Cévní malformace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenka26nelinka
Povídálka 21 příspěvků 09.02.19 14:16
Cévní malformace

Dobrý den, byla jsem na MR pro časté migrény a z důvodu vyloučení nádorů, protože ho má bratr a otec ma cysty na mozku. Výsledky mě ale velmi nemile překvapily. Maji podezření na cévní malformaci, ted jdu ještě na jednu MR s kontrastní látkou a pak se uvidí, kdyz to bude AVM tak nejspíš Gamanuž a nebo když to bude jiný druh co jsem pochopila, protože lékařka nebyla nijak sdílná, tak jen sledovat.Jsem dost vyděšená, prý je to vrozené, ale když jsem byla na magnetické mozku před 10lety, měla jsem vše v pořádku. Nikde na netu jsem nenašla žádnou diskuzi na toto téma a proto doufám, že v tom nejsem sama a někdo poradí, povzbudí. Prý je to docela vzácné.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 21:03

Ahoj, sice úplně nevím, co ty zkratky znamenají, ale byla jsem v 17_ti na operaci kvůli cévní malformaci… Jak se to u tebe projevuje?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 21:16

MR - toto vyšetření nebylo tehdy dostupné, jen CT a angiografie… omlouvám se za anonym, ale raději bych to tak nechala. Každopádně by mě zajímaly příznaky a v které části mozku se nachází?

lenka26nelinka
Povídálka 21 příspěvků 10.02.19 09:37

Ja zadne priznaky nemam,byla jsem na magneticke rezonanci kvuli migrenam a jelikoz ma bratr nador,prisli na ty malformace nahodou,ted jdu 18.2.na druhou i skontrastni latkou ,aby presne zjistili podrobnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 10:59

Jasan. Když jsem byla malá, přepadla mě asi 2× šílená bolest hlavy, zvracení, svetloplachost. Pediatr mě poslal na neurologii a tam mi napsali Algifen, bez vyšetření… Ale je to už mnoho let. Teď se postupuje určitě jinak i jsou jiné možnosti vyšetření. V17-ti se to opakovalo, ale to jsem nedokázala ani jít rovne. Přijel doktor a řekl, že je to migréna a ať se za dva dny zastavím na kontrolu. Naštěstí mi rodiče zavolali záchranku a v nemocnici zjistili nález. Potom mě odvezlido fakultní nemocnice, kde zjistili, že mi praskla cevka (cévní malformaci) a za 5 minut 12 mě operovali. Nechci tě strašit. Ale dej si na to pozor. Hlavně, že už se o tom ví. ;)

lenka26nelinka
Povídálka 21 příspěvků 10.02.19 11:52

Jojo,mela jsi velke stesti,ja to neberu na lehkou vahu,jen ted musim cekat,jestli se to potvrdi a pak jedu na Homolku se domluvit,zatim doufam ze to ani byt nemusi,protoze mi magnet.r. delali pred 10lety a nic tam nebylo a najednou tam je neco,co melo byt vlastne vrozene,tady u nas jsou bohuzel experti :grinning: takze si pockam a pak vyrazim na Homolku at je to jakkoli.Dekuji a budu informovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 11:55

Určitě, dej vědět a držím pěsti :blush:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >