Černý kašel a blížící se porod (školka, MHD...)

305
9.3.24 20:05

Černý kašel a blížící se porod (školka, MHD...)

Pěkný večer, chci se zeptat na názor. Očekáváme za pár týdnů přírůstek a já mám trochu strach z černého kašle a nákazy u miminka, které čekáme. Moje praktická lékařka mi doporučila spíš dítě stáhnout po dobu, co budeme mít nejmenší miminko, ze školky. Ale já si neumím představit, že malá už do školky do prázdnin nepůjde, má tam kamarády, vyžití, které já jí nedokážu dát a po porodu to bude ještě horší. A samozřejmě bych taky ráda prostor pro trávení času s miminkem. Chtěla jsem se zároveň nechat znovu naočkovat, ale vakcína bude až po porodu…
Uvažuju spíš o tom, že jí tam nenechám spát a do školky bude chodit jen když jí budu moci vzít autem, abychom nejely MHD. Chodí do státní, všichni mají očkování. Jak byste to řešily vy?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2389
9.3.24 20:17

Ockovani v těhotenství už nestihnete? Jsou určené týdny těhotenství, kdy se dává vakcína černého kašle (v tetanovce).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2389
9.3.24 20:17

Vakcíny už jsou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
9.3.24 20:19

Nechala bych starší doma.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
305
9.3.24 20:19

@jejjej ptala jsem se na to praktické ve středu. Nemá, bude mít až v dubnu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1908
9.3.24 20:21

@Agnesk zkus najít nejbližší očkovací centrum, za dotaz nic nedáš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2389
9.3.24 20:24
@Agnesk píše:
@jejjej ptala jsem se na to praktické ve středu. Nemá, bude mít až v dubnu

https://www.irozhlas.cz/…03071836_job

Zkuste velká ockovaci centra, gynekologa, ordinace cestovní medicíny ve fakultních a mensich nemocnicích

Vakcíny nejsou zatím všude ale když to obvolate, někde by už mohla být anebo zbytky z minulé dodávky vakcín.

Příspěvek upraven 09.03.24 v 20:36

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4100
9.3.24 20:24

@Agnesk jak víš, že mají všichni očkování, bylas u přijímacího řízení? Děti, které mají poslední rok povinný mít očkování nemusí

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
305
9.3.24 20:25

@Kolarkaa chodí do školky pro děti 2-3, povinné očkování je opravdu podmínkou pro přijetí…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2389
9.3.24 20:28
@Agnesk píše:
@Kolarkaa chodí do školky pro děti 2-3, povinné očkování je opravdu podmínkou pro přijetí…

I když je dítě očkované, může být přenášec (nebezpečné pro okoli).

Avenier zatím nemá…se nemusíte ptát. Dali by to sem https://www.ockovacicentrum.cz/…dnavka/nemoc

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Velryba černá
9.3.24 20:30

@jejjej může i onemocnět, byť tam bývají netypické průběhy.

  • Citovat
  • Upravit
2389
9.3.24 20:35
@Velryba černá píše:
@jejjej může i onemocnět, byť tam bývají netypické průběhy.

Ano ale ockovani by mělo chránit proti těžkém průběhu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14783
9.3.24 20:41
@jejjej píše:
Ano ale ockovani by mělo chránit proti těžkém průběhu.

Ale ne proti pripadnemu prenosu na novorozeneho sourozence.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2389
9.3.24 20:43
@Janča6 píše:
Ale ne proti pripadnemu prenosu na novorozeneho sourozence.

Psala jsem že očkované dítě může být prenasec.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Eva2610
9.3.24 20:44

Nechala bych starší doma. Když se nám narodilo mimco, nechala jsem ji doma dva měsíce. Teď potřebuju mladšího nechat očkovat druhou dávkou hexy, tak je doma zase, aby něco nepřinesla že školky.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek