Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
A hlavně moc nepřikrývat, raději odkrytý aby šlo teplo ven, to mi řekli v nemocnici. Neboj, ten nurofen zabere a 38, 4 není nějak moc. Náš Kuba trpí na febrilní křeče a musím srážet už 37. Vy jste v pohodě. Bude dobře. Vím, že je to stres, já jsem úplně stejná ![]()
@Billi to jsem všechno udělala, tak snad to bude dobré…:-(
@lucie.edgar není vůbec přikrytý, Nurofen má v sobě, tak snad zabral… Ale ten stres je strašný…:-)
Šikovná…drž se!!! Určitě to zabere neboj. Ráno napiš. Kdyby něco, tak pisni.
@lucisuska drž se a neboj se. Jo a nelekni se, podle mých zkušeností (a i podle info z nemocnice) často dětem vylítne horečka ve 3 hodiny v noci. Prý to je hodně časté.
@Billi @lucie.edgar Děkuji holky za podporu!!! Musíme to zvládnout. Říkám si, že jsem jeho maminka, kdo jiný by ho měl podržet, když ne já…:-)
@lucisuska trochu pozde, ale mozna te trochu uklidnim, ja si s dcerou uzila horecek skoro rok i nekolikrat za mesic. Nic jineho ji nebylo (krom obcas vyssiho crp). Dle vseho pouze k zubum. A spicaky byly teda nejhorsi, mela klidne i 40, takte bud v klidu opravdu to muze byt k zubum. Rady uz zaznely, panadol 125 a nurofen sirup 5ml muzes pri nejhorsim po 3 hodinach. A jak nema pres 39, fakt bud v klidu. Jo a nam treba v noci pomahaly ponozky ve vlazny vode a nandat…jen fakt bacha kdyz ma studeny nozky/ruce…a davat hodne pit, klidne i studenejsi…
@saadet děkuji moc za rady a uklidnění!!! Taky to přičítám těm zoubkům, tak uvidíme. Minulý týden vylezl jeden, teď se dere druhý a taky jsou to špičáky…:-(
@lucisuska no hele nevim jestli je to „uklidneni“ ale dceri spicaky lezly nekolik mesicu
a horecky byly nejhorsi u nich…no tak ci tak drzim palce at je brzy klid…jo a dceri ty horecky trvaly 2-5 dnu, nejcasteji 3 dny…
Teď mě ještě napadlo, že pokud malýmu ten sirup nesedí nebo je mu z něj už zle, tak kup Nurofen čípky a dávej ty. Mám je taky, protože když dávám sirup víc jak 2 dny, tak mi to už nechce a je to snažší a úplně stejný účinek. I v nemocnici jsem o to pak požádala, protože jsme ten sirup do něj nemohli dostat, tak ať se zbytečně netrápí.
@lucie.edgar jen pozor v tom cipku je o dost mensi davka ibuprofenu…nez v tech 5ml…tudiz by nemusel vubec zabrat…
Zvládli jsme to v pohodě a je z toho další zoubek…:-) Moc děkuji ![]()
@lucisuska super, to jsem moc ráda, jsi šikovná a gratulace k zoubku ![]()
@lucisuska opravdu neplaš. Vypadá to hrozně, ale oni to zvládnou.
Než půjde spát, tak vyvětrej, jestli to jde a zvlhči vzduch. Na spaní dej něco pod záda, ať neleží na úplné rovině.