Kouření v období kojení

30.3.17 22:17

Kouření v období kojení

Ahoj maminky,
odsuzuji se sama. :zed:
Plně kojím a kouřim (max 4 denně, před těhu vice jak 20 denně). :(
Ale chci přestat, hlavně kvůli malé a také kvůli tomu, že celé dny propláče (hystericky) a asi ji trápí kojenecká kolika (malá má 16 dní). :,(

Celý den malá prořve a vůbec nic na to nepomáhá. Kaká normálně (3× denně někdy i víc), odříhavá si, prdí. Dávám odříhnout na tygříka, masíruji bříško, cvičíme nožičkama, kapu espomisan, odvar z kmínu, fenyklový čaj,… A nic… Takže hádám, že to bude ta kolika plus to, že kouřim.

Moje otázka tedy zní, zlepší se to když přestanu kouřit nebo se to už nespraví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1726
30.3.17 22:22

https://www.nutriklub.cz/…bdobi-kojeni

Nemam zkusenost, jsem nekuracka, ale precti si to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
30.3.17 22:23

Ja bych rekla, ze to s tim nesouvisi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
30.3.17 22:27

Ja si naopak myslim ze jo.
Nechci byt hnusna, ale necejtila by ses i ty lip, kdybys prestala? Pak bys aspon vedela, zes udelala maximum pro mimco..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 22:30

@pikola
Co Jsem četla tak kouření zvyšuje riziko koliky :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
30.3.17 22:31

@IvSmajlik

zkuste přestat

uděláte to nejlepší pro sebe i pro dítě
je to fakt těžký, ale zkuste to…malá je opravdu ještě velice malá a vlastním kouřením při plném kojení ubližujete i jí, nejen sobě

kdybych to tak uměla, poslat nějakou tu sílu na ukončení kouření přes drát, tak jí posílám ihned

:kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
312
30.3.17 22:31

Nápisu ti to asi tak, kolika je celkem běžná věc, ulevit od ni můžeš masáži, nahráváním, můžeš podat probiotika, espumisan nebo tak něco, nebo použít rektální rourku. Co se tyče kouření, tak jsem sama kuřák, v tehu a v době kojení jsem přestala, než jsem přestala kojit, tak jsem své mléko ochutnala :oops: ale abych věděla které z um je mu opravdu nejvíce podobne, když jsem opět začala kouřit, tak zhruba po týdnu, kdy jsem stále své mléko měla ale už nekojila, tak jsem ho ochutnala zas. Věř, byl to sakra rozdíl, čisté mléko chutná sladce až Smetanově, mléko kuřácky je nahorkle, není vůbec dobre. Jsem rada, ze jsem si to porovnala. Rozhodni se sama. Kolika je jedna věc, kouření druhá. A navíc, třeba malou ani kolika netrápí, jen ji třeba mlicko nechutna a tudíž má hlad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
30.3.17 22:51

Ja nerikam, ze je to spravne, jen ze si nemyslim, ze to vyresi koliku. Ale proc to aspon nezkusit prestat? Navic musis diteti pekne smrdet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
30.3.17 22:52

Je to horší než kouřit v těhotenství.
Pokud nemůžeš přestat, tak ji přestaň kojit a dávej jí umělou výživu.
Ale určitě nekoj, když kouříš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
30.3.17 22:55

A kdy jindy nez kvuli diteti prestat? :think: V mlece se to odrazi a to ji davate. Ja bych si to vycitala, ze jsem to nezkusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
30.3.17 23:40

Prostě nekuř!! Je to hnus!! Ušetříš plno peněz a malé bude dobře…A říkám to jako bejvalá kuřačka. Takže vím o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
31.3.17 04:09

Přestante kourit a za ušetřené peníze kupte neco miminku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9716
31.3.17 06:47

Je to hnus, chudák holčička, dítě má být pro tebe priorita, ne cigaro, tak s tím přestaň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17307
31.3.17 07:02

Ale ten plac vubec nemusi byt z boleni briska, zcela bezne je z pretizene nervove soustavy (dle Karpa), ktera kourenim bude dostavat zabrat o to vic. Nam dite „plakalo“ kazdy vecer cca 2 hod, briskem to nebylo, po dokonceni 3 mesicu plac ustal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17307
31.3.17 07:04

@IvSmajlik Tedy ale fakt se divim, jak jsou lide sobecti. Ja si kvuli kojeni odpiram i kavu, abych dite nenaspeedovala a tady se nekdo pta, zda vadi koureni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama