Čeká někoho z vás teď někdy kolonoskopie?

35
19.1.23 16:14

Čeká někoho z vás teď někdy kolonoskopie?

Ahojky, chci se zeptat jestli některou z vás také čeká v blízké době kolonoskopie nebo jestli jste tím některá prošla a jak jste to zvládly.
Jsem docela štíhlá a většinou co jsem tak projizdela různé debaty tak to hubení prý snášejí hůř 🤷🏽‍♀️ Nechce se mi věřit ze by to bylo až tak extrémní ale radši se ještě poptam takhle odobně 😅 Jsem objednana na zítra na 7 hodin a měla bych to mít v analgosedaci na doporučení doktora 😅 A mate někdo zkušenosti s vysetrenim v Ostravě na fifejdách konkrétně s panem doktorem Krausem

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
758
19.1.23 16:28

Pokud se necháš takto uspat, tak se probudiš na konci zákroku a bude to dobré a ani nebudeš vědět, že už to máš za sebou :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35
19.1.23 16:31

@Aletta80 no ono to prý jako spis jen utlumí 😅 ze bych nemela cítit nepříjemné pocity a tak ale je možné že mě to po té skvěle dietě uspí 😄 🙏🏼

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
758
19.1.23 16:38
@Pavlína19 píše:
@Aletta80 no ono to prý jako spis jen utlumí 😅 ze bych nemela cítit nepříjemné pocity a tak ale je možné že mě to po té skvěle dietě uspí 😄 🙏🏼

Tak jestli se moc bojíš, tak si to vykomunikuj s lékařem, někdo to zvládne dobre, nemělo by to bolet, ale někdo má takový strach, že se raději nechá uspat, věřím, že je to o domluvě s lékařem. A ať tě pak někdo zaveze domů

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56
19.1.23 16:43

Neboj, dá se to v pohodě vydržet. Také jsem hubená a cítila jsem bolest jen chviličku v jednom místě, pak to tam sestra hmatem přes břicho porovnala a už to bylo dobré. Také jsem měla nějaký oblbovak. Všechno jsem vnímala, pozorovala střevo na obrazovce, ale nějak mi bylo všechno ukradené. Trvá to jen chvíli, fakt nic hrozneho. Zubař je horší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35
19.1.23 16:47

@Petra.158 ježíši tak to jste mě uklidnila 🙏🏼 😄 taky doufám, že to v pohodě zvládnu 💪🏽

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35
19.1.23 16:49

@Aletta80 radši to zkusím přežít normálně jen v té analgosedaci.. S narkózou nejsme kamarádky a navíc jsem byla v narkoze dva měsíce zpět tak to tělo nechci zase zatěžovat 😅 🙏🏼

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11985
19.1.23 16:52

Byla jsem 3×, jednou pro bolest kolono neprovedli (v 18-ti letech), teď v minulých letech další dvě. Ano, mě to bolelo (štíhlá nejsem), bylo to na hraně, kdy tu bolest ještě snesu a kdy ne. Věděla jsem do čeho jdu, nestresovala se z toho. Za pár let si dám repete. Ano, mne to hodně bolelo, přežila jsem to i bez oblbováků. Důležitější byly výsledky než strach z vyšetření a bolesti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3868
19.1.23 17:50

@Pavlína19 Byla jsem v breznu skrze podezreni na Crohna po opakovanem zanetu tenkeho
streva. Nesehnala jsem odvoz a musela jsem po vysetreni vyzvednout syna ve skole, takze jsem odmitla analgosedaci a tim padem jsem mohla prijet autem a ihned po vysetreni a po vystaveni lek. zpravy autem i odjet. Vysetreni se dalo zvladnou, chvilemi to bylo neprijemne, otacela jsem se na zada i na boky, jak se to lekari hodilo, ale porad to nejakym zpusobem slo vydrzet. Horsi byl vstup do tenkeho streva, kde vysetrili usek kolem 30cm a to uz musim rict, ze jsem se pristihla, ze jsem par okamziku musela prodychnout a mela jsem sklenene oci, ale porad jsem myslela na to, ze to za chvili prejde.Pak doktor objevil polyp, ktery se dost dlouho snazili uskripnout a neslo jim to, takze jako nejvic neprijemne a pro me bolestive hodnotim prave ty pohyby dovnitr a ven, kdy sondu ruzne nataceli a potrebovali ustipnout onen polyp. Vyndani uz byla jen jedna velka uleva a jakmile byla sonda venku, veskere neprijemne pocity byly pryc, ja vstala, oblekla se a jela domu. Zakrok trval 40min, ale protahlo se to kvuli polypu, jinak by ten cas byl urcite polovicni. Postavu jsem v te dobe take mela spis stihlejsi, ale dalo se to vydrzet. Doktor i s tymem sestricek mi vystrihli poklonu, ze bez analgosedace to temer nedelaji a ze jsem skvele spolupracovala, takze za me se to da vydrzet i bez toho z cehoz usuzuju, ze v te analgosedaci to urcite nebude nic, co by se nedalo vydrzet 😁 Nakonec kdyz si na to vzpomenu byla pto me asi nejhorsi ta priprava-x litru hnusneho roztoku a nasledne vyprazdnovani :mrgreen: Hodne stesti :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35
19.1.23 18:52

@barca0140 Tyjo tak to jste hrdinka teda 😁 já si radši nechám něco píchnout jsem strašný stressman takže mě trochu zfetujou a snad to půjde a třeba bude i sranda 😄 no příprava pro mě kupodivu docela v klidu… dostala jsem přípravek eziclen myslím a jako chuť odporná ale pije se jen půl litr večer a půl litr ráno což se dá a vím že hodně lidem dela problém nejíst a to u mě taky v pohodě takže přípravu v klidu zvládám az teda na to, že budu muset ve tři vstavat a pít další dávku jelikož mám v 7 vyšetření 🙈
Jinak taky jdu kvůli podezření na crohna tak doufám že mi řeknou že jsem zdravá 🙏🏼 😁

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
248
19.1.23 18:59

Jsem malá, drobná a diky dvěma císařům mám hodně srůstů a kus střeva přirostlý-kolonoskopie jsem se bála strašně, ale odcházela jsem s úsměvem. Nebolelo to ani strošku, zákrok trval 40 minut-brali mi polyp. Pro mne nejhorší byla příprava, ale i to se dalo. Moc moc držím palce, abys to měla tak v pohodě, jako já.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35
19.1.23 19:13

@smajlik40 tak to ráda slyším 😄 🙏🏼 Já jsem taky prave po operaci a možná tam budou taky nějaké srůsty tak uvidím ale dekuju za uklidnění 😊

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
106
19.1.23 21:57

V poho.. kvůli kojení jsem byla při vyšetření při vědomí…da se to. Kór když budete trochu pod léky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35
20.1.23 08:26

Tak mám po ?

Takže mužů tady potvrdit, že opravdu nejhorší je ta příprava 🥴 druhá dávka eziclenu šla do zachodu vrchem ale asi to nevadilo jelikož jsem byla podle pana doktora perfektně vycistena 🥲 🤣
Moje pocity byly ovšem hrozne… přišla jsem do ordinace a panika strašná chtělo se mi brecet 🥲 pak jsem si lehla a asi 10 minut ještě čekala na tom “operačním stole” na pana doktora což bylo asi nejhorších 10 minut v mem životě 🤣
No sestřičky mě uklidnovaly celou dobu a tak se to dalo zvládnout 🙏🏼 Pak už se šlo na věc… pan doktor mě videl a říká dáme vám dětský kolonoskop nebojte 🤣 🤣 pak mi dalo injekci a byla jsem v rausi 🤣 celou dobu jsem se tam smála a ptala se na různé věci dokonce jsem chtěla vidět i to malé svetylko v mem břiše 🤣 cele vyšetření nebylo úplně bez bolesti, ale dalo se to s dýcháním vydržet… pan doktor chtěl několikrát skončit ale já jsem řekla ne pokračujte!! Tak jsem pak dostala pochvalu ze jsem statecna a ze kdyby měli medaile tak už jednu mám 🤣 :ok_hand_tone3: No takže zybytecne stresy si myslím a příště už půjdu s klidnou hlavou 😁 😁

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
165
20.1.23 10:03

Máte někdo zkušenost, že jste na to vyšetření šli kvůli špatným výsledkům z krve na preventivní prohlídce? Mám se bát nejhoršího? Může to být polyp?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.