Nutriční poradna (3-18 let)
Michaela Boukalová Tomešová DiS.
Ahojj
Četla, zaslechla jsem kladné hodnocení na Chia semínky.
Dnes jsem si zakoupila pytlík a chci se zeptat jak se užívá? Četla jsem, že 2 lžičky chia semínek zalít vodou či mlékem? Mohu to zalít obyčejným mlékem? ![]()
Nevím, neznám, tak přivítám každou radu. ![]()
Můžu přidat i do jogurtu??
@Samantha25 neee mlíkem neee, zalij to vodou, nech to napučet a vypij to, ale ne častěji jak 1× denně, pak to akorát nadýmá
a když už mlíkem tak kozím
@Samantha25 ja pridavam do jogurtu nebo micham s jogurtovym napojem. Dobre je taky kokosove mleko nebo mandlove. Muzou se dat temer do vseho i do salatu…dpbre je taky smootie a do toho chia.
Já přidávám do jogurtu, do palačinek-těsta, nebo i do bramboráků ![]()
@Madam-Owl ahaaa, takže můžu nabrat 2 malé lžičky chia a dát do jogurtu, nechat působit a konzumovat.
Děkuju. ![]()
@Samantha25 píše:
@Madam-Owl ahaaa, takže můžu nabrat 2 malé lžičky chia a dát do jogurtu, nechat působit a konzumovat.
Děkuju.
jo jo, já si dávám do jogurtu směs vloček a sušeného ovoce a k tomu chia a goji ![]()
Rozmixuju banan s mlikem jakemkoliv a pridam seminka..necham do rana v lednice a snidani mam uzasnou..misto bananu lze jaky koliv ovocee ![]()
Já miluju chia semínka v džusu, nechám je chvíli změknout ve vodě a doliju džusem, nejlepší je mulťák, ale mám ráda i jablečný nebo pomeranč. A pak si je taky míchám do jogurtu.
@Jitus.Slavickova píše:
Rozmixuju banan s mlikem jakemkoliv a pridam seminka..necham do rana v lednice a snidani mam uzasnou..misto bananu lze jaky koliv ovocee
To vážně jo? Já když rozmixuju banán s mlékem a nechám dýl jak hodinu v ledničce, tak to vypadá nechutně…
Prostě tuhle kombinaci piju hned… Bobtnat bych snad nechala až v břiše… ![]()
@Samantha25 píše:
@ixule a jak dlouho se mají nechat působit?
přesně nevím, u mě je to tak 15 minut, než převleču děti a tak
@Samantha25 Pokud je mám v jogurtu, jím hned, chutná mi, když křupou. A když s džusem, tak to je nechám nasát, stačí chvilka, cca čtvrt hoďky, kolem semínek se udělá takový gel a dobře se to pije ![]()