Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Anonymní píše: Více
každá má svoje plusy a mínusy, spíš bych se řídila tím co tě bude víc bavit, o co máš větší zájem a víc si v tom dokážeš představit budoucnost ![]()
@Anonymní píše: Více
Těžší škola bývá ta, která tě nebaví a k jejímuž oboru nemáš žádný vztah
Doporučovala bych ti projít si na webu vzdělávací program oboru, podívat se, kolik mají hodin jakých předmětů a jaké výstupní znalosti to obnáší. Tím si uděláš lepší představu, co to pro tebe bude snažší/těžší. Využití pro praxi nevím, ale z mých třech dětí dvě pracují mimo obor střední školy a nepřijde mi to nijak výjimečné. To, že má člověk maturitu v nějakém oboru, ještě neznamená, že se tím taky musí jednou živit.