Celozrnné produkty?

6429
20.6.05 19:56

Celozrnné produkty?

Ahoj,
nečetl jste někdo o tom, od kdy mohou děti celozrnné pečivo, celozrnnou mouku, celozrnné těstoviny…?
Resp. proč by je nemohly? Dceři bude za 3 týdny rok, jednou jsem jí dala celozrnný kuskus a až nyní mne napadlo, že třeba jej nesmí.. Že „normální“ = bíly ano, ale ne celozrnný..

Co jste kde k tomu četly?
Díky
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.6.05 21:07

ahoj,já jsem četla v jedné ze starších Betynek,že by se mělo celozrnné pečivo dávat až po druhém roce,protože obsahuje zrna,které by malé dítě mohlo vdechnout a nedokázalo vykašlat.Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
157
20.6.05 21:15

Mam tu pred sebou knizku „Polevky a kasicky pro nejmensi“ od MUDr.Hofhanzlove a ta v ni pise: Chleb z cerstve namlete celozrne mouky nic nenahradi. Od 8 mesice jej muzeme nabidnout detem k snidani nebo k veceri. Chleb s maslem sypeme jemne nastrouhanou zeleninou, sekanymi natemi nebo rozemletymi seminky (lnene, slunecnicove, dynove…).
Pekny den, Jana a Kacka 16m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
20.6.05 21:24

Kacenko diky, vidis, tuhle knizku doma take nekde mam.. po rekonstrukci snad i vyhledove najdu :-)
Ja jsem prave mela pocit, ze je to OK, naopak ze je to lepsi..

S tim pecivem je to jasne, ze tam kde jsou kusy zrn, ze to radsi ne.. ze jen to z celozrnne mouky, bez semen..
Ten kuskus je vlastne celozrnna psenicna krupice, dostala ho mala vcera, exem zadny, tak nic jineho v tom snad nemuze byt..

Mela jsem tu dnes na navsteve tchyni a ta prave tu celozrnnou variantu zpochybnila, ze takto male deti snad maji problem ty celozrnne veci stravit.. Tak mne tim znejistila… :?
Kdyz to pise MUDr., tak by to melo byt OK, ale jak se rika - provez info ze dvou zdroju, zeptam se jeste jednoho pediatra pres web..
Ale diky za rychlouklidneni!!! :-) :D

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
20.6.05 21:34

To je naprostej nesmysl, že by celozrné pečivo mohlo něčím vadit. Jedině snad, že má víc vlákniny, tak je dobré alespoň nějak normálně pít. I když naše holka pije docela málo, od narození, a jiné než celozrné pečivo jsem jí snad nikdy nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
20.6.05 22:28

No, ono to tak jednoznačné nebude. Teď už se mi nechce v knížkách nic hledat, ale já jsem ohledně celozrnného pečiva taky četla, že není to pro ty nejmenší děti příliš vhodné, akorát už nevím, z jakého důvodu. Snad kvůli té horší stravitelnosti a semínek… Nevím, ale přísahám, že jsem na to už několikrát narazila 8O
Jestli někde najdu něco konkrétního, tak to sem napíšu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
21.6.05 04:51

No ruku na srdce, ale kdyz budeme chtit, snad absolutne u vseho by se dalo najit „neco“, proc by to „nemuselo byt vhodne pro deti“. Resit s nekolika pediatry, jestli muzu dat rocnimu diteti celozrny rohlik me osobne pripada dost prehnane.. Ale nic ve zlym, je to kazdeho vec.. :wink: Diskuzi na tohle tema uz tu bylo nekolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
21.6.05 11:37

Kačenko, naprosto s tebou souhlasím. Taková je doba, že se všechno zkoumá horem spodem, místo aby se to zkusilo a vidělo.....Celozrné pečivo asi jedlo lidstvo od nepaměti, ale v jednadvacátém století přijdeme na to, že nám to vlastně škodí. To samý s medem a ostatním. Vážně se ta starost o děti už trošku přehání. Čím víc máme informací, tím míň toho víme...... :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.6.05 11:49

Ahoj Pimpo, tebe ta diskuse s medem nejak pobourila. Nemyslim, ze bysme resili hloupost. Ale jinak pekny den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
21.6.05 12:34

Alčo, vůbec mě to nepobouřilo a už vůbec jsem to nemyslela jako narážku na tebe - že ses ptala na med. Jestli to tak vyznělo tak promiň. Je jasný, že když něco nevím, tak se zeptám. Ale občas se mi fakt zdá, že řešíme kraviny. O věcech, které byly pro dřívější generace přirozené, my teď sáhodlouze přemýšlíme a diskutujeme.......a nejenom tady na miminu, i v běžném životě. To není narážka vůbec na nikoho, to je jen můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
21.6.05 12:42

Ahoj a odkdy můžou děti rýži NATURAL?
Díky. Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
21.6.05 13:27

Ahoj, já dávám rýži parboiled - je tam živin víc než v obyč, po verzi Natural je tato nejbohatší na živiny.

Jinak s těmi celozrnnými těstovinami apod. pochybovala právě ta stará generace.. moje tchyně.. která mne tím nesouhlasem zarazila…tak potřebuji vaše reakce, abych měla tchyni čím uklidnit, že fakt dělám dobře… :-) Jsem s Pimpou zajedno, ale hledám argument na babičku :-)
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
21.6.05 13:29

Lucko, podle knížky Polévky a kašičky pro nejmenší se Naturalka dává hned od začátku. Nebo můžeš dát rýži parboiled - ta je nějak speciálně upravená a má skoro všechny výživové hodnoty jako neloupaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
21.6.05 13:37

Efino, já jsem taky kdysi v nějakém časopise četla, že celozrné těstoviny jsou na nic, ale proč - to tam uvedeno nebylo. Všechno ostatní celozrné ano, jen ty těstoviny jsou zbytečné.....Nebyl to ale článek o dětské výživě, ale obecně o těstovinách. Taky mě to zmátlo. Pak jsem zase četla, že nejlepší jsou semolinové. Jak říkám, tisíce informací a nakonec nevíš co s tím :D . Takže těstoviny kupuju podle nálady, radši teda ty semolinové (je to nějaký druh přenice - tvrdé), takové ty obyčejné vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.6.05 17:44

Ahoj:-) , ja to nebrala jako narazku na sebe.
Ale fakt jsem se rozesmala, kdyz je hned pod tvou odpovedi dotaz o ryzi. Nic proti nemu. Jen to nacasovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama