Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Pěkný večer, chci se zeptat na názor. Očekáváme za pár týdnů přírůstek a já mám trochu strach z černého kašle a nákazy u miminka, které čekáme. Moje praktická lékařka mi doporučila spíš dítě stáhnout po dobu, co budeme mít nejmenší miminko, ze školky. Ale já si neumím představit, že malá už do školky do prázdnin nepůjde, má tam kamarády, vyžití, které já jí nedokážu dát a po porodu to bude ještě horší. A samozřejmě bych taky ráda prostor pro trávení času s miminkem. Chtěla jsem se zároveň nechat znovu naočkovat, ale vakcína bude až po porodu…
Uvažuju spíš o tom, že jí tam nenechám spát a do školky bude chodit jen když jí budu moci vzít autem, abychom nejely MHD. Chodí do státní, všichni mají očkování. Jak byste to řešily vy?
Ockovani v těhotenství už nestihnete? Jsou určené týdny těhotenství, kdy se dává vakcína černého kašle (v tetanovce).
@jejjej ptala jsem se na to praktické ve středu. Nemá, bude mít až v dubnu
@Agnesk zkus najít nejbližší očkovací centrum, za dotaz nic nedáš.
@Agnesk píše:
@jejjej ptala jsem se na to praktické ve středu. Nemá, bude mít až v dubnu
https://www.irozhlas.cz/…03071836_job
Zkuste velká ockovaci centra, gynekologa, ordinace cestovní medicíny ve fakultních a mensich nemocnicích
Vakcíny nejsou zatím všude ale když to obvolate, někde by už mohla být anebo zbytky z minulé dodávky vakcín.
Příspěvek upraven 09.03.24 v 20:36
@Agnesk jak víš, že mají všichni očkování, bylas u přijímacího řízení? Děti, které mají poslední rok povinný mít očkování nemusí
@Kolarkaa chodí do školky pro děti 2-3, povinné očkování je opravdu podmínkou pro přijetí…
@Agnesk píše:
@Kolarkaa chodí do školky pro děti 2-3, povinné očkování je opravdu podmínkou pro přijetí…
I když je dítě očkované, může být přenášec (nebezpečné pro okoli).
Avenier zatím nemá…se nemusíte ptát. Dali by to sem https://www.ockovacicentrum.cz/…dnavka/nemoc
@Velryba černá píše:
@jejjej může i onemocnět, byť tam bývají netypické průběhy.
Ano ale ockovani by mělo chránit proti těžkém průběhu.
@jejjej píše:
Ano ale ockovani by mělo chránit proti těžkém průběhu.
Ale ne proti pripadnemu prenosu na novorozeneho sourozence.
@Janča6 píše:
Ale ne proti pripadnemu prenosu na novorozeneho sourozence.
Psala jsem že očkované dítě může být prenasec.
Nechala bych starší doma. Když se nám narodilo mimco, nechala jsem ji doma dva měsíce. Teď potřebuju mladšího nechat očkovat druhou dávkou hexy, tak je doma zase, aby něco nepřinesla že školky.