Červená předkožka

1938
16.3.08 19:29

Červená předkožka

Ahoj holky, po včerejším koupání, jsem si všimla, že má Tomík červenou předkožku na pindíkovi. Když jsem ji mírně stáhla (samozřejmě nepřetahujeme), tak to tam měl zakrvavené. Nechtěla jsem mu tam moc lézt a mazat mu to kde čím, tak jsem jen pindíka z venku namazala, aby byl kluzký a nelepil se k plíně a k pytlíku. Dnes ráno už to bylo lepší, předkožka jen mírně načervenalá a odpo už měl normální barvu. Nechci mu přetahovat, tak snad to bude v pořádku. Akorát nechápu, co se stalo. Jediné vysvětlení, že se mu pindík přilepil k plíně a jak sebou škubal, tak se mu to tam nějak natrhlo. Stalo se to někomu???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ED
64
16.3.08 20:25

Tak úplně stejný problém jako vy jsme neměli, ale myslím že byste to také mohli zkusit. Můj syn, když byl asi tak půlroční měl pindík taky červený a trošku i nateklý, na pohotovosti nám poradili dělat sedací koupele s řepíku, nebo se může i z heřmánku. To nijak neublíží a hezky to sklidňuje. Nechala jsem pořádně vylouhovat několik sáčků a pak dala do vaničky a přidala vodu, nechala ho v tom sedět dokud ho to bavilo.
A teď když má malá Sofinka (5 měsíců) červenou pipinku, tak jí to taky šoupnu do vaničky když jí koupu, nemeju jí tím teda moc celou, jenom jí oplachuju. Tak snad alespoň malá rada.
A pokud mu ta krev už neteče, tak to klidně mohl mít pindíka přilepeného k plínce, jak píšeš.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
16.3.08 20:47

Tak takhle to vypadalo přesně u nás nedávno, jen jsme tedy byly u doktorky, která ho pomordovala. Ale jen jsem chtěla říct, setkala jsem se s tím u kamarádek, co mají kluci, že to může být i počátek zánětu, ale nemusí taky. Ten pindík by se měl po koupání přetáhnout, aspoň trochu a vytřít ten mázek, co tam za celý den je. Pokud se to zanedbá, může vzniknout zánět, který se zkraje projeví zarudnutím, poté bouličkou, která je plná hnisu a dítko je pak brečavé, páč to bolí. Pokud ti malej začne brečet a zhorší se to, běž si radši s tím. Může to mít ale i podrážděný od plínky. Myslela jsem to jen dobře, pokud by to přetrvávalo, radši si zajít. Kámoščin klučík s tím měl chuděra fakt trápení.
Držím palce, ale snad to nic nebude. Pokud je malej spokojenej, tak to je myslím dobrý :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
16.3.08 21:36

Někdy se to asi stane … jak se předkožka napne. Malej to má taky sem tak, ovšem toho už podezřívám, že si za něj někdy až moc tahá.

Jinak pravdu mají i holky že muže jít o počínající zánět.Na to mi dr. předepsala framikoin a výplach heřmánkem - ten „výplach“ doporučuju všem kdo se s tím musíte mordovat. Do stříkačky heřmánek(samo „čaj“) na:,–(it na dírku v pindíkovi (kterou tvoří předkožka!) a pomalu vyplachovat, naklonit stříkačku do strany, aby se vypláchl všechen fujtajbl po kůžičkou.

Mmch packo - ono ne vždy se musí udělat přímo vřídek, malej měl právě popraskanou předkožku, stěžoval si že ho to pálí, a když jsem jí malinko stáhla měl tam bílej mázek. A nejhorší bylo, že se mu tím pádem předkožka stáhla a až po cca 3 týdnech se mi jí povedlo opět bez problémů přetáhnout :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama