Dusičnany a koupání miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barbarka_akrabraB
Nováček 1 příspěvek 09.04.19 19:09
Dusicnany a koupani miminka

Dobrý večer ženy, nikde nemůžu najít odpověď, tak doufám, že ji najdu tady. Naše voda obsahuje od 11 do 30 mg/l dusicnanu (cekam na aktualni info z vodarny). Vsude se dočítám, ze je nebezpecny nejvice pro miminka do trech mesicu. Moje dcerunka ma temer 10 tydnu. V sobotu jsme ji koupali a je mozne, ze trochu vody nedopatrenim vypila (rozhodne udelala zvuk jako kdyz foukate do vody, nekuckala atp.). Naštěstí je v pořádku, zato ja stresuju: 1) kdyz miminka neumi dusicnany zpracovat, co se s nimi stane? Nejak je telo nakonec vstreba? Nebo se budou v tele nejak kumulovat? 2) Jake mnozstvi by mohlo byt skodlive? Mam diky tomu z koupani od zacatku stres. 3) kdyz v takove vode oplachuju dudlik, nevadi to, ze? Semtam mala kapka zustane vně dudliku a nechce vyschnout, presto ho male dam, snad to nevadi? 4) kdyby vypila vody hodne, tak by se to hned projevilo, ze? Dekuju za odpovedi, budu rada, kdyz mi reknete, ze prehanim. A pokud ne, tak dekuju za nazory.

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 09.04.19 19:20

Proboha přestaň se stresovat takovou blbostí. Dítěti se nic nestane i kdyby tu vodu pilo. Ona fakt není jedovatá a těch dusičnanů by tam muselo být mnohonásobně více, aby to tělo vůbec zaregistrovalo. U nás jsou opravdu tvrdé normy na kvalitu vody.

Michelle_M
Závislačka 2506 příspěvků 09.04.19 19:24

Promiň ale přeháníš hodně, s takovou se z toho mateřství do roka zblázníš :nevim:

Uživatel je onlineiwinek
Kecalka 317 příspěvků 09.04.19 19:25

Ty jo tak tohle by mě opravdu nenapadlo řešit :think: a kdyby napadlo tak by odpověď by byla ať nevymýšlím kraviny nebo zda už definitivně neblbnu :D

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 09.04.19 19:29

Máme na koupání vodu ze studny která obsahuje dusičnany (přesná čísla nevím) a pitnou vodu máme normální z řádu. Prvního půl roku jsem koupala a vše co se týče miminka jsem dělala jen vodou z řádu.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 09.04.19 19:35

Já teda ani nevím složení vody u nás v Berouně a rozhodne bych to fakt neřešila. Malý miluje vanu od malička a kolik on toho vypil i na bazene a tam vis úplně prd co tam mají a představ si, ze žije… všechno jsem teda poměrně dlouho sterilizovala, ale i na mliko jsem používala prevarenou vodu z kohoutku… malého jsem nemohla kojit, takže hned od miminka, je to zdravý kluk. Neblazni, vazne, nebo ti hrabne…

Uživatel je onlineMaminanamatersky
Kecalka 441 příspěvků 09.04.19 19:38

To snad ne :lol:

medunka23
Kelišová 7364 příspěvků 09.04.19 19:51

Nestresuj se, já třeba u první o zadnych dusicnanech netušila, byla plně na UM a vařila jsem ho z kohoutkove vody, pro můj pocit to bylo lepší, než kupovat v plastových lahví kojeneckou, o které člověk neví, co se deje při skladování a přepravě, jak dlouho stála na slunci a podobně. To až mnohem později jsem si tohle přečetla ale je zdravá, žádné problemy zdravotní neměla a nemá. Asi bych doporučila tolik necist a negooglovat a používat zdravý selský rozum. Ať ti dělá holčička radost a je zdravá.

pikola
Generální žvanilka 20465 příspěvků 09.04.19 20:04

My koupali teda výhradně jen v Evianu, vy ne? :think:

Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 09.04.19 20:09
@pikola píše:
My koupali teda výhradně jen v Evianu, vy ne? :think:

Zásadně vodu z křišťálové studánky, kde nejhlubší je les. A nabíranou za úplňku :lol:

Katus44
Závislačka 2581 příspěvků 6 inzerátů 09.04.19 21:29
Cenarius
Kecalka 115 příspěvků 10.04.19 06:54
@Barbarka_akrabraB píše:
Dobrý večer ženy, nikde nemůžu najít odpověď, tak doufám, že ji najdu tady. Naše voda obsahuje od 11 do 30 mg/l dusicnanu (cekam na aktualni info z vodarny). Vsude se dočítám, ze je nebezpecny nejvice pro miminka do trech mesicu. Moje dcerunka ma temer 10 tydnu. V sobotu jsme ji koupali a je mozne, ze trochu vody nedopatrenim vypila (rozhodne udelala zvuk jako kdyz foukate do vody, nekuckala atp.). Naštěstí je v pořádku, zato ja stresuju: 1) kdyz miminka neumi dusicnany zpracovat, co se s nimi stane? Nejak je telo nakonec vstreba? Nebo se budou v tele nejak kumulovat? 2) Jake mnozstvi by mohlo byt skodlive? Mam diky tomu z koupani od zacatku stres. 3) kdyz v takove vode oplachuju dudlik, nevadi to, ze? Semtam mala kapka zustane vně dudliku a nechce vyschnout, presto ho male dam, snad to nevadi? 4) kdyby vypila vody hodne, tak by se to hned projevilo, ze? Dekuju za odpovedi, budu rada, kdyz mi reknete, ze prehanim. A pokud ne, tak dekuju za nazory.

Hrabe vam. To je jisty.
Jinak limit pro kojeneckou vodu je 10mg a pro PITNOU a NEZAVADNOU vodu v radu je 50mg. Takze jej koupete skoro v kojenecke vode a delate sceny?
Aby to diteti vubec nejak mohlo uskodit, tak by ta voda musela mit o rady vyssi koncentraci a pouzivat ji delsi dobu.
I kdyz si stejne myslim, ze zakladatelka uz ma filtr za x desitek tisic a pomalu travi dite destilkou.

Váš příspěvek
Reklama