Bungalov nebo patrový dům

106
5.4.21 20:26

Bungalov nebo patrový dům

Dobrý den, máme koupený pozemek obdélníkový pozemek o rozloze 841m2
(šíře 33m a délka 25,5m). Ještě do nedávná jsme byli rozhodnutí pro bungalov obdélníkového tvaru o zastavěné ploše 150m2 (šíře 15m a délka 10m). Momentálně se situace změnila. Chci k domu postavit ještě jednu místnost, kde bude kadeřnictví, takže to znamená, že dům bude tím pádem do L, jelikož nudli o cca 20m na šíři opravdu nechceme a řešení domu do L znamená méně na prostoru na délku, jelikož za námi je další pozemek a z obou stran také. Bungalov je určitě pohodlnější bydlením, ale teď zvažujem, zda není lepší jít do patrového domu, abychom v létě pod pergolou neseděli pomalu až u plotu.
Předem děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1176
5.4.21 20:31

Normálně bych orodovala za bungalov, ale to vám z pozemku opravdu nic nezbyde, to radši patro. :think: Proberte to s projektantem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
5.4.21 20:32

@Monika0912 raději bych volila patrový dům :think: menší základy, střecha atd :think: a víc místa na pozemku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5450
5.4.21 20:47

Za bungalovy by se mělo popravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
5.4.21 20:55

Máme bungalov 160m2 s terasou. Pozemek máme o cca 100m2 větší než je váš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18642
5.4.21 21:02

S timhle pozemkem to jinak nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
5.4.21 21:03

@Monika0912 já bych šla určitě do patra. Zahrada se dá upravit tak, aby byla skoro bezúdržbová a je škoda ji zmenšovat kvůli domu. Jestli se do budoucna bojíte schodů, tak nahoru hoďte primárně dětské pokoje a hernu, svoji ložnici a hlavní obytné prostory nechte dole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8793
5.4.21 21:36
@Zumpa píše:

Proč? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
5.4.21 22:30

… rozhodně patro - máme tři děti, nedovedu si představit, bydlet v bungalovu - měla bych je věčně za zády, bez soukromí :) Že je sice i tak mám věčně všechny tři za zadkem a malošek si teď navíc usmyslel, že přítomnost matky potřebuje i ve spaní a proto se nám noc co noc sáčkuje do postele, je věc jiná :mrgreen: Zkrátka rozhodně patro, i na oko to vypadá mnohem líp :) Bungalovi jsou podle mě děsný, to raději byt než tohle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5450
5.4.21 22:31
@PaníBovaryová píše:
Proč? :think:

Tady to někdo sepsal za mě:

https://www.idnes.cz/…7_stavba_rez

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10275
5.4.21 22:32
@Zumpa píše:

Proč? Jednou bude dobrý na stará kolena. Odpadne chůze do schodů.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 22:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
5.4.21 22:41
@Zumpa píše:

brnko venkov, zastavena plocha bungalovu 330m2
dojdi niekedy na popravku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48131
5.4.21 22:43
@Zumpa píše:

jajda, jsme mrtvi a nevime proc, chteli jsme maly dum bez schodiste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10275
5.4.21 22:56
@Zumpa píše:
Tady to někdo sepsal za mě:

https://www.idnes.cz/…7_stavba_rez

:mavam:

Přečetla jsem si článek. Bungalovy jsou rozhodně hezčí než ty hnusné moderní patrové kostky. Když se to tak vezme, ani ty sem nepatří. Patrová kostka o obytné ploše 90 m2. Pozemek okolo skoro žádný. :zed: U nás teď ty kostky stojí a ceny jsou nehorázné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5450
6.4.21 08:11
@dve_mena píše:
brnko venkov, zastavena plocha bungalovu 330m2
dojdi niekedy na popravku :)

tvl 330m2, to je poprava ještě malý trest :mrgreen:

@matkabagristy píše:
jajda, jsme mrtvi a nevime proc, chteli jsme maly dum bez schodiste

Když se kácí les, tříska trefí bagristy ;)

@topazio píše:
Přečetla jsem si článek. Bungalovy jsou rozhodně hezčí než ty hnusné moderní patrové kostky. Když se to tak vezme, ani ty sem nepatří. Patrová kostka o obytné ploše 90 m2. Pozemek okolo skoro žádný. :zed: U nás teď ty kostky stojí a ceny jsou nehorázné.

Jako jo, řada i patrových domů jsou miss hrůzy, ale co naděláme, všechny popravit nemůžu ;) Na druhou stranu je fakt děsivé, jak se utahují šrouby kvůli ekologii a pak se zbytečně zastaví lán pole, který jen na otop spotřebuje o MW energie navíc zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat