venuji.

Kdyz ho nechavam vyvztekat (zatim jsem to udelala 2×), pocitove mi to neprijde ani nejak strasne, ale porad mi v hlave hloda cervicek, ze tady na vsech diskusich ctu nazor, ze u takto maleho ditete je to skoro tyrani.

Moje otazka zni: co byste na mem miste delaly vy?

Prosim, neodsuzujte, sama z toho nemam radost, jen nevim, jak jinak dal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28853
27.3.17 11:56

Pokud jsi si vnitřně jistá, že tato metoda je právě pro Tvého chlapečka ta nejlepší, tak v tom nevidím problém. Každé dítě je jiné a na každé platí jiný metr. Mě se taky občas a v různých situacích osvědčily radikálnější metody(myšleno direktivní),než neustále rozebírat a analyzovat s dítětem „proč“,když to stejně ani jeden nemůžeme změnit. Taky nemám potřebu to rozebírat. A jsem si jistá, že na duševním zdraví dítěte to následky nezanechalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11613
27.3.17 11:58

Já vztek taky nechávám vyřvat. Jen nenosím do postýlky, prostě jí nechám kde sebou plácne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1585
27.3.17 12:00

Dala bych ho do postýlky a nechala vyrvat, jak píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
27.3.17 12:02

Jestli to funguje, tak bych v tom pokračovala. Mně to osobně jako týrání nepřijde…Každé dítě je jiné. Na mě se tohle aplikovalo běžně, protože jsem byla hrozná herečka a žádnou psychickou újmu z toho nemám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14263
27.3.17 12:06

To je trochu jiné vyrvani než to, které já odsuzuju ;) jestli se jenom vzteká tak bych mu určitě nelezla do zadnice a nechala ho dokud ho to nepřejde. Ale nedávala bych ho do postýlky, aby si ji nezačal spojovat s nepříjemnými pocity. Prostě bych zavřela dveře a až se uklidnis tak přijď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700
27.3.17 12:09

@Limi123 On je rozdíl nechat vyvztekat 14m dítě, když víš, že se vyloženě vzteká a nechat vyřvat malé miminko. Tam je to dle mě krutost. U takto velkých dětí už to bývá spíš doporučovaná metoda - nevšímat si a počkat, až ho to samo přejde ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25795
27.3.17 12:13

@Limi123 Ty ho nenecháváš vyřvat, necháváš ho vyvztekat…
Vyřvat se nechává malé miminko. A to se nedoporučuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 12:26

Udělala bych to stejně jako to ty píšeš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
27.3.17 12:26

Dělala bych to stejně jako Ty, takže bud v klidu :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
27.3.17 12:30

@Limi123 týrání je, když tu některé expertky nechají vyřvat miminko, aby měly večer klid, nebo se vyspaly.
Ty ho necháš vyvztekat a už to není miminko. Pokud to na něj platí, neviděla bych v tom problém. Nechat jít vztek ven je někdy lepší, než uklidňovat a domlouvat.
Ale jak tu už někdo psal - taky bych ho nedávala vztekat do postýlky, aby si ji nespojil s nepohodou. Nechala bych ho v pokojíčku nebo někde, kde je bezpečno a víš, že ti mezitím nevyleze na skřín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 12:33

Klidně akorát bych tedy odchazela z místnosti ja a ne nosit dítě jinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
27.3.17 12:36

Taky nechávám vyvztekat, do postýlky ho ale nedávám. Bála jsem se, že pak bude brát jako za trest jít večer do postýlky spát. Prostě si ho nevsimam nechávám ať se třeba vzteka. Nepromluvim na něj a za chvilku je zas v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
27.3.17 12:44

To co popisujes není vyrvani, ale vyvztekani, u mojí triletacky to taky praktikuju, ale nedávám do postýlky, naučila jsem jí že se vyvzteka v pokojíčku a že by jí mohlo pomoct bouchnout si do polštáře. Někdy funguje ji pevně obejmout, potom ze vztekajiciho řevu přechází v pláč až posléze na mazleni, ale nefunguje to vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3886
27.3.17 12:49

Dekuji vsem, uklidnily jste me. Mimo postylku se bojim, ze si neco udela, vali se ruzne po zem, haze sebou atp…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama