Červi v jahodách

831
15.6.17 16:16

Cervi v jahodach

Zdravim, u tchyne v jahodach jsem objevila malé cerviky :? Vi nekdo o co jde, proc tam jsou a jak se jich zbavit? Malej na ne chodi, ma jich tu plno, jsou to takove jak zrajou od jara do podzimu…vždycky je kontroluju a myju. No ale ted jsem nejak ztratila chuť 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4877
15.6.17 16:32

Tyjo, co si tak uvědomuju, v jahodach jsem cerva ještě neviděla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
15.6.17 16:35

@Moniňoň no právě..ja to vyfotim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
15.6.17 16:38
@Fonty píše:
@Moniňoň no právě..ja to vyfotim :think:

Jo, ukaž :mrgreen: omlouvám se, ze jsem neporadila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15120
15.6.17 16:45
@Moniňoň píše:
Tyjo, co si tak uvědomuju, v jahodach jsem cerva ještě neviděla :D

No já právě taky ne. Max. ožrané od slimáků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
15.6.17 16:47

A zrovna nemuzu žádnýho najit, budu na tom pracovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
15.6.17 16:48

Já taky ne, jen broučky maličký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
15.6.17 16:58
@elen-ka píše:
No já právě taky ne. Max. ožrané od slimáků.

Jo, to ja taky. Třešně jsou plný červu, ale jahody?? 8o :mrgreen:

@Fonty píše:
A zrovna nemuzu žádnýho najit, budu na tom pracovat :mrgreen:

Hledej, hledej :mrgreen: třeba jsme to zakrikly a uz tam nebudou žádní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17300
15.6.17 16:58

@Fonty ja loni nasla cervy v ostruzinach, tech velkych. Byly uz hodne tmave a kdyz jsem je rozpulila, bylo v jedne treba 5 cervu. Fuj tajbl. A taky by me nenapadlo, ze tam muzou byt. Ale neporadim, v jahodach jsem nasla max skvora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
15.6.17 17:37

Ostruziny, maliny bezne. Dcera nasla cerva v hrachovem lusku - tam jsem taky nechapala. Jahody jsem taky neslysela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
15.6.17 17:49

Zatim jsem nenasla..si rikam ze tam treba nakladly něco mouchy :poblion: tak ja zas nikdy nevidela cervy v malinach 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17596
15.6.17 19:07

V malinach, ostruzinach, hrasku bezne. Vy jste nikdy nejedly hrasek ze zahrady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709
15.6.17 19:27

V hrasku jsou cervi uplne bezne, v malinach a ostruzinach jsem jeste nevidela. V jahode tusim uz ale jo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
15.6.17 19:37

@Fonty Červi v jahodách být můžou. Náš tchán je línej dát pod jahody slámu nebo folii a má jahody plný takových bílo-průhledných 2-3cm „stonožek“ nebo červíků. Je to pěkně nechutný. Jednou jsem si s těma jeho jahodama uřízla hroznou ostudu před návštěvou, protože jsem si od něj nevědomky jahody vzala (pořád nám je nutí) a já je opláchla a odstopkovala a hezky dala na stůl před návštěvu. Po chvíli z toho začali lézt tito červi ve velkém počtu, jako z hororu (vyhnala je ven ta voda, jak jsem je opláchla). Bylo to strašně na poblití, protože jsme jich už pár snědli. Fakt nechutný, lezli všude po jahodách… Na internetu jsem si pak našla, že to existuje běžně u ovoce a zeleniny, které leží přímo na zemi (hlíně) a tihle prevíti se dostanou dovnitř (jméno si fakt nepamatuju). Od tý doby jahody od tchána vyhazuju a kupuju si od farmáře takové, co jsou vždy na podkladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
15.6.17 19:39

@Fonty letos jsem je v jahodach ještě neviděla, ale v loni jsem je tam měla taky a byl to tedy ekl :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama