CAR genetika

16
22.5.21 11:11

CAR genetika

Holky, objednala jsem nas s manzou do CAR na úvodní konzultaci, prý to bude hodina genetika a hodina cosi. Nemelo by byt ted den žádné vyšetření. Co se děje na te genetice? co si mam připravit? fakt to bude hodinu? máte s tím některá, prosím, zkusenost? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21480
22.5.21 11:15

Potřebuješ kompletní zdravotní anamnézu obou rodin, takže si předem popovídej s mámou i tchýní a zjisti všechna onemocnění v rodinách a případný příbuzenský sňatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.5.21 11:27

Ok, dekuju moc, to jsem si trochu myslela, ale mate me prave ta hodina, me to přijde na 5 min.,zvlast když máme spatne spg, jinak vše v pořádku - horm. profil, AMH. Nevite jak to probíhá dále a kdy by se mohlo začít „něco dit“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
22.5.21 11:55

Napět minut to fakt není. Jaký bude další postup, záleží na caru. Už máte udělaný genetický profil? To trvá i tři měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.5.21 12:12

8o geneticky profil? nee, to nemáme, to se dělá vždy? žádnou genetickou zátěž nemame ani nejsou náznaky nějakých problemu, naštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
22.5.21 12:25

Většinou se to dělá a je to víc než užitečný. Můžete být oba přenašeči vzácnýho onemocnění, který se projeví pouze pokud se potkají dva přenášející rodiče. Typický onemocnění je cystická fibróza nebo různý svalový atrofie. Počítala bych s tím, že vám po pohovoru odeberou krev, aby genetiku udělali. Bez toho bych se do ivf vůbec nepouštěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.5.21 12:46

@Janli děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
22.5.21 13:01

@Janli já si myslím, že žádný CAR nedělá genetické testy po první návštěvě. Maximálně po prvním nevydařeném IVF (a to ještě když máš štěstí). Ono to vyšetření totiž vyjde na 30-50 tis… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
22.5.21 13:06

@Majuska2 Při první návštěvě ti odeberou krev na hormonální profil + si můžeš zaplatit vyšetření AMH (cca 1000kč). Partner taky krev + spermiogram. Pak přijdeš ještě jednou na hormonální profil na začátku MS. Ptají se vás na anamnézu (nemoci v minulosti), jak dlouho se snažíte, kdy jsi měla první ms, nemoci v rodině… Nic hrozného. Až budou mít výsledky, tak na další návštěvě se domluvíte na dalším postupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
22.5.21 13:08

Nam na prvni schuzce v Gennetu hned vzali krev na genet. testy. Sli jsme tam z duvodu spatneho spermiogramu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
22.5.21 13:08
@kateka.1 píše:
@Janli já si myslím, že žádný CAR nedělá genetické testy po první návštěvě. Maximálně po prvním nevydařeném IVF (a to ještě když máš štěstí). Ono to vyšetření totiž vyjde na 30-50 tis… :nevim:

Ne, genetiku párů dělají to běžně. Pokud to nějaký car nedělá, tak pochybuju o jeho úrovni. Vždyť neúspěch početí může být právě v tom, že je nějaký problém v genomu rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
22.5.21 13:26

@Janli A tobě opravdu na první schůzce vzali krev a s partnerem jste šli následně do gennetu nebo predika na konzultaci a výsledky (ty ti totiž neřeknou v caru)? Protože když jsme třeba přecházeli do jiného caru, tak tam byli překvapení, že už máme genetiku za sebou - taky nevypadali, že by to dělali běžně.
Jediné, co mě napadá, když zjistí problém v anamnéze - pak bych to chápala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
22.5.21 13:28
@kateka.1 píše:
@Janli A tobě opravdu na první schůzce vzali krev a s partnerem jste šli následně do gennetu nebo predika na konzultaci a výsledky (ty ti totiž neřeknou v caru)? Protože když jsme třeba přecházeli do jiného caru, tak tam byli překvapení, že už máme genetiku za sebou - taky nevypadali, že by to dělali běžně.
Jediné, co mě napadá, když zjistí problém v anamnéze - pak bych to chápala.

Ano, to je první, co se dělá, protože to trvá dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
22.5.21 13:32

@Janli a v kterém jste byli CARU?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
22.5.21 13:35
@kateka.1 píše: