Chci dítě hned

Anonymní
6.6.21 15:01

Chci dítě hned

Ahoj, řeším teď menší problém. Je mi 27 let, před osmi lety jedno těhotenství ukončeno císařským řezem v 26.týdnu. Po změně gynekologa nyní zjištěná Leidenská mutace heterozygot. Od gynekoložky doporučeno s dalším těhotenstvím moc neotálet. Já bych si miminko moc přála už delší dobu. Partner 36 let, děti chce, ale ne hned. Máme zažádáno o pozemek, chceme stavět, bude 2-3 roky trvat než bude hotovo.. objektivně vím, že pořídit si teď mimino do bytu 2+1 není uplně ideální, ale mám strach, že se stavba protáhne a začneme se snažit pozdě a děti pak třeba nepůjdou…navíc mám strach z potratů nebo dalšího předčasného porodu kvůli mutaci. To, že se začneme snažit až bude partnerovi skoro 40 se mi taky moc nelíbí… Zjištěná mutace pro něj nic nemění, je to prý blbé, ale dobře, že o tom víme… Ani nevím co vlastně čekám za reakce, spíš jsem se potřebovala někomu svěřit, protože poslední dny na nic jiného nemyslím a už mi z toho dost hrabe.. Jsem opravdu tak hrozná, že na partnera tlačím, že se chci snažit o dítě dřív než za 3-4 roky? Nechci si dítě vynutit, chci abysme ho chtěli oba, ale ze strachu prostě tlačím na pilu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17146
6.6.21 15:07
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším teď menší problém. Je mi 27 let, před osmi lety jedno těhotenství ukončeno císařským řezem v 26.týdnu. Po změně gynekologa nyní zjištěná Leidenská mutace heterozygot. Od gynekoložky doporučeno s dalším těhotenstvím moc neotálet. Já bych si miminko moc přála už delší dobu. Partner 36 let, děti chce, ale ne hned. Máme zažádáno o pozemek, chceme stavět, bude 2-3 roky trvat než bude hotovo.. objektivně vím, že pořídit si teď mimino do bytu 2+1 není uplně ideální, ale mám strach, že se stavba protáhne a začneme se snažit pozdě a děti pak třeba nepůjdou…navíc mám strach z potratů nebo dalšího předčasného porodu kvůli mutaci. To, že se začneme snažit až bude partnerovi skoro 40 se mi taky moc nelíbí… Zjištěná mutace pro něj nic nemění, je to prý blbé, ale dobře, že o tom víme… Ani nevím co vlastně čekám za reakce, spíš jsem se potřebovala někomu svěřit, protože poslední dny na nic jiného nemyslím a už mi z toho dost hrabe.. Jsem opravdu tak hrozná, že na partnera tlačím, že se chci snažit o dítě dřív než za 3-4 roky? Nechci si dítě vynutit, chci abysme ho chtěli oba, ale ze strachu prostě tlačím na pilu…

Jen aby si ho do toho nedotlacila a on pak neutekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 15:08

Proc by nebylo idealni mimino do 2+1? Naopak, nez vyroste a bude potrebovat svuj pokojicek, tak budete mit krasne postaveno. Tobe se nedivim, chlapovi 36 jo :nevim:

Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1678
6.6.21 15:10
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším teď menší problém. Je mi 27 let, před osmi lety jedno těhotenství ukončeno císařským řezem v 26.týdnu. Po změně gynekologa nyní zjištěná Leidenská mutace heterozygot. Od gynekoložky doporučeno s dalším těhotenstvím moc neotálet. Já bych si miminko moc přála už delší dobu. Partner 36 let, děti chce, ale ne hned. Máme zažádáno o pozemek, chceme stavět, bude 2-3 roky trvat než bude hotovo.. objektivně vím, že pořídit si teď mimino do bytu 2+1 není uplně ideální, ale mám strach, že se stavba protáhne a začneme se snažit pozdě a děti pak třeba nepůjdou…navíc mám strach z potratů nebo dalšího předčasného porodu kvůli mutaci. To, že se začneme snažit až bude partnerovi skoro 40 se mi taky moc nelíbí… Zjištěná mutace pro něj nic nemění, je to prý blbé, ale dobře, že o tom víme… Ani nevím co vlastně čekám za reakce, spíš jsem se potřebovala někomu svěřit, protože poslední dny na nic jiného nemyslím a už mi z toho dost hrabe.. Jsem opravdu tak hrozná, že na partnera tlačím, že se chci snažit o dítě dřív než za 3-4 roky? Nechci si dítě vynutit, chci abysme ho chtěli oba, ale ze strachu prostě tlačím na pilu…

Vůbec se Ti nedivím. V bytě 2-1 žijí tisíce rodin trvale se dvěma i více dětmi. Připadá mi, že patrner situaci podceňuje a třeba by mu ani nevadilo, kdyby děti nepřišly vůbec. Jak jste spolu dlouho? Ve Tvém věku a zdravotním stavu by pro mě dítě byla proirita a pokud by na to nereflektoval velice bych zvažovala rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
6.6.21 15:11

Myslím, že ti jen maže med kolem pusy. Když nechce dítě teď, ve 40 ho nebude chtít už vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9911
6.6.21 15:15

Jak jste spolu dlouho? To prvni dítě žije s vámi bytě nebo se narodilo mrtvé? Do 2+1 jedno dítě ok. 2 už je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
6.6.21 15:15

Na pilu netlac a neukazuj strach, prave naopak - pouze davej najevo ohromnou, uprimnou radost, z predstavy, ze to dite mas…pokud te miluje, tak se necha tou radosti ztrhnout a udela ti ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 15:20

Asi se ti nedivim. Taky jsme meli prvni dite ve 2+1, a co.. Nez dorostlo vlastnimu pokojicku, tak jsme se přestěhovali do 3+1, a zadny stresy jsme z toho nemeli.. Je dost mozny, ze se to chlapovi hodi do kramu, vymluva na stavění baraku. Aby pak neprislo neco dalsiho, proc to jeste odlozit.. Ze mu tahne na ctyricet, bych viděla jako ten nejmenší problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9448
6.6.21 15:21
@prokr píše:
Vůbec se Ti nedivím. V bytě 2-1 žijí tisíce rodin trvale se dvěma i více dětmi. Připadá mi, že patrner situaci podceňuje a třeba by mu ani nevadilo, kdyby děti nepřišly vůbec. Jak jste spolu dlouho? Ve Tvém věku a zdravotním stavu by pro mě dítě byla proirita a pokud by na to nereflektoval velice bych zvažovala rozchod.

Taky se hlásím, 2 děti, ale my máme původní 2+1 dispozičně předělaný na 3+kk, takže to ještě jde. Manžel se ségrou ve 2+1 vyrostli, ve společném pokojíku rozděleném na 2 části. A on chtěl děti dřív než ja. Takže já bych volila asi nějaký rozumný kompromis třeba počkat 1-2 roky, než bude hotové to nejnáročnější…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
6.6.21 15:22

Známí žijí dlouhodobě s dvěma detmi v 2+1, takže myslím že to zvládnete než postavíte. Druhá věc je jak to zvládnete finančně stavět a ještě táhnout byt s ženskou na materske. Ale myslím, že vzhledem k věku byste mohli mít nasetreno.

Každopádně na mě to působí tak, že přítele nebude chtít dítě ani za ty tři roky, tak aby jsi se pak nedivila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 15:22

Jsme spolu 4 roky. Děti určitě chce, tím jsem si jistá, jen si prostě stojí za tím, že nejdřív postavíme. Nevím jak mu více vysvětlit, že dítě nejspíš nebude jen lusknutím prstů a přitom netlačit na pilu…První dítě nežije, syn zemřel pár dní po porodu.. v bytě jsme jen my dva a pes. Rozchod také zvažuji, ale je to až poslední možnost.

• Citovat
  • Nahlásit
1535
6.6.21 15:26

A jaký máte jinak vy dva vztah? Jsi šťastná? Nebo si spíš říkáš, že lepší dítě s tímhle, než hledat buhvikoho?
Já nevím, jste spolu 4 roky, věk na děti máte a on je přesto s Tebou odklada… Neprijde mi to jako dobré znamení. Spis si myslím, že si neni jisty, zda chce děti s Tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
6.6.21 15:28
@Anonymní píše:
Jsme spolu 4 roky. Děti určitě chce, tím jsem si jistá, jen si prostě stojí za tím, že nejdřív postavíme. Nevím jak mu více vysvětlit, že dítě nejspíš nebude jen lusknutím prstů a přitom netlačit na pilu…První dítě nežije, syn zemřel pár dní po porodu.. v bytě jsme jen my dva a pes. Rozchod také zvažuji, ale je to až poslední možnost.

Co ti odpovi na otazku, co kdyz to pak nepujde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9448
6.6.21 15:28
@Maminanamatersky píše:
Asi se ti nedivim. Taky jsme meli prvni dite ve 2+1, a co.. Nez dorostlo vlastnimu pokojicku, tak jsme se přestěhovali do 3+1, a zadny stresy jsme z toho nemeli.. Je dost mozny, ze se to chlapovi hodi do kramu, vymluva na stavění baraku. Aby pak neprislo neco dalsiho, proc to jeste odlozit.. Ze mu tahne na ctyricet, bych viděla jako ten nejmenší problem.

Mýmu bylo 36 a 40, když se narodily děti. A i občas říká, že mít je dřív, šel by i do 3., ale teď už se na to necítí. A předpokládám, že zakl. by chtěla taky třeba ty dvě…tak aby se dočkala…

My tedy máme cca velikost panelákového 3+1 ale uvažujeme o přesunu do většího, aby měli časem každý svůj pokoj, přecejen holka a kluk o 4 roky od sebe, budou chtít mít soukromí…já mám sice ségru, ale taky nám naši zařídili pak 2 pokoje zvlášť a měli ložnici z části obýváku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
6.6.21 15:33

Mame miminko, teda uz dvou lety v 1kk a jsme normalne stastni…odklad deti pri problemu, navic, kvuli takovemu duvodu, mi prijde podezrely..cokoli se muze stat, stavet se nebude, nebo se to zdrzi..tak budete odkladat dite porad? Verim, ze jste o tom uz mluvili, ale pristup partnera se mi nezda, nejste spou pul roku…at ti rekne, ceho se opravdu boji, jestli si jeste neprijde pripraven, boji se o penize, nebo je mu fuk, jestli deti budou..musite si rict oba sve pro a proti..a cekat „az se postavi“ je proste blbost…co svatba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat