Chemie / příroda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 08:37
Chemie / příroda

Ahoj. Chtěla bych přestat brát Utrogestan a nahradit ho přírodními kapkami. Tak nějak jsem k tomu asi došla sama. Ty hormony mi nedělají dobře po těle a poslední dobou se věci snažím řešit spíš sama v hlavě, než pomocí chemií. Je tu někdo, kdo se takto taky rozhodl a jak to dopadlo? Je to vlastně doktorka vs já. Budu ráda za vaše názory a třeba i rady. :) Přeju všem hezký vstup do nového týdne :kytka:

Reklama

Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11514 příspěvků 19.03.18 08:54

@rumela9
A na co přesně ho bereš?
Já jsem rozhodně proti umělým hormonům, zdá se mi to velmi nebezpečné.

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 08:57

@hehehe kvůli nedostatku, nebo spíš vůbec žádnému, progesteronu. Vlastně jsem jeden čas neměla vůbec ms… Mám právě trošku obavy, že když ho vysadím, opět to nastane. Proto to dlouho zvažuju a přemýšlím, jestli mi to za to stojí… Je to těžké :nevim:

hehehe
Extra třída :D 11514 příspěvků 19.03.18 09:08

@rumela9
Tak asi také záleží jak jsi stará, jestli už máš děti a tak. Na mě celkem hodně působil Gynex, až tedy moc :), vyzkoušej ho.

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 09:10

@hehehe právě ten jsem měla na mysli :) je mi 25 a děti nemám. V červnu se budeme snažit o první. Beru to teď dost odpovědně a snažím se pročistit co nejvíc…pak až to chceme zkusit. :)

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 19.03.18 09:13
@rumela9 píše:
@hehehe kvůli nedostatku, nebo spíš vůbec žádnému, progesteronu. Vlastně jsem jeden čas neměla vůbec ms… Mám právě trošku obavy, že když ho vysadím, opět to nastane. Proto to dlouho zvažuju a přemýšlím, jestli mi to za to stojí… Je to těžké :nevim:

Tak pokud to bereš kvůli nedostatku progesteronu, tak se obávám, že ti příroda opravdu nepomůže. Ale pokud ho špatně snášíš, tak si nech napsat něco jiného se stejným účinkem. Já třeba utrogestan nesnesla a bylo jedno, jestli jsem ho zaváděla nebo polykala, ale duphaston mi nevadil. Těch léků je víc, pobav se o tom se svým doktorem a určitě ti pomůže najít lepší řešení :srdce:

hehehe
Extra třída :D 11514 příspěvků 19.03.18 09:16
@rumela9 píše:
@hehehe právě ten jsem měla na mysli :) je mi 25 a děti nemám. V červnu se budeme snažit o první. Beru to teď dost odpovědně a snažím se pročistit co nejvíc…pak až to chceme zkusit. :)

Tak v tomto případě bych momentálně asi spíš radila nic neměnit, aby sis to zbytečně nějak nerozhodila a neměla problém otěhotnět. Ono až pak otěhotníš a porodíš, tak je to pro tělo vlastně takový restart, uvidíš co potom…

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 09:17

@Amys @hehehe děkuju za reakce, jste zlaté :kytka: zkusím u prášků ještě zůstat a zkusit to nějakou tou bylinkou podpořit :mavam:

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 19.03.18 09:21

@rumela9 On je ten progesteron pro otěhotnění a udržení těhotenství strašně důležitý. Bez něj to nejde, no.

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 09:23

@Amys bohužel :roll: neměla bys ještě radu jak třeba podpořit ovulaci? :)

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 19.03.18 09:31
@rumela9 píše:
@Amys bohužel :roll: neměla bys ještě radu jak třeba podpořit ovulaci? :)

No to je otázka. On ten tělní cyklus je u každého různý. Takže třeba kdybys ty leký brala trošku jinak, dostavila by se i ta ovulace… Já mám krátké cykly (21-25 dní), takže i ovulaci mívám klidně 7. - 10.den. Ale třeba kamarádka má cykly dlouhé 35dní a ovulaci mívá někdy 21.den a déle. Takže já třeba ten duphaston brávala 20. - 25. den cyklu, aby mi 28. den přišla MS. Ale kdyby to tak brala kamarádka, tak ovulaci vůbec nemá. Takže možná, že trošku přeci jen zaexperimentovat můžeš. BuĎ na chvilku vysadit a zkoumat cyklus bez toho a nebo trošku prodloužit ten interval, kdy to začneš brát… Kolikátý den to bereš? Já už tedy dávno léky neberu, mám tři děti a víc nechci, takže holt prostě menstruuji často a dlouho, ale během MS vždycky piju kontryhel a musím říct, že mi to dost pomáhá. Krvácím míň a je to takové pohodovější. Říká se, že se má pít do ovulace, že to napomáhá i růzstu děložní sliznice. Co ještě pomáhá, jsou grepy, ale taky jen do ovulace a v těhotenství by se pak ani jedno nemělo. Víc mě monmentálně nenapadá…

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 09:36

@Amys Neměla jsem s tím vůbec problémy. Naopak od doby, kdy jsem začala Utrogestan brát, tak jsem měla ukázkovou ovulaci. Poznala jsem ji i bez testů, měření teploty, atd…ale poslední dva měsíce to není nic moc :( jinak Utrogestan beru 21DC-25DC. Taky mám cyklus trošku delší mezi 31-34DC..

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 19.03.18 09:53

@rumela9 Tak ovulace nemusí být vžydcky výrazná. Určitě to bude dobré a když nejhůř, však si můžeš léky přizpůsobit cyklu a brát je třeba 24-28 :)

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 19.03.18 09:57

@Amys 21-25DC mi doktorka vypočítala, když jsem měla cykly 28 dní. Takže teď bych si to mohla třeba o 3 dny posunout :think: to je dobrý typ, děkuju :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama