Centrální hypotonie – strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 10:27
Centralni hypotonie - strach

Ahoj maminky, mam holcicku s centralni hypotonii, na pricinu se neprislo. Porod ok. Narodila se o 1 mesic drive, ted je ji 9 mesicu, vlastne 8 mesicu korigovane, cvicili jsme Vojtovku 7 mesicu. Nyni nas v Motole pozvali za 2 mesice na kontrolu na rehabilitace. Holcicka leze, kleci na kolenou s oporou. Zvatla mamama, bababa, nenene, tatata. Moc prosim mohly by se mi maminky ozvat, ktere mely take detatko s hypotonii a vse dobre dopadlo? Potrebovala bych nejak psychicky podporit, ze to bude dobre. Holcicka se plazi asymetricky odrazem jedne nozicky, ale jak leze, tak uz od plazeni upousti. Leze spravne, synetricky. Cetla jsem, ze je nekdy problem s reci potom. Moc prosim o Vase zkusenosti. Maze deticky ted uplne zdrave? Take casto holcicka plazi jazycek od narozeni, ale spis ho ma delsi a hraje si s nim. Genetika byla ok. Prosim o pozitivni zkusenosti, potrebuji podporu. Moc dekuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Margery
Extra třída :D 12423 příspěvků 03.09.19 10:35

Neporadím, ale připojuju se. Mám skoro 11m holčičku se stejným problémem, jen vojtovku cvičíme asi měsíc. Asi týden sedí, péruje na kolínkách dva měsíce a pár dnů, co udělala po čtyřech pár krůčků. Má tedy ještě hyperreflexii v DK, na nožičky se nestaví, neudrží, jde do sedu nebo na kolena. Strach nemám, prostě to nějak dopadne :nevim:

Přeju hodně štěstí :kytka:

milwinka
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 03.09.19 10:38

Můj syn na tom byl podobně jako tvoje dcera. Taky jsme cvičili Vojtovku kvůli hypotonii, taky se plazil asymetricky, taky stále vyplazoval jazyk a slintal. Taky jsem měla velké obavy. Ale myslím že hlavně diky Vojtovce se hodně spravil. Začal chodit už ve 13 měsících, což mi přišlo neuvěřitelné vzhledem k tomu jak na tom byl jako miminko. Pohybove vše dohnal, je moc šikovný, ve 3,5 letech už se naučil jezdit na kole bez postranních koleček. Mluvit teda začal později, až kolem 3 let, ale teď má 3,5 a už mluví normálně ve větách vše co chce říct, jenom teda je mu hůř rozumět, hodně šišlá. Takže u nás se vše srovnalo, věřím že hlavně díky té Vojtovce. A ještě jsme chodili od půl roku na plavání a chodime doteď, to si myslim že taky pomohlo. :mavam:

janickaIII
Závislačka 4599 příspěvků 03.09.19 10:38

@xtrnj202 ma hypotonickeho chlapecka 10m. Jen se na ni prislo az ted (nechapu). Budeme cvicit vojtovku a pak se uvidi. Strach mam taky. Ale zeptej se na rehabilitaci jake maji zkusenosti s temito detmi.

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 10:50
@milwinka píše:
Můj syn na tom byl podobně jako tvoje dcera. Taky jsme cvičili Vojtovku kvůli hypotonii, taky se plazil asymetricky, taky stále vyplazoval jazyk a slintal. Taky jsem měla velké obavy. Ale myslím že hlavně diky Vojtovce se hodně spravil. Začal chodit už ve 13 měsících, což mi přišlo neuvěřitelné vzhledem k tomu jak na tom byl jako miminko. Pohybove vše dohnal, je moc šikovný, ve 3,5 letech už se naučil jezdit na kole bez postranních koleček. Mluvit teda začal později, až kolem 3 let, ale teď má 3,5 a už mluví normálně ve větách vše co chce říct, jenom teda je mu hůř rozumět, hodně šišlá. Takže u nás se vše srovnalo, věřím že hlavně díky té Vojtovce. A ještě jsme chodili od půl roku na plavání a chodime doteď, to si myslim že taky pomohlo. :mavam:

Strasne moc dekuji za povzbuzeni…a prosim do 3 let nemluvil vubec nebo to myslis tak, ze od 3 let mluvil ve vetach? A prisli jste na pricinu? Preji hodne zdravicka!!!

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 10:52
@milwinka píše:
Můj syn na tom byl podobně jako tvoje dcera. Taky jsme cvičili Vojtovku kvůli hypotonii, taky se plazil asymetricky, taky stále vyplazoval jazyk a slintal. Taky jsem měla velké obavy. Ale myslím že hlavně diky Vojtovce se hodně spravil. Začal chodit už ve 13 měsících, což mi přišlo neuvěřitelné vzhledem k tomu jak na tom byl jako miminko. Pohybove vše dohnal, je moc šikovný, ve 3,5 letech už se naučil jezdit na kole bez postranních koleček. Mluvit teda začal později, až kolem 3 let, ale teď má 3,5 a už mluví normálně ve větách vše co chce říct, jenom teda je mu hůř rozumět, hodně šišlá. Takže u nás se vše srovnalo, věřím že hlavně díky té Vojtovce. A ještě jsme chodili od půl roku na plavání a chodime doteď, to si myslim že taky pomohlo. :mavam:

A take jste prosim meli hypermobilni klouby? My je mame…pry je to spojene s hypotonii. Porod byl u vas ok? U nas ano nevim z ceho to je

kve-tinka
Kelišová 5345 příspěvků 4 inzeráty 03.09.19 10:54

A já nevím, jakou měl syn hypotonii, ale měl…protahovaný porod AP 1-4-7. Cvičili jsme Vojtovku-cca 3-7měsíců, do roka a půl. nebo dvou jsme chodili na neurologii na kontroly. Syn má nyní 6 let a je zdráv, ano „pozdě“ začal mluvit, má odklad do školy, kvůli mluvě, přes rok chodíme na logopedii a kdybych extra chtěla, ve škole je. ;) V 7 měsících se plazil, přesně za měsíc lezl po 4, ve 13 měsících sám chodil. Neboj :hug:

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 10:58
@Margery píše:
Neporadím, ale připojuju se. Mám skoro 11m holčičku se stejným problémem, jen vojtovku cvičíme asi měsíc. Asi týden sedí, péruje na kolínkách dva měsíce a pár dnů, co udělala po čtyřech pár krůčků. Má tedy ještě hyperreflexii v DK, na nožičky se nestaví, neudrží, jde do sedu nebo na kolena. Strach nemám, prostě to nějak dopadne :nevim:Přeju hodně štěstí :kytka:

Moc drzim palce, at jste fit!!!

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 11:00
@janickaIII píše:
@xtrnj202 ma hypotonickeho chlapecka 10m. Jen se na ni prislo az ted (nechapu). Budeme cvicit vojtovku a pak se uvidi. Strach mam taky. Ale zeptej se na rehabilitaci jake maji zkusenosti s temito detmi.

Moc vam preji, at jste fit!!!

milwinka
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 03.09.19 11:04
@xtrnj202 píše:
Strasne moc dekuji za povzbuzeni…a prosim do 3 let nemluvil vubec nebo to myslis tak, ze od 3 let mluvil ve vetach? A prisli jste na pricinu? Preji hodne zdravicka!!!

Od 3 let mluvil ve větách. Ve 2 letech jednotlivý slova, od 2,5 let zacal slova trochu spojovat jako třeba „auto jede“ nebo „tata v práci“ ale moc toho ještě neříkal, od 3 let se konečně dorozumime. :-) Na příčinu jsme nepřišli, narodil se o 3 týdny dřív, měla jsem od začátku rizikové těhotenství s krvácením, měla jsem i nějakou hnusnou virózu s horečkama v 1.trimestru.. takže možná to vše dohromady.. Od narození navíc divně dýchal, hrozně chrčel, byli jsme i v nemocnici a zjistili jen vrozený stridor, což od roka samo přešlo. Ale jako miminko ležel jen jak placka, aktivita skoro žádná a namáhavě dýchal, no fakt jsem se o něho hrozně bála a teď mám zdravého šikovného chlapečka, tak su hrozně ráda. Tak držím pěsti ať je i u vás vše OK. My jsme cvičili Vojtovku a pak chvíli Bobatha.

lapi
Závislačka 3461 příspěvků 03.09.19 11:16

Ahoj, napíšu naší zkušenost. Dcera narozená předčasně, akutním císařem pro klesající ozvy… Hned v porodnici říkali, že je hypotonická, vojtovku jsme cvičili od 4 měsíců, celkem 1 rok. Pak ještě rok hipoterapie (ježdění na koni). V roce začala lézt, chodit v 17 měsících. Taky mluvit začala později, ve 3 letech říkala cca 30 slov typu máma, bů, tútú atd. Teď je jí 6 let, začala chodit do školy, je naprosto v pořádku, lyžuje, jezdí na kole, je šikovná na atletiku. Snad tě to uklidní :) Věřím, že to u vás bude taky dobré.

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 11:27
@milwinka píše:
Od 3 let mluvil ve větách. Ve 2 letech jednotlivý slova, od 2,5 let zacal slova trochu spojovat jako třeba „auto jede“ nebo „tata v práci“ ale moc toho ještě neříkal, od 3 let se konečně dorozumime. :-) Na příčinu jsme nepřišli, narodil se o 3 týdny dřív, měla jsem od začátku rizikové těhotenství s krvácením, měla jsem i nějakou hnusnou virózu s horečkama v 1.trimestru.. takže možná to vše dohromady.. Od narození navíc divně dýchal, hrozně chrčel, byli jsme i v nemocnici a zjistili jen vrozený stridor, což od roka samo přešlo. Ale jako miminko ležel jen jak placka, aktivita skoro žádná a namáhavě dýchal, no fakt jsem se o něho hrozně bála a teď mám zdravého šikovného chlapečka, tak su hrozně ráda. Tak držím pěsti ať je i u vás vše OK. My jsme cvičili Vojtovku a pak chvíli Bobatha.

Taky se mi holcicka narodila o 3,5 tydne driv a taky divne dychala a mela vrozeny stridor ted uz se to dychani lepsi…vypada to, ze mame stejne priznaky. Ja se zase v tehotenstvi hrozne stresovala s manzelem, tak si rikam, zda to neni tim. A mate take hypermobilni klouby? Dcerce je ted korigovane 8 mesicu, jak jsem psala, co zvatla, byli jste na tom prosim stejne v tomto obdobi? Kdy rekl prosim prvni slovo? A hricky paci paci, jak jsi veliky apod. delal kdy? A kdy prosim maly ukazoval? Strasne moc vam dekuji za vasi ochotu a cas ani nevite, jak moc me to uklidni.

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 11:30
@lapi píše:
Ahoj, napíšu naší zkušenost. Dcera narozená předčasně, akutním císařem pro klesající ozvy… Hned v porodnici říkali, že je hypotonická, vojtovku jsme cvičili od 4 měsíců, celkem 1 rok. Pak ještě rok hipoterapie (ježdění na koni). V roce začala lézt, chodit v 17 měsících. Taky mluvit začala později, ve 3 letech říkala cca 30 slov typu máma, bů, tútú atd. Teď je jí 6 let, začala chodit do školy, je naprosto v pořádku, lyžuje, jezdí na kole, je šikovná na atletiku. Snad tě to uklidní :) Věřím, že to u vás bude taky dobré.

Mockrat dekuji, jsi hodna. Mam velkou radost, ze je tva holcicka v poradku. Take chceme zacit s hipoterapii, pomohla vam hodne? A jak casto jste na ni chodili? A mala prosim zacala mluvit ve vetach kdy? Ve veku nasi dcery 8 mesicu korigovane zvatlala ve stejnem rozsahu? Kdy bylo prosim prvni slovo a kdy hricky paci paci, jak jsi velika apod. a kdy zacala ukazovat? Mockrat dekuji. Rodicovskou si nejak neuzivam a vse uzkostlive sleduji. :(

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 11:33
@lapi píše:
Ahoj, napíšu naší zkušenost. Dcera narozená předčasně, akutním císařem pro klesající ozvy… Hned v porodnici říkali, že je hypotonická, vojtovku jsme cvičili od 4 měsíců, celkem 1 rok. Pak ještě rok hipoterapie (ježdění na koni). V roce začala lézt, chodit v 17 měsících. Taky mluvit začala později, ve 3 letech říkala cca 30 slov typu máma, bů, tútú atd. Teď je jí 6 let, začala chodit do školy, je naprosto v pořádku, lyžuje, jezdí na kole, je šikovná na atletiku. Snad tě to uklidní :) Věřím, že to u vás bude taky dobré.

A jeste prosim, jak moc predcasne se holcicka narodila?

xtrnj202
Stálice 76 příspěvků 03.09.19 16:58
@lapi píše:

Mohu moc jeste poprosit o odpoved?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama