Budu prvně na pracáku, na co mám nárok?

Anonymní
8.8.13 16:09

Budu prvně na pracáku, na co mám nárok?

Ahoj, přišla jsem o práci a nová není, byla jsem po mateřské 13 měsíců zaměstnaná. Jsem samoživitelka, jedno dítě, nájem vysoký a měla jsem 17000 hrubého, k tomu nějaké brigády, ale na černo. S čím můžu počítat a na co všechno dostanu příspěvky? Nejsem v tom zběhlá, jsem prvně bez práce a na úřadu práce jsem nikdy nebyla a nevím jak to tam chodí. Tak se chci informovat, než tam půjdu, abych nebyla jako Alenka v říši divů. Mám výpověď pro nadbytečnost. Poradíte mi prosím někdo? Konec výpovědní lhůty vyprší k 31.8.

Děkuji všem za rady a typy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
8.8.13 16:10

Budeš mít nárok na podporu v nezaměstanosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048
8.8.13 16:11

Určitě máš nárok na podporu po dobu 5 měsíců, vypočítá se z platu, když ti dal výpověd zaměstnavatel a nedala jsi ji ty tak budeš mít víc peněz, ale holky určitě některé upřesní kolik %…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22680
8.8.13 16:15

Vyplníš tam žádost o zprostředkování zaměstnání a žádost o podporu, pokud máš výpověď pro nadbytečnost tak dostaneš od zaměstnavatele odstupné ne? Pokud ti zaměstnavatel vyplatí např. tříměsíční odstupné podpora v nezaměstnanosti ti začne chodit po uplynutí těch 3 měsíců a pak budeš pobírat podporu dalších 5 měsíců, pokud teda neseženeš novou práci :)

Sazba podpory v nezaměstnanosti činí první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku uchazeče o zaměstnání, kterého dosáhl v posledním zaměstnání, nebo jeho vyměřovacího základu (pokud podnikal jako osoba samostatně výdělečně činná), a to přepočteného na 1 kalendářní měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 16:20

A co nějaké ty příspěvky na dítě, bydlení a tak…??? Protože 65% z platu mi na sotva stačí na nájem…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.8.13 16:24

Nejsem ten typ, co by brečel nebo si stěžoval, ale je to kruté…

• Nahlásit
  • Citovat
22680
8.8.13 16:26

Myslím že pokud ti to nebude vycházet, budeš si muset zajít zažádat na sociálku o příspěvek na bydlení atd, paní co zprostředkovává zaměstnání tohle neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
8.8.13 16:29

A dostaneš odstupné? V tom případě máš nárok na podporu až za tři měsíce. Ale na pracák se přihlásit musíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
8.8.13 16:50

Nejsem si jista jestli prispevek na dite dostanes, protoze to chteji rocni prumernou mzdu zA MINULI ROK poedle toho se vypocitava narok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
8.8.13 16:54

Příspěvek na bydlení se počítá tři měsíce zpětně (resp. možná to mají rozdělené po čtvrtletích, nevím jistě), ale každopádně teď ti budou započítávat příjem z práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 17:26

Odstupné jsem dostala ve smlouvě, ale musela jsem ho tam nechat, protože kolegové mě stáhli do jednoho průseru a museli jsme se poděli o odškodnění… Tak to teda nevím jak se bude řešit… Koukám, že se dostávám do prekérné situace…

• Nahlásit
  • Citovat
22680
8.8.13 17:50

No pokud papírově odstupné jako dostaneš a fyzicky ne tak to je problém protože podpora začíná až po uplynutí odstupného 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
8.8.13 18:03

No tak si taky myslím, že to budeš mít blbé, protože odstupné ti počítat budou, když bude zapsané. A na příspěvky na bydlení máš nárok jenom s trvalým pobytem a až po 3 měsících. A co ty brigády načerno? To ti skončilo všechno naráz? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 18:05

To byly nárazovky, tak určitě něco bude, ale to mi dá tak dvojku, trojku, víc ne a to nájem nezaplatím…

• Nahlásit
  • Citovat
172
9.8.13 10:37

Asi bych se domluvila se zamestnavatelem, ze jim to budes po nejake castce splacet, aby ti neco zustalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama