Co vařit ke svačinám dětem?

3085
23.6.15 15:43

Co varit ke svacinam detem?

Zdravim mam dve holcicky od sebe rok a pul. Jedne 14 m a druhe 33 m. A mam zvlastni dotaz! Taky vase deti chteji porad jist? Ja zacinam uz z nich silet! Proto se chci zeptat na oblibene svaciny vasich deti a zaroven co opravdu zasyti? Ja rano delam smoothie z ovoce. Pak treba michana vajicka nebo neco sladkeho atd. Normalni vareny obed, ktery ne vzdycky snedi a za chvilku zase stoji u lednicky a zadoni o jidlo. To chteji porad jogurty, mlecny rez, ovoce! K veceri zase neco vareneho. Nekdy studenou. Porad jen stojim u plotny a varim varim varim pecu nebo pripravuju k jidlu. Mam pocit ze mi hrabne. Do toho varit muzi. A ja dojidam jen to po detech. Omlouvam se za anonymitu. Jak to mate doma vy? Co varite, jak varite a deti jsou spokojene? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69004
23.6.15 15:49

Já teď slavím, neb moje skoro tříletá přijala housku či chleba s něčím za jídlo :palec: doteď bylo jídlo jen to, co šlo jíst lžící…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
23.6.15 15:49
@Anonymní píše:
Zdravim mam dve holcicky od sebe rok a pul. Jedne 14 m a druhe 33 m. A mam zvlastni dotaz! Taky vase deti chteji porad jist? Ja zacinam uz z nich silet! Proto se chci zeptat na oblibene svaciny vasich deti a zaroven co opravdu zasyti? Ja rano delam smoothie z ovoce. Pak treba michana vajicka nebo neco sladkeho atd. Normalni vareny obed, ktery ne vzdycky snedi a za chvilku zase stoji u lednicky a zadoni o jidlo. To chteji porad jogurty, mlecny rez, ovoce! K veceri zase neco vareneho. Nekdy studenou. Porad jen stojim u plotny a varim varim varim pecu nebo pripravuju k jidlu. Mam pocit ze mi hrabne. Do toho varit muzi. A ja dojidam jen to po detech. Omlouvam se za anonymitu. Jak to mate doma vy? Co varite, jak varite a deti jsou spokojene? Dekuji

Chvíli po obědě mají zřejmě hlad proto, že ho nesní :). Co takhle chvíli po obědě, když přijdou, že mají hlad jim ohřát znovu oběd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.15 15:51

@evill nechtej ho! Moje starsi kolikrat prijde ke stolu podiva se a rekne - nechci. Jde k lednicce a chce neco z ni :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.6.15 15:52

@j.a.n.i1 gratuluji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
28835
23.6.15 16:02
@Anonymní píše:
@evill nechtej ho! Moje starsi kolikrat prijde ke stolu podiva se a rekne - nechci. Jde k lednicce a chce neco z ni :evil:

No, tak to je zralá na pár facek, promiň..Toto moje děti taky zkoušely, ale prostě jim ohřeju oběd. Nenutím jim jen jídlo, ke kterému by měly bytostný odpor, ale to drtivá většina běžně vařených jídel není. To je tak jeden, dva druhy, ne víc.

Že to nechce, je Tvou nedůsledností. Moje děti by nic jiného nedostaly. Nedivím se, že mají vlčí hlad, když nesní oběd. Taky mívám vlčí hlad, když nemám pořádný oběd, ten rozdíl je prostě znát. Takže když někdy nestihnu uvařit, prostě si někam zajdeme na menu, ve výsledku ještě ušetřím, protože mi doma nikdo „nevyžere“ ledničku.

Chyba je hlavně v Tobě. Za prvé bych zavedla pravidlo, že oběd bude snězený. A potom sytější svačiny - obložený chleba, housky rohlíky(sýr, šunka, pravé máslo),nebo různé pomazánky, k tomu zelenina, mezisvačiny ovoce. Mám dvě školní sportující děti, taky jí více. Oběd musí sníst, potom sytější svačiny, v mezidobích ovoce a nějaké sladkosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
23.6.15 16:02

Mléčné řezy a jiné laskominy skoro nekupuju, peču buchty, mažu pečivo. Občas puding s piškoty a ovocem, kupované přesnídávky, umíchám tvaroh s marmeládou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28835
23.6.15 16:04

Potom mám čerstvě tříletou, stejně stará, jako Tvoje starší,zakladatelko.Tak si tuto situaci taky dovedu živě představit. Když odmítne oběd, tak jí ho prostě ohřeju znovu. Klidně u ní posedím, když nechce sedět u stolu sama(zvládnu to i přesto, že máme ještě mimino).Nedovedu si představit, že bych ji nezpacifikovala - jakože by oběd nechtěla a potom si vybírala z ledničky 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17943
23.6.15 16:11
@Anonymní píše:
@evill nechtej ho! Moje starsi kolikrat prijde ke stolu podiva se a rekne - nechci. Jde k lednicce a chce neco z ni :evil:

A ty ji das? U nas nemyslitelne.Ja bych ji dala nechci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
23.6.15 16:13
@Anonymní píše:

Nechceš? Tak to zřejmě nemáš hlad = nedostaneš ani nic z lednice. Nad plným talířem hlady ještě nikdo neumřel, mňamku v podobě mléčného řezu místo oběda by chtělo nejspíš každé díte, ale ve většině rodin tu mňamku prostě nedostane. Nebo dostane - po obědě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
23.6.15 16:16
@Anonymní píše:

Když nechce, tak nechce, ale z lednice si nic nevezme. Oběd sní, až chtít bude :nevim:

Mně se osvědčilo nelítat za dětma pořád s nějakýma svačinkama. Je to k ničemu a normálního jídla se pak nedotknou. Takže mají snídani, pak maximálně kousek ovoce, a pak až polévku a oběd. Odpoledne klasickou svačinu - pečivo s něčím, ale když to nesní, do večeře už nic. Taky pořád chodí a „já chci něco sladkýho“, ale smůla. Sladkost pouze za snědený oběd, rozhodně ne MÍSTO jídla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11732
23.6.15 16:18

@Jana206 ty ses zrala na par facek jestli takhle resis jidlo u deti fackami :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668

Jo a taky je dobrý, když jsme třeba u našich, celé dopoledne/odpoledne lítají venku, na jídlo si nevzpomenou a oběd/večeři pak vymetou do puntíku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997

Jediny můj ustupek, ze kdyz se rejpe v obědě, dam mu mliko. Oběd ohrivam k veceri. Žádné laskominy nedávám, kdyz neji pořádně jídlo. Mlecny rez podle me není svacina.
Svaci presnidavky, bílé jogurty, puding, ovoce, ted třeba mlsa koktejl z jahod a mlika, někdy pečivo. Svacinam moc nedá, ale oběd a večeře do něj spadnou vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.15 16:19

Jasne ze nedam nejsem otrok svych deti! Ale zkuste vysvetlit ze ted nedostane a ze musi snist alespon pulku. Rekne nechci a hotovo! A otravuje me treba hodinu. Dam alespon ovoce! Ale nevim jak mam vysvetlit ze takhle ne? Neni jeste moc mluvici a pak si pripadam jak krkavci matka! Ja pecu. Upecu tvarohovou babovku, bublaninu, nepecene dorty. A ona nechce! Delam pudinky, kase s javorovym sirupem pravou cokoladou vanilkou. S piskotama a ohnuje nos a chce ten pitomej mlecnej rez nebo je schopna celej den jist jablka!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama