Čekám dítě a partner mě opustil

Anonymní
1.10.20 09:26

Čekám dítě a partner mě opustil

Ahoj holky… Prosím Vás o radu. Jsem v 8tt a chlap mě opustil s tím, že není schopný zaopatrit mě i dítě. Dal mi akorát peníze na potrat, jinak má silacky kecy přes zprávy a hovory. Ale není schopný se ukázat. Asi si to některé z vás dokážete představit. Je mi 21 let (v prosinci 22). Jsem ještě u matky, studuji a sem tam mám brigády. Nejsem žádný mazánek. Všechno jsem si vždycky vyřešila sama. Ale s tímhle jsem opravdu zoufalá. Už přes týden jenom brecim a klepu se nervama. Protože malyho nechci prostě dát pryč ale zároveň vím, že je to to nejlepší co můžu udělat. A dát dítě k adopci je snad pro mě ještě těžší. Rodina je počítá s tím, že jestli si to nechám, odstěhuju se. Chápu. Je to moje první dítě, tak se trošku bojím co to se mnou udělá jestli zákrok podstoupím. Prosím, vím, že mi není pomoci a rady. Ale budu aspoň za něco ráda.
Děkuju za vyslyšení a případné reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
359
1.10.20 09:31

Šla bych na potrat. Tím spíš když nemáš ani oporu rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
1.10.20 09:34

Nechala bych si ho. Vzdy se to da nejak udelat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16205
1.10.20 09:35

Proč rodina očekává, když si dítě necháš, že se odstěhuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5222
1.10.20 09:36
@stinga píše:
Proč rodina očekává, když si dítě necháš, že se odstěhuješ?

Asi že bude mít partnera co bude mít příjem a založí spolu rodinu ve svém/jiném bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 09:38

Bohužel, nijak se to udělat nedá. Já nikoho jiného nemám kdo by mi s tím pomohl a přece jenom, dítě není pes. Rodina to očekává z toho důvodu, že když jsem si to dokázala udělat, dokážu se i o to postarat. A jsem si toho plně vědoma.

• Citovat
  • Nahlásit
475

Já bych ho donosila a dala do kojeňáku. Možná to bude znít naivně, ale třeba bys za ním mohla chodit na návštěvy a až budeš starší a budeš mít práci, si ho vzít domů. Věřím na to, že když žena otěhotní, má se dítě narodit, aby se tu duše něco naučila, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Cenarius děkuju za pochopení

• Citovat
  • Nahlásit
290
1.10.20 09:40

Předpokládám ze jsou nějaký instituce co zenskym v tehle problemech pomahaj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
1.10.20 09:41

Ufff, holka zlatá, to je mi moc líto.. :hug:.. Rodina ti nepomůže, když si miminko necháš?.. Do školy zatím chodit můžeš a na brigády taky a ten smeták ti bude muset platit alimenty na dítě i na tebe a proplatit polovinu výbavičky.. Na potrat nechoď, pokud si chceš miminko nechat.. To by tě pak úplně semlelo a moc bys toho litovala a trápila se.. :,(.. Rodina by ti mohla pomoct, aspoň ze začátku, potom budeš mít nárok na různé příspěvky, když se odstěhuješ.. Mám tu spoustu věcí po holkách, mohla bych ti je poslat.. Přeji ti hodně sil, budeš to mít těžké ale dítě je dar a vše ti vynahradí.. Rozhodni se srdcem.. A toho prevíta bych stáhla z kůže :cert:.. Klidně mi napiš SZ, když si budeš chtít pokecat.. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2861

Hmm, to je pěkný. Všichni od tebe dávají ruce pryč. Podpora 0. V tvém případě bych šla na přerušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778

Byla jsem v tvém věku v podobné situaci. Šla jsem na potrat. Dnes je mi 40 a čekám čtvrté dítě s chlapem, který za to stojí a postará se. Žádný vlak ti ve tvém věku neujede, bude tě to sice mrzet, ale pořád lepší než zkazit sobě i malému start do života. Každopádně, ať tvé rozhodnutí bude jakékoliv, přeji hodně sil a štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 09:42

@Dana066 bohužel, toto právě nechci. Já sama jsem nějaký čas jako malá byla v dětském domově. A tohle prostě pro svoje dítě nechci.
Prosím, nemyslete si, že jsem nějaká cikánka co roztahuje nohy kde se jí zalíbí. Jsem normální holka, co má v plánu jít na vysokou a k policii. A teď od osudu dostala takovou facku a zároveň zkoušku, že si s ní nevím rady ani já. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
14236
1.10.20 09:43

Hele, je to drsné, ale nejméně blbá ze všech špatných variant je jít na potrat. Tato situace nemá dobré variantní řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5222
1.10.20 09:44
@Anonymní píše:
Bohužel, nijak se to udělat nedá. Já nikoho jiného nemám kdo by mi s tím pomohl a přece jenom, dítě není pes. Rodina to očekává z toho důvodu, že když jsem si to dokázala udělat, dokážu se i o to postarat. A jsem si toho plně vědoma.

Co na to rict? Situace neni moc vesela, pokud nemas oporu partnera ci rodiny, nasetreno neco do zacatku. To snad asi opravdu jen azylak, protoze bez kauce (a obvykle i provize RK) te nikdo neubytuje. Po porodu mas samozrejme narok na RP, na vyzivne na sebe do dvou let ditete a na dite, ale z toho asi tu zakladni investici do bydleni neusetris.
Uprimne rikam, ze pokud opravdu neni nikdo, kdo by ti do zacatku pomohl (finance na pronajem, bydleni u rodiny a moznost si neco usetrit), nevidim to moc ruzove a nespolehala bych se na to, ze „se to nejak udela“. Ony i ty davky jsou vazane az na zaplaceny najem atd. A nez ti nabehnou, nejakou hotovost budes potrebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama