Chamomilla vulgaris 30ch

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.12.09 19:29
Chamomilla vulgaris 30ch

Holky, chci se zeptat na dávkování Chamomilla vulgaris 30 ch. Malý má dva zuby dole a teď mu lezou pro jistotu 4 naráz nahoře, takže v noci špatně spí.
Doktorka nám doporučila ch.v. ředění 30 ch a mám dávat 10 kuliček do kojenecké láhve (do mlíka) na noc.
Mě se to zdá hodně a navíc s tím mlíkem bude to mít stejný účinek? Všude čtu rozpustit pár kuliček ve vodě.
Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 17.12.09 19:39

Prijde mi to hrozne moc, mrkni se sem , tam pisou neco uplne jineho, nizsi potenci a davkovani mnohem nizsi. Ten clanek je od pani, co ma homeopatickou poradnu, nekteri dr maji pocit, ze homeopatika nemohou ublizit, kdyz se predavkuji, ale podle me mohou mit stejne tak negativni ucinky, kdyz se spatne nadavkuji…

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.12.09 19:43

Mě se zdá taky hodně. A taky se mi nelíbí jednorázové podání večer. Přes den zuby taky bolí a možná by potřeboval ulevit. Asi zkusím zmenšit dávky.

nonina
Závislačka 4047 příspěvků 17.12.09 20:00

Svatko … já tohle řešila cca před dvěma měsíci a nechala jsem si poradit v lékárně - tam mi řekli, že mám rozpustit 1! kuličku ve lžíci vody (podat nejméně dvacet minut po jídle před spaním)- tak teď teda koukám jako blázen, co ti to ta vaše mudra doporučila 8-o … nebylo by dobré se jít zeptat do lékárny - je fakt, že ne všichni lékárníci tomu rozumí (nebo věří), ale třeba budeš mít štěstí :wink:

Jo a zapoměla jsem ještě napsat, že to byla potence CH9 :roll:

Příspěvek upraven 17.12.09 v 20:04

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.12.09 20:03

On to právě kupoval manžel a zapomněl se zeptat a tak jsem volala mudře. Ten malý bude snad spát tři dny :lol:

nonina
Závislačka 4047 příspěvků 17.12.09 20:05

Tak nevím co ti poradit :nevim: … raději to zkus podel toho odkazu, co sem vložila čičinka , příjde mo to tam dobře popsáno :think:

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 17.12.09 20:06

Mi doporučila přímo homeopatka 15CH - 2 kuličky 3× denně, rozpustit na lžičce.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.12.09 20:10

Na ten odkaz jsem se dívala a ještě zkusím on-line homeopatickou poradnu a zítra se zeptám někde v lékárně.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.12.09 20:11
halucinka píše:
Mi doporučila přímo homeopatka 15CH - 2 kuličky 3× denně, rozpustit na lžičce.

A jak vám to zabralo? Bylo poznat zlepšení?

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 17.12.09 20:25

Ahoj svatko,

tak já veškerý homeo podávám 10 kuliček - 100ml vody… dám si to do lahvičky a dávám mu cucnout z lahvičky…

Můžeš si to jakkoliv upravit, prostě aby bylo 10ml na 1 kuličku, takhle mi to řekli v lékárně…

Ať je brzo líp!!!

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.12.09 20:29

Adus, takže to máš připravené a celodenně dáváš cucat těch rozpuštěných 10 kuliček jo?

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 17.12.09 21:36

30 je podle mě dost vysoká potence, klidně by stačila 9 nebo 15 CH. Taky záleží, kolikrát za noc pije - jestli pořád po doušcích, tak bych to do láhve nedávala. Obvykle stačí max 4 dávky (loky) a pokud se stav nezlepší, už se to nezlepší, není potřeba pokračovat. 10 kuliček je zbytečně moc. Já to dělala tak, že jsem si v plastovým kelímku v deci vody rozpustila 3 kuličky a podala plastovou lžičkou. Po 20 min další, nejdýl po 3. dávce přestal šílet. Léků na růst zubů je víc, pokud to nezabere po 4. dávkce, je třeba přejít na jiný lék.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 17.12.09 22:15

Holky, jen jsem chtěla upozornit, abyste si na homeo přeci jen dávaly trochu pozor, není pravda, že nemůžou ublížit!!!
Dávat pozor na dávkování a zbytečně to nepřehánět. Čím vyšší potence, tím je lék více naředěný a měl by více zabírat.

Mi přijde, že lékárník nemůže přesně poradit, co a jak. Porada s homeopatem je velmi důležitá, protože ten zhodnotí, co je pro konkrétní osobu nejvhodnější.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 18.12.09 09:25

Lasicko, malý v noci už nepije, jen se budí klidně i 10× na dudlík a v období zubů se jaksi víc probere a třeba 2 hod pláče. Zkusím to, jak píšeš.
Dneska v noci jsem mu to dala podle rady dr. (těch 10 kuliček do lahve s mlíkem) a mělo to částečný úspěch. Byl celkocě klidnější, na dudlík se vzbudil jen 2×, ale 1,5 hod se stejně nespalo.
Tak uvidíme dneska v noci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >