BT

1296
11.4.05 19:14

BT

Ahojky,

chtěla bych se Vás zeptat, jestli se dá bazální teplota měřit taky v podpaží.
Pracuji totiž na směny a nedokážu si představit, kde bych si třeba po noční teplotu měřila. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

986
11.4.05 19:21

Ahojka kdepak ta se měří v pochvě a konečníku… Ale pro miminko v pochvě. V podpaží je teplota nižžší a to se nepočítá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
11.4.05 19:31

Díky moc. Já si to myslela. Tak to to máme velice ztížené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
11.4.05 19:37

Já si jí měřila asi týden každé ráno před zaměstnáním… jen tak abych věděla. Manžel z toho byl celý na větvi a vůbec nechápal :D Po noční to bude asi síla :? Nevím jestli bych to zvládla :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
11.4.05 20:19

Ahojky Mikino!

Já Tě teda snad trošku potěším. Není pravda, že se BT měří jen v pochvě nebo v konečníku. Dá se měřit taky v puse pod jazykem (ale nesmí se předtím pít a dát opravdu pod jazyk a co nejdál). Já to dělám už asi 15 let. A s pomocí tohoto měření jsem otěhotněla, když jsem chtěla a taky ne, když jsem nechtěla. A vzhledem k tomu, že jsem dojížděla do školy a jezdila jsem v noci, tak by byl taky problém se měřit jinak. A navíc, protože si ji měřím od 15 let, jsem byla panna, tak pro mě bylo nepřijatelné ji měřit v pochvě. A ve vlaku po ránu to bylo v puse ideální. Jen to normálním trochu dlouho trvalo, tak jsem si pořídila digitální a bylo to hned.

Tak snad Tě to potěšilo a pomohlo. Přeji mnoho úspěchu a brzo //.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
12.4.05 07:40

Jé tak to jsem nevěděla… Myslela jsem že je to jinak (samosebou vím, že se v ústech měří teplota) proč mi to někdo neřekl :? dřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
12.4.05 08:13

ahoj snažilky :lol: , najde se někdo kdo mi poradí? Myslím si, že by to mohlo tento měsíc dopadnou-tak nějak mám pocit, že konečně budu těhu. No uvidíme-ale k mému dotazu-měřím si BT a teploty před ovu byly 36,4 při ovu 36,2 a od té doby se drží na 36,7 nebo 36,8. Není to na těhotenství málo? Máte s tím některá zkušenost? Všude se uvádí teplota okolo 37 pokud to má být těhotenství tak nevím. Jinak jsem dost unavená, ospalá a párkrát se mi zvedal poránu žaludek-ale mám strach jestli to není jenom mé zbožné přání. Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
12.4.05 09:09

Ahoj, já bych taky byla ráda, kdyby mi to někdo trochu osvětlil…mám nastudované měření BT z www.rodina.cz, jenomže tam je psáno těch 37 stupňů a více…když jsem si v minulých cyklech jen tak zběžně měřila, tak jsem se přes 37 stupňů dostala. Teď, když jsem začala měřit celý cyklus, tam mám maximálně 36,9. A to mám 18DC, a cyklus mám maximálně 27 28 dní..takže ukázkový, dle učebnic biologie :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
12.4.05 09:49

Mikino,

Teplota se může měřit i v puse, ale pozor bazální znamená základní a jak jsem to z různých článků pochopila měla by se měřit po probuzení (minimálně 3 hodiny spánku), když člověk ještě nezačal nic dělat.
Tím se dosáhne toho, že není celkem ničím ovlivněna. A myslím. že tak nejlépe zjistíš ten teplotní rozdíl, který nás všechny snažilky zajímá. Ne u každé je velký - u mě to je asi jen 0,3 stupně a bojím se, že kdybych neměřila ráno tak ho odpoledne prostě nezjistím. Hodně záleží jak je člověk unavený, jak měl náročný den apod. Tak nevím jestli jsem ti pomohla. Zkus nastudovat články o symptotermální metodě na www.rodina.cz.
Nejnižší teplotu má člověk kolem třetí ráno a pak postupně stoupá. Zhruba tak o 0,1 stupně za hodinu. Z vlastní zkušenosti vím, že tak zhruba odpovídá. Měřím ráno v šest a když se v neděli zapomenu nařídit budíka a měřím až v osm, mám BT o hodně vyšší.

Tarrynko - každá jsme jiná, to se nedá porovnávat s učebnicí. Já byla na začátku také vyplašená, že všude píší jinou teplotu než mám já a že ten rozdíl není tak veliký. Hodně také záleží kde měříš.

Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
12.4.05 23:01

Ahojky Tarrynko a všechny ostatní!

Já už to tady někde psala a vysvětlovala jsem, jak je to s tou BT. Není pravda, že musí být vyšší než 37°C. Musí být jen o 0,2°C vyšší, než posledních 6 po sobě jdoucích teplot před zvýšením, ke kterému dojde po ovulaci.
Já nikdy neměla teplotu vyšší než 37°C a to má za sebou dvě otěhotnění.

V případě, že chceš otěhotnět, tak je lepší si kontrolovat víc příznaků. Jsou celkem tři. Přepisuji zde už některý můj dříve napsaný příspěvěk. Je tam i vysvětlena BT a tak si vyber, co budeš chtít.

Já si metodu s pozorováním hlenu a BT vedu asi od 15-ti let, takže v době, kdy jsem se vdávala a začala intimně žít s manželem (asi před 8-mi lety), tak jsem se docela dobře znala. A je fakt, že mi to funguje.

Když jsem otěhotněla poprvé, tak jsem věděla, že opravdu ten den je nejvhodnější (ovulace) pro početí. A do 18 dnů jsem měla jistotu.
Protože pak jsem měla velké problémy v manželství a další dítě jsem do toho přivést nechtěla, tak jsem si zase dávala pozor a opravdu jsem neotěhotněla (asi 3 roky).
Funguje mi to i mým nynějším přítelem, kdy jen na základě této metody, bez jakékoliv jiné antikoncepce nebo ochrany jsem neotěhotněla (skoro 2 roky). To se stalo až když jsem vše začala, méně sledovat, přepsala se ve dnech a posunla je o pár dnů, takže v době největší pravděpodobnosti (ovulaci) jsem otěhotněla. A taky jsem si to potvrdila po 18 dnech.

Je důležité hlídat HLEN .
Po MS je většinou pár dní, kdy je NEPLODNÉ OBDOBÍ . V tomto období většinou není žádný hlen a žena má pocit sucha .
Pak se začíná objevovat neplodný hlen , ale žena má pořád pocit sucha. Ten je hustý, bílý, zkalený, nažloutlý, lepkavý, smetanovitý nebo hrudkovitý. Když se dá mezi papír nebo prsty, tak se lepí a při roztažení prstů od sebe se přetrhne.
Pak nastupuje PLODNÉ OBDOBÍ a se začíná objevovat plodný hlen a žena má pocit vlhka, mokra nebo kluzka. Hlen je tažný jako vaječný bílek, sklovitý, průhledný, tekutý, vodnatý, růžový nebo červenohnědý. Když se dá mezi papír nebo prsty, tak se nelepí a při roztažení prstů od sebe se táhne.
Nakonec následuje opět NEPLODNÉ OBDOBÍ , kdy je opět pocit sucha bez hlenu nebo se může i objevit svědění .
OVULACE je v den, kdy se naposledy objeví plodný hlen .
Je tady důležité naučit se vypozorovat pocit sucha a vlhka a je-li hlen hustý, bílý, nažloutlý nebo řídký, táhlý, průzračný.

Je dobré si také měřit BAZÁLNÍ TEPLOTU .
V první polovině cyklu ( DO OVULACE ) je teplota nižší - u každé je jiná, takže si to musí každá odpozorovat sama. Ale den PO OVULACI teplota stoupne o 0,2°C nad nejvyšší teplotu, která byla v 6-ti předcházejícíh dnech (před ovulací), ne míň. Od 4-tého dne zvýšené teploty je už opět NEPLODNÉ OBDOBÍ . Samozřejmě jsou věci, které BT ovlivňují a tím i zvedají (např. stres, nemoc, alkohol, nevyspání, …). Pokud něco takového zvýší teplotu v těch 6-ti dnech před ovulací, tak se tado teplota jakoby nepočítá a místo ní se vezme 7-má teplota před ovulací. To znamená, že není nutné, aby byla teplota přes 37°C - to já nikdy neměla ani po otěhotnění.
Jestliže se tato zvýšená teplota udrží déle než 17 dní , jde prokazatelně o TĚHOTENSTVÍ . Pokud pak dorazí MS, jde o potrat ve velmi ranném stadiu. Jinak období zvýšené teploty trvá jen 12 - 13 dní, pak dorazí MS.
Teplota klesá den před MS nebo v ten den.

Úplně nejspolehlivější je právě VYŠETŘOVÁNÍ ČÍPKU . Já jsem s tím měla z počátku problémy, je potřeba se naučit poznat ty rozdíly, ale myslím si, že je t asi nejlepší. Dělám to asi poslední rok a dá se to naučit a hlavně se to nemusí dělat celý cyklus ale právě jen těch asi 14 dnů kolem ovulace.
PŘED OVULACÍ je čípek hodně dole, je tvrdý a uzavřený - NEPLODNÉ OBDOBÍ . Pak začne postupně stoupat nahoru, měkně a je otevřený - PLODNÉ OBDOBÍ . Jde to ale pomalu. Hned PO OVULACI začne jít čípek dolů, tvrdne a zavírá se. Takže OVULACE je poslední den, kdy je čípek měkký, nahoře a otevřený. Jakmile je čípek zase dole, je tvrdý a uzavřený, nastává opět NEPLODNÉ OBDOBÍ . Tady to jde už hodně rychle, takže kdo se to učí, tak v právě v tomto období to jde rozpoznat, protože změny jsou jasné. Před ovulací je změna čípku pozvolná a pomalá a hůře se to rozpoznává. Ale i tak to bude trvat pár cyklů, než se to žena naučí. Já jsem to taky v prvním cyklu nemohla poznat a přišlo mi to pořád stejné, ale dá se to naučit.
Je dobré to umět, protože je to nejspolehlivější příznak, jak rozpoznat, že skončilo plodné období. To je dobré hlavně v době, kdy naopak dítě nechceme.

Takže OVULACE se určuje podle:

1. HLENU - poslední den plodného hlenu,
  2. TEPLOTY - den před vzestupem teploty o 0,2°C,
  3. ČÍPKU - poslední den, kdy je nahoře, měkký a otevřený.
    Většinou se všechny tři příznaky shodují nebo se maximálně o den liší.

Vypadá to možná trochu složitě, a že je toho moc a nedá se vše pamatovat, proto na to existují i tabulky, do kterých se vše zapisuje, aby se k tomu dalo později vrátit a porovnat si to.
Tím, že já si to dělám už poměrně dlouho, tak už na to nemusím myslet, vše dělám automaticky a poznám to velice snadno.

Pro toto opravdu 100% fungování této metody je důležité, aby oba dodržovali jednu podmínku - a to je netulit se (tento váš výraz se mi moc líbí) v období ovulace (10 - 14 dnů), pokud NECHTĚJÍ OTĚHOTNĚT .
Ale období ovulace je důležité znát i v případě, kdy žena chce OTĚHOTNĚT . Tady pak platí také jedno pravidlo - a to netulit se každý den, ale jen obden a to z toho důvodu, aby spermie stihly dozrát a byly dostatečně silné a zdravé a opravdu mohly vajíčko oplodnit.

Doufám, že jsem vám v tom neudělala ještě větší zmatek než jste měly a omlouvám se za tak dlouhé povídání, ale nešlo mi to víc zkrátit, aby to nebylo ještě víc nesrozumitelné. Pokud se tak stalo, tak se moc omlouvám.
Snad vám to bude k něčemu a nějak to využijete nebo aspoň nějakou část z toho.

Snad jsem vás tady nezahltila informacema a každá si vybere jen to, co potřebuje. A to o BT máte začerveněné.
Takže všechny zdravím a ještě něco. Pokud máš opravdu zvýšené teploty déle, tak je možné, že jsi opravdu těhotná.

Tak už se opravdu loučím a všem hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.4.05 12:28

A šlo by to, že bych si po noční změřila teplotu třeba na záchodě ??

To že udělám pár kroků přece němůže vadit, nebo ano ????

Asi jsem pitomá a mám hloupé otázky, promiňte.Ale chci měřit opravdu poctivě.

• Nahlásit
  • Citovat
1
18.6.20 02:07

BT

Ahoj holky sem tu nová, co se týče BT, když mi bylo 20let BT sem měla při tehotenstvi 37,4 a držela se tak pořád. Ted sem starší ale vypadám o 10let mladší a dělám noční 12h směny. Merim po 7h spánku odpoledne, kontrolují i čipek. co mě ale zaráží že při noční mám čipek vysoko a ráno, kdyz dojdu domů mám čipek nízko. Po spánku taky nízko. Mate to taky tak některá?? Můžete mi napsat vaše zkušenosti co se týče BT měření po noční odpol??Zatím jeden graf že 3 byl ukázkový a nejnižší teploty 35,4 a nejvyšší 36,9.mezitím 2 cykly anovulacni. Díky za Vaše příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama