Poloha koncem pánevním následky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slunicko.bv
Stálice 54 příspěvků 10.04.19 22:43
Poloha koncem panevnim následky

Holky čeká mě CS z důvodu polohy KP, nyní jsem si přečetla několik článků o následcích KP na miminka jako např. Pokriveni páteře, skryté vývojové vady atd. Dost mě to vyděsilo, prosím máte někdo tyhle zkušenosti? Moc dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
poHanka89
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.04.19 22:57

@slunicko.bv starsi dcera byla taky kp a teda tohle slysim prvne. A to jsem toho nacetla hodne. Jinak k dotazu, je naprosto zdrava ctyrleta holcina :) zadny strach

slunicko.bv
Stálice 54 příspěvků 10.04.19 22:59

@poHanka89 děkuji moc :srdce:

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 10.04.19 23:00

Tohle tedy slyším úplně poprvé 8o

slunicko.bv
Stálice 54 příspěvků 10.04.19 23:03

@Aduš8 Tím, že bylo miminko několik měsíců umístěno v břiše polohou koncem pánevním, tedy s těžkou hlavičkou nahoru, je možné, že bude mít díky gravitační zátěži predispozice k nejrůznějším zakřivením páteře. Někdy se jedná o tvar páteře do písmene C, někdy bylo miminko v děloze umístěné rotovaně, tedy nohy mířily na jednu stranu, zatímco ramena na druhou. Často trpí miminka na predilekci. Tohle jsem právě našla, též jsem nikdy neslyšela ani gynekolozka nic nerikala

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 10.04.19 23:06

Podle mě je to blbost, miminko je v plodové vodě, která ho nadnáší a hlavně, většina se jich otočí hlavičkou dolů až těsně před porodem, někdy dopomáhají i lékaři. Takže v poloze hlavou nahoru jsou téměř celé těhotenství všichni

me-ow
Kecalka 269 příspěvků 10.04.19 23:10

Měla jsem polohu kp a mimco je zdravé. Neřešila bych to :slight_smile:

slunicko.bv
Stálice 54 příspěvků 10.04.19 23:15

@me-ow dekuji :srdce:

slunicko.bv
Stálice 54 příspěvků 10.04.19 23:15
poHanka89
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.04.19 23:20

@slunicko.bv jedine, co bylo, ze sedela jako zabka…s roztazenyma pokrcenyma nohama. A po porodu prisel pediatr sdelit informace a mimo jine uklidnit, at se neleknu, ze jak tam sedela “rozcapena”, tak muze par dni mit tu polohu i “venku” :lol: ze kdyz ji sundam plenku, tak ty nozky jakoby pokrci stejne, jak je mela v brisku. Ale nepozorovala jsem nic takoveho. Navic nebyla po tvari vlivem pruchodu por cestami vubec pomackana, ale krasne hladoucia (vyhoda cisare) :lol:

slunicko.bv
Stálice 54 příspěvků 10.04.19 23:27

@poHanka89 děkuji, též jsem četla o nozickach že se nemají po porodu hned natahovat za každou cenu. Ano mám už po jednom císaři a syn byl tez krásný hladoucky :srdce:

Beaumont
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 11.04.19 03:24

Moje mamka řídila 2× kp a to normálně a obce děti naprosto v pořádku ;)

1mila2
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 11.04.19 03:32

Byla jsem na tom stejne jako ty. Mam holcicku 15M, a je uplne v poradku. Nekde jsem taky cetla, ze se mimca nesmi natahovat nasilim a tak. Taky mi ji v porodnici zmerili az pri propusteni.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 11.04.19 03:42

Měla jsem a měla jsem sekci. Můj gyndar tvrdí ( Ale i v porodinici i na škole nám to říkali), ze u polohy KP je problém to, ze x porodu klasicky se podaří dobre bez komplikaci ale pak přijde jednou za čas jeden a z toho je pruser. Nikdo Ti ale nemůže a nedá 100% jistotu ve které skupině budeš ty. Když jdeš na sekci, s kůži na trh jdeš ty, pokud rodis klasicky, s kůži na trh jde dítě. Tudiz za mě neriskovat. Osobně nemám problém se sekci, měla jsem tak 3deti. Jsem rada. Bio matky to neradi slysi, nicméně nemám pocit, ze by to jakkoliv narušilo peci o dítě nebo vztah, ze bych jako svoje deti měla málo rada. Naopak. A starala jsem se hned. I doma vše ok. Proste je to i o tom, jak si to v hlave nastavis ty. Já děkuji Bohu za krasne deti a za to, jak jsem to měla já. Nemám pocit, ze jsem jakoze nezvládla roli ženy a podobne věci, což některé ženy to podle mě až zbytecne řeší, místo aby byly rady, ze mají krasne zdravé dítě. Dokonce jedna moje znama první rodila sekci a druhé chtěla strašne normlane - prave z důvodu ze to jakoze nezvládla normlane, ze selhala. Po druhem porodu měla rozpad rány a dávala se dokupy 4mesice a ještě vzpomínala na sekci. Ale zase znám dost žen co si chvali porod klasicky.
Tím vším bych tady jen chtěla napsat, ze sekce není žádná hrůza a pokud k ni dojde, má to nějaký duvod. Není to špatne. ;)

Mej se krasne a ať Ti vše dopadne jak si přeješ a mate krasne zdravé miminko :srdce:

Enicka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 11.04.19 04:46

Já rodila kp a dcera je úplně zdravá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama