Česnek a cibule do příkrmu

60
26.6.15 21:54

Česnek a cibule do příkrmu

Mile maminky, prosím o radu, co už mužů přidat k prikrmum u 9 měsíčního mimina. Malá papká už kde co, ovoce zeleninu, pecivo, krupky kukuřičné, rýžové, pohanku, jáhly, oves. Jediné co teda ještě nemůžeme jsou mlecne výrobky.
Chtěla bych ji do oběda přidat trochu syrového česneku, myslíte že mužů? Co taková osmahla cibulka? Budu ráda za vaše typy a rady, co ještě malé nabídnout. Rada bych ji udělala i nějakou omacku, ale tak, aby tam nebylo nic mléčného, napadá vás něco? A ještě jeden dotaz, teď z jiného soudku, vyvarujete ještě lahve na mléko? v tomhle 9 měsíci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17267
26.6.15 21:57

@Ebynka česnek??? to nedávám ani pomalu dvouletému 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
26.6.15 21:59

Lahve sem fakt nevyvařovala :mrgreen:
cibuli bych dala, česnek raději ne (ale zkusit můžeš proč by ne, max jí to nesedne)
omáčky - v podstatě jakákoliv, rajská, svíčková, boloňská… však jí tam to mléko/smetanu nedáš, myslíš, že jí to bude vadit? Já mám teda roční a pořád vařím stylem zpatlat zeleninu, maso a přílohu dokupy a nakrmit :mrgreen: - jenom už nemixuju ale dávám kousky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
26.6.15 22:05

@Ebynka Začala jsem s cibulí a česnekem kolem 1. roku, hodně doma oboje používáme, nenapadlo by mě čekat déle. Všechny děti to snášely dobře. Lahve jsem nevyvařovala, vždyť v tomto věku se ti už plazí, bylo běžné, že se prcek doplazil ke kočáru a olizoval kolečka, boty apod., fakt nemělo smysl hrát si na sterilitu:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
26.6.15 22:06

Syrový česnek bych nedávala, ale třeba převařeného v polévce bych se nebála (stejně jako cibule)… :nevim:
Omáčka mě napadá svíčková - s tím, že tam dáš hodně zeleniny a už nezahušťuješ moukou. Pak tam není potřeba ani dolévat smetanu. A pokud by ti opravdu chyběla, dá se koupit rýžová nebo mandlová. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
26.6.15 22:10

Když dáš malé množství, tak to vadit nebude, je to přírodní koření, akorát trosku může nadýmat. Jinak nasi děti ji hodně cibule a česneku od roka a bez problémů ;-), ale u nás to občas vypadá jak v protiupirskem doupěti ;-) a naštěstí nasim dětem cesnek ( ani cibule ) nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
26.6.15 22:16
@ka2ka píše:
@Ebynka česnek??? to nedávám ani pomalu dvouletému 8o

8o 8o 8o co je na česneku špatného? jedna z nejzdravějších věcí.

když dítěti nevadí, proč nedávat, jasně, necputo tam v množství! jeden stroužek na jednu topinku", ale trochu dám. z cibulí i česnekem jsme začala někdy kolem 9. měsíce, dávám často. spíš bych se v tomto věku pozastavila nad formou, tedy dala bych cibuli povařit, ne smaženou.
mimochodem, cibule se doporučuje trochu přidat, když dítě nechce moct jíst. její kořeněná chuť dětem chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17267
26.6.15 22:25

@jessikka vařenou cibuli dávám ale česnek fakt ne vlastně ho nepoužívám protože ho nesnesu já ani manžel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
26.6.15 23:35

Cibuli i česnek vpoho ale dávala jsem povařené a rozmixované v polívce, ale tak jako u všeho, zezačátku fakt malinko a zařazovala postupně, aby v případě problémů člověk věděl po čem to bylo.
Dělám hodně pečenou zeleninu, devíti měsíční bych jí mixla asi, záleží jak je zvyklá jíst kousky. jinak u nás jede teda rýžová těstovina a rajčatová omáčka na všechny možné způsoby, bramborová kaše s šunkou, nebo rybou a teda hodně polívky, jinak hodně i mrkvovo celerová kaše. Jinak pokud nemůžete laktozu, tak tady je návod na doma dělané mandlové mléko http://carujeme.cz/…dlove-mleko/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47180
26.6.15 23:59

Trošku nevidím problém. Je to obojí přírodní koření, když se dá jen malé množství podtrhuje to chuť jídla, proč by decka měli jíst jen blivajs bez chuti.
Taky jsem oboje děckám před rokem dávala uvařené v jídle.
Je to i zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
27.6.15 10:02

@medunka23 dík za tip na mandl.ml. přesně jak pises, možná jde u nás o laktózu. A prosím tě, jak delas tu rajcatovou omacku? malá teda ještě rajče nezkousela, tak to chci vyzkoušet, kd, jsi ty dala poprvé rajče?
@geilens tak to děláme obedy stejne :D taky vždycky spatlam několik druhů zeleniny s masem a mixnu
@jessikka díky za názor, takže jsi to vyzkoušela taky nějak v tímhle věku, tak to zkusim, ale fakt asi jen vařený. A myslis, že když děcko nevyzkousi vše do roka, tak se nic neděje? někde jsem četla, že když děcko moc nezkousi nové potraviny do roka, může s tím pak mít problem je přijmout, jaký na to máte holky názor?
@zuzkasim tím kocarkem jsi mě pobavila, malá též olizne kde co, proto taky uvazuju nad tím česnekem, aby ji to vevnitř ty bakterie vypálilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
27.6.15 10:11

@Ebynka odpovím i na to, co nebylo adresováno mě :lol:

rajčatová omáčka - jednoduše koupím pasírovaná rajčata (jsem lenoch, z čerstvými se mi nechce patlat) a povařím, případně přidám bazalku nebo majoránku (rajčata sem zaváděla tak, že jsem jí šoupla kousek čerstvého rajčete do příkrmu, ne hned celou porci)
vyzkoušet by se mělo vše v imunologickém okénku tj cca od 4 do 7 měsíců, pak je opravdu MÍRNĚ zvýšené riziko alergie… taky jsem jí spoustu věcí zavedla až po a zatím nebyl s ničím problém. Popravdě česnek ještě neměla (má rok) a bakterie neřeším, to je imunita :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
27.6.15 10:26

Já jsem všechny potrvainy včetně zeleniny a ovoce zaváděla postupně, abych odhalila alergie, ale určitě jsem neřešila, jestli tohle teď nebo za měsíc. prostě postupně, jak to přišlo.
Můj starší 2 a 3/4 roku už ochutnal vše kromě plísňových sýrů a uzenin ala Vysočina. Houby jsem taky pozdržela a dala poprvé kolem roka a půl, tedy zampiona, lesní někdy po druhém roce.
Spíš bych se zamyslela nad tím, že se doporučuje každý den maso, jednou týdně vejce. To mi pro tak malého přijde moc. A to jsme oba masožravci. Takže maso dávám, ale jen tak 3× týdně a hodně často ho nahrazuju luštěninama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
27.6.15 10:28
@ka2ka píše:
@jessikka vařenou cibuli dávám ale česnek fakt ne vlastně ho nepoužívám protože ho nesnesu já ani manžel :nevim:

Tak ho zkus dětem dávat v období chřipek a nachlazení. Uvidíš, jak jim to prospěje :-)
Já taky nemám ráda spoustu věcí, ale nevidím důvod to předávat dětem. Těm dávám vše, ať si im ony najdou o, co jim chutná :-)
Taková topinka s česnekem je 100× lepší než imunoglukany :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47180
27.6.15 11:21

Naše decka jsou milovníci pomazenek do spousty pomazenek jde cibule a česnek.
Třeba rybí bez česneku je hnusna nedodelana a decka rybí pomazánka milují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama