Budu mít tzv. Irská tročata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mandarinka6
Nováček 3 příspěvky 12.04.19 03:28
Budu mit tzv. Irska trojcata

Zdravim, mam doma uzasne miminko (10 mesicu) a do 3 mesicu mi k nemu pribudou dvojcatka. Uf. Ma to nekdo podobne? Da se to prezit? Nejake rady vychytavky? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lenek
Kelišová 5646 příspěvků 12.04.19 06:51

@Mandarinka6 jestli máte FB tak zkuste skupinku Dvojčata. Tajovych maminek tam je určitě vic

blumen
Hvězda diskuse 49873 příspěvků 12.04.19 06:58

@Mandarinka6 nemam, nastesti :oops: :lol: hodne sily a pevne nervy.

Bella13
Kecalka 259 příspěvků 12.04.19 06:58

Já to měla opačně a malinko větší rozdíl 20 měsíců. Zvládnout se to dá - budeš muset :-). Hlavně tedy se musíš stát režimovou matkou a režim dětí (alespoň dvojčat) sjednotit. Jí se najednou, spí se najednou a ten režim striktně dodržovat - Jinak se fakt zblázníš.

Denisa56
Kelišová 6672 příspěvků 12.04.19 07:03

@Mandarinka6 Před lety to podobně měla sousedka. Holčičce bylo 16 měsíců a narodili se jí dva chlapečci. Ten první rok byl strašnej, bydleli nad námi, takže jsme to slyšeli. Prakticky pořád jí tam brečelo nějaké dítě. Ona chuděra chodila jak přízrak. Já byla tenkrát mladá holka, tak jsem jí často brala ven aspoň ty dvojčata v kočárku, když se s nima jezdilo, tak neřvali. Byla mi za to hodně vděčná, mohla se v tu dobu věnovat té starší holčičce a něco doma udělat. Ale masakr to byl, je to už dávno (víc než 40 let), nebyly papírové pleny a automatické pračky, navíc bydlela ve druhém patře bez výtahu a kočár měla v kočárkárně, tzn., sejít až do sklepa a projít do vedlejšího vchodu do kočárkárny.

Jako vychyávku bych ti doporučila nebránit se jakékoli výpomoci a pokud vám to situace dovolí, klidně si i párkrát v týdnu na pár hodin někoho zaplatit - paní na úklid, nějakou studentku na vození kočáru atd. atd. A manžela hned zkraje zapojit i do nočních anabází, u nich to bylo tak, že on vstával k holčičce a ona k dvojčatům.

No, drž se, první rok bude hodně náročnej, druhej ještě taky, ale pak se to srovná. :hug:

Sany80s
Kelišová 7323 příspěvků 12.04.19 07:25

Příbuzná to zhruba tak měla(rozddíl od první byl 14 měsíců).
A je to peklo, nebudu ti lhát. Bez toho, aby jí mladší děti často někdo bral a hlídal, by to fyzicky nebyla schopna dát. Mladší děti byly furt vzhůru v noci, starší ještě nebyla absolutně schopna skoro nic pobrat a vzhůru přes den.
Střídali se u nich příbuzní s hlídáním. Samozřejmě, okamžitě ze stresu přišla o mléko.
Ber každou pomoc, i když třeba budeš mít pocity, že se musíš starat sama, i kdyby ti chtěla vzít kočár 12-letá holka od sousedky, když víš, že je fajn, ber všemi deseti.

Natálka26
Kelišová 5745 příspěvků 12.04.19 07:47

@Mandarinka6

No… Me by to asi položilo, ale rozhodně bych si vzala někoho na úklid, jednou týdně přijde a uklidí, rovnou může i vyzehlit, ty peníze za to bych vůbec nelitovala. Pak bych se nebránila žádný pomocí a úplně bych se odprostila od pocitu, že se musím starat já. S dvojkama bych najela na režim, ne že se budou budit na střídačku a snažila se nějak to přežít.. Tak preju pevný nervy ;)

Cristina786
Kecalka 116 příspěvků 12.04.19 07:53

Já to tak mám :palec: mám jich 6 pod 3 roky :hug: pevné nervy, hodně odpocivej dokud můžeš :D zvládnout se to dá v pohodě, ale jak už tu někdo psal musíš mít režim a ten dodržovat :srdce:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 12.04.19 07:55
@Cristina786 píše:
Já to tak mám :palec: mám jich 6 pod 3 roky :hug: pevné nervy, hodně odpocivej dokud můžeš :D zvládnout se to dá v pohodě, ale jak už tu někdo psal musíš mít režim a ten dodržovat :srdce:

Waau, masakr. :lol: Obdivuju :potlesk: :lol:

Cristina786
Kecalka 116 příspěvků 12.04.19 07:59
Fazulina
Závislačka 4427 příspěvků 12.04.19 08:01
@Cristina786 píše:
Já to tak mám :palec: mám jich 6 pod 3 roky :hug: pevné nervy, hodně odpocivej dokud můžeš :D zvládnout se to dá v pohodě, ale jak už tu někdo psal musíš mít režim a ten dodržovat :srdce:

6 dětí pod 3 roky??? Ty jo, kolik jim je? Tak to je masakr, promiň… Jsi dobrá, že to zvládáš:-)

a12
Hvězda diskuse 36332 příspěvků 12.04.19 08:03
@Cristina786 píše:
@Anitramm :oops: :hug:

8o mas dvoje dvojčata? Ty jo :mrgreen:
Neplete se vam trochu timon a timea? :think:

Příspěvek upraven 12.04.19 v 08:05

Cristina786
Kecalka 116 příspěvků 12.04.19 08:03

@Fazulina nejstarší holčička má 3, dvojčata kluci 2, holčička rok a dvojčata zase kluci mají 9 dnů :srdce: moc děkuju, nic jiného mi nezbývá :andel:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 12.04.19 08:05

@Cristina786 Máte dvojčata v rodině, nebo to byla náhoda, takhle 2×? :oops: :lol:

Cristina786
Kecalka 116 příspěvků 12.04.19 08:09

@Anitramm já nemám určitě a přítel si sice neni jistý ale myslí si ze nějaká jeho teta dvojčata měla neví ale jestli to byli její děti nebo od jejího manžela :mrgreen: přítel je z Kanady a s rodinou v kontaktu moc neni. Se širší vůbec a aby se zeptali jeho rodiče nehrozí nemají se širší rodinou dobre vztahy :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama