Kaz u 3-letého

1368
2.12.09 09:41

Kaz u 3-letého

Včera jsme byli u zubařky celá rodina, našla synovi kaz :-( chtěla hned vrtat, já ji zastavila, že zkusím nejdřív ten ozón(má to být bezbolestné bez děr a plomb) no, jenže jednak nemůžu nikoho najít, kdo ho má? a hlavně teď mi jedna milá paní doktorka vysvětlovala po telefonu,že to je jen na minké kazy a když už paní doktorka viděla dírku,tak že by to asi nestačilo a nepomohlo:-( a zoubek by mohl odumírat…chjo, nechtěla jsem ho trápit, ale asi budu muset, co?
Máte zkušenosti s vrtáním u tak malého prcka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

medvidek
2.12.09 09:50

Ahoj.
Dceři vrtali dva zoubky a to jí nebyli ještě ani tři.Myslím si,že pokud to potřebuje nechala bych mu zub spravit.Stejně si musí děti zvyknout na pravidelné kontroli a vrtání,pokud je třeba,k tomu patří.

• Nahlásit
  • Citovat
2069
2.12.09 09:50

cauky Berenike kamaradka ted byla na vrtani s holcickou skoro triletou. Doktor doporucil vrtat, aby se to nerozlezlo po cele puse. Holcicku museli drzet tri dospely, pokousala zubare, hrozne jecela, no pry horor. Zubar nastvany, pak rikal, ze ta plomba stejne nebude mit dlouhe trvani, kdyz to nedelal v klidu a nemohl se poradne trefit :-(
Tak nevim, asi bych do toho sla, i kdyz riskuju hruzu ze zubare… Pripravovat na to dlouho dopredu, vysvetlovat, predvadet, ukazovat zuby rodicu jako pozitivni nebo odstrasujici priklad, vrtat zuby panenkam…
Jsem moc zvedava, co napisou ostatni, treba to nektere deti zvladnou uplne v pohode…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
2.12.09 09:53

Ahoj, Lukáškovi vrtali zoubek, když mu bylo 2 a půl roku a zvládnul to v pohodě. Měla jsem z toho strach, protože je takový víc akční a neposedný. Ale byl úplně v pohodě. Teď má ale bohužel kaz za předními zuby a ten se údajně vrtat nedá, takže ho máme mazat Elmex gelem, aby mu zoubky vydržely než mu normálně vypadnou. :-( Tak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
2.12.09 09:56

ahoj, tak bohužel našemu synkovi budou teď dva a před deseti dny nám řekli taky malý kaz… sice asi „jen“ na sklovině… no jdem tam v úterý, absolutně nevím, co mě čeká a přesně, jak ho budu držet!!! Mám z toho strach, hlavně se cítím hrozně, že už má kaz, sladkým ho rozhodně neláduju :-(

no myslím na to pořád, zanedlouho se to bohužel dozvím. Už takhle Vojtík řval, pal už zubaře bude nesnášet úplně, ach jo :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
2.12.09 10:12

Ahoj,
Matýskovi objevili kaz ve čtyřech a půl, takže byl trochu starší, ale cíťa je teda šílenej. Takže jsem skoro 10 dní nespala a trápila se, jak to bude. Nakonec to dopadlo nad očekávání dobře. Matýsek celou dobou bez problémů držel, s panem doktorem si povídal a vrtání snesl bez jediné slzičky :?: Někdy to moje dítě nepochopím, u každého očkování ječí jak protržený, stříhání nehtů je taky děs, ale tohle vydržel! Já se teda zubaře bojím jak čert kříže, takže jsem s ním poslala taťku a zvládli to kluci na jedničku. Tak se neboj, třeba to půjde tak tak. Záleží na tom, jak je ten kaz velký. Pokud moc ne, tak rychle rychle, dokud to nebolí.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
2.12.09 10:15

Ahoj, synovi vrtal nekdy ve dvou a pul poprve a zvladl to. Kricel, ale pusu drzel otevrenou a dobry.
Pokud ma jen jeden kaz nechala bych ho spravit. Nas malej mel k jednomu velkymu jeste dva mini, ty nevrtal, jen vyskrabnul, ale Tadeas uz pak nechtel sedet na zaplombovani, takze ja bych nechala spravit nez se to rozleze a bude jich mit vic a vetsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2143
2.12.09 11:07

Cauky,
my jsme byli s malym poprve u zubare ve 3 letech a hned mu nasel 3 kazy a rekl ze to udela hned. Byla jsem z toho docela v soku, je to takovej ustrasenej citlivka, ale zvladnul to uplne v pohode i spolupracoval, az u toho tretiho zoubku se trosku vrtel, ale vubec nebrecel. Zalezi hodne na zubari, byl na nej hrozne milej, vsechno mu vysvetloval, ukazoval na obrazovce, pak dostal detsky tetovani. Jo a sedel u manzela na kline. Kdyby s nim ten zubar ale tak nekomunikoval, tak bysme ho tam asi neudrzeli, takze podle me hodne zalezi na vyberu zubare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
2.12.09 11:39

Na zubaři určitě strašně záleží. My jsme museli zubaře změnit, protože naše první zubařka šla na Lukáše moc tvrdě. Říkala mu, že už je velký a že nemůže přece takhle křičet. A že takhle by to nešlo atd. Pak jsme přešli do domu zubní péče pro děti na Praze 10 a tam jsme maximálně spokojení. Jak už jsem psala, Lukášek si nechal zub vyvrtat naprosto v pohodě, i když normálně u všeho dělá šílený scény. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2002
2.12.09 14:10

ahoj holky, nebudu radit zda vrtat či ne.. u nás jsme vrtali děti jen když se nechaly… amalgám je lepší než bílá, ta po vytvrzení se nepatrně zdrcává a je tam mikroskulinky kudy projde bakterie způs kaz… dnes je amalgám bez gama fáze (až mnoho let) takže není nutno panikařit, navíc jakoby ten zub desinfikuje ;-)

rada spíš jako prevence kazů:

necucejte dětem dudlíky.. je to nejen čuňárna, al ebylo vědecky dokázáno, že pak děti mají větši kazivost zubů (hlavně mléčných), prý je lepší dát špinavého dudlika ze země než mu předávat tu mikroflozu co máme my v puse.. a že je to docela pod mikroskopem bordel :poblion: předáte miminku do pusinky bakterie, které mají na svědomí kazy.. toť co jsem se dozvěděla na semináři v práci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
2.12.09 14:55

Mariee díky za tip s dudlíky :wink: věděla jsem to, nedělala jsem to, ale syn si párkrát „půjčil“ náš kartáček (nezareagovala jsem včas) no a o tom, že občas dám jíst ze své lžičky, olíznu jeho…dá mi zkusit lízátko…prostě tomu zabránit nejde…
všem díky,objednaní jsme příští týden ve středu,takže držte palce, pak se ozvu, jak to proběhlo…
takže bílou plombu ne?:-( a já si říkala, že to bude mít aspoň hezčí v pusince :-) no, nic, raději zdraví než estetično :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lisiiii
2.12.09 15:15

Dobrý den,
syn měl také dokonce několik kazů, které se mu průběžně objevovaly od 3 let. Vrtání jsme zvládli úplně v pohodě. Mléčné zoubky nejsou na vrtání citlivé, není se čeho bát. Byli jsme rádi,že nám pan doktor zub spravil, protože předešlí dva zubaři pořád tvrdily, že se jedná pouze o zabarvení zubu, což nebyla pravda, když jsme po té zjistili, že mu kaz už kus zoubku „vyžral“.Po vrtání nám pan doktor dal na zoubek speciální povlak, plombu s léčivou příměsí. Je sice nutné připlatit, ale báli jsme se, aby kaz nepoškodil kořen zoubku a následně zárodek nového, druhého zubu. Opravdu se není čeho bát.

• Nahlásit
  • Citovat
23861
2.12.09 17:52
Mariee píše:
ahoj holky, nebudu radit zda vrtat či ne.. u nás jsme vrtali děti jen když se nechaly… amalgám je lepší než bílá, ta po vytvrzení se nepatrně zdrcává a je tam mikroskulinky kudy projde bakterie způs kaz… dnes je amalgám bez gama fáze (až mnoho let) takže není nutno panikařit, navíc jakoby ten zub desinfikuje ;-)

rada spíš jako prevence kazů:

necucejte dětem dudlíky.. je to nejen čuňárna, al ebylo vědecky dokázáno, že pak děti mají větši kazivost zubů (hlavně mléčných), prý je lepší dát špinavého dudlika ze země než mu předávat tu mikroflozu co máme my v puse.. a že je to docela pod mikroskopem bordel :poblion: předáte miminku do pusinky bakterie, které mají na svědomí kazy.. toť co jsem se dozvěděla na semináři v práci :nevim:

Mariee, myslíš, že můžu prcka nakazit, i když jsem v životě neměla kaz? Dudu nemáme, ale občas mu oblíznu lžičku. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2002
5.12.09 10:43
čoveče nad tím jsem nepřemýšlala, ale teoreticky ano. třeba tvá sklovina je odolnější a nemáš kazivost zubů. jsou typy lidí, kteří kdyby dělali cokoli, tak kaz budou mít, mají prostě kazivost. jde o to jakou skovinu děcko má…opravdu nevím, ale myslím že tímto typem bakterie je osídlená každá pusína…
ono třeba nejde jen o přenos bakterií zpusobujíci jen kaz, ale i ostatní bakterie a boužel v puse jich je dost…
jako myslím, že občasné olíznutí lžičky nebo něčeho co kape není trágoš. ale když vidím jak maminy místo do krabičky davají pravidelně dudlíky do pusy… brrrr…
Gina108 píše:
Mariee, myslíš, že můžu prcka nakazit, i když jsem v životě neměla kaz? Dudu nemáme, ale občas mu oblíznu lžičku. :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
20.12.09 15:25

Fazole, nejde mi poslat ti SZ, tak píši sem.
ahojky. No, tak Vojta měl „pidikaz“ :lol: a naše zubařka mi vysvětlila, že je ho třeba dát včas pryč, dokud je povrchový - dítě při vrtání nic necítí (můžu potvrdit, Vojta seděl, ani nemukl) a hlavně, když se nevyléčí, zůstaně v puse a šíří se na další zuby!!!! a později rovnou skočí na stálé zuby!!! taky to děti bolí, což sama víš, příjemné není… Vojta dostal nějakou spec. plombu pro děti…je skoro bílá(taková smetanová) vytvrzovala ji UV světlem,takže hned mohl jíst a pít 8-o Říkala, že hodně pravděpodobné,že mu do půl roku vyleze i kaz na druhé straně čelisti u stejného zoubku…že tím,jak vyrostly sve stejnou dobu, byly najednou něčím stejně oslabené (ATB, nemoc, málo vitamínů…cokoli) a tak jsou náchylnější…
Prostě, když to shrnu - rozhodně byla proto dát ho urychleně pryč!

Jsem z Ostravy tak nevím,jestli pomůžu…chodím k MUDr. Marii Richterové…nevím, jestli bere další!!!
Po telefonu a dle zpráv ostatních je hodně milá i Lucie Třečáková,ale taky netuším jestli bere. Hodně štěstí a dej vědět,jak jsi dopadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama