Četnost kojení novorozence

10
31.8.20 21:12

Četnost kojení novorozence

Ahoj, mam uz dva a pul leteho syna tak uz to mam zasebou, ale cekam druhe dite tak se chci poradit.
Syn ještě v porodnici hranicne zhubl kojení nam nešlo, doma byl většinou na um.
Ale k mé otázce, většina žen v mém okolí mi říká že děti se na kojení sami „ozivaji“ jenže můj syn se neozival (měl hraniční zloutenku), prostě jsem ho musela budit na krmení, byl spavy i přesto že syn po návratu z porodnice pribiral dost dobře, tak nám paní doktorka naridila krmit po 3 hodinách.
Co jsem dodržovala = syn pribiral ale jelikož jsem dělala um tak to bylo se spánkem dost zle.
Někdy myslím že ve 4 měsících (mozna) 'jsem ho nechávala 4 hodiny a to na kontrole zjistily že přibral malo tak sem opět nastavila 3-3,5 hodin.
Jde mi jen o to že často slýchám v mém okoly jak ženy večer jen leží se svým miminkem a kdyz se probudí tak ho nakoji a spy dal.
Chtěla bych kojit ale nevím jestli se nemám bat, nebudit bojím se že se nebude ozivat nebo malo a nebude pribirat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16799
31.8.20 21:15

@0Martina Tak kojíš nebo dáváš UM? Pokud kojíš, tak bych se na nějaké intervaly vybodla a kojila na požádání. Ty taky nejíš pravidelně. A co se týká buzení večer, tak když ti začne přibírat, tak buď v klidu a koj až se probudí. Buď ráda, že spí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
31.8.20 21:22

První syn byl jen kojený a sám se ozýval. Byl tedy hrozný nespavec. Ne pravidelně, ale většinou kolem těch 3 hodin. V noci spal 5 hodin, pak kojení a znovu 5 hodin spánku. Dcera od porodnice spavá, měla nižší porodní váhu, bojovali jsme týden a když už třetí vážení nic nepřibrala, dostala UM. Od té doby to bylo spokojené miminko a přibírala ukázkově. Počkej, jaké miminko bude a pak si z toho dělej hlavu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12673
31.8.20 21:23

Pri zloutence je normalni, ze jsou deti spave a ano, kdyz neprospivaji, musi se budit. To ale zvykne odeznit. A kojene deti dost casto nemivaji pravidelne intervaly, koji se na pozadani. Dopredu bych si nedelala starosti, to, ze by se dite nebudilo a neprospivalo dlouhodobe, to zavani nejakym problemem, normalne se to nestava. MM se navic travi rychleji nez UM, takze se ti muze stat, ze se bude krmit I casteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5137
31.8.20 21:25

@0Martina no jestli se malý neozval, tak je to blbý… Treba syn mi zhubl těch 10% po sekci jsem ho skoro emela u sebe a na celý den noc jsem si ho vzala až druhý den po porodu, takže 48h. To byl dost hladový a byl prisaty pernamentne… No fakt co hodinu jsem kojila.pak se srovnali na cca 2,5 až 3 hodky v noci jednou 4h. Dcera čím byla větší, tím byla hladovejsi a častěji sd budila :zed:… Dokrm nikdy nedostala a hezký nabrala jen já jsem byla skoro mrtva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama