Chlapecká obřízka v Praze

29.3.16 18:28

Chlapecká obřízka v Praze

Dobrý den maminky, ze zdravotních důvodů bude muset můj syn na obřízku a proto bych se ráda zeptala Vás co s tímto máte zkušenost, kterého doktora by jste doporučily nebo popřípadě se máme velkým obloukem vyhnout v Praze a blízkém okolí? A také jaké mastičky, či babské rady by jste mi dali na následnou rychlou rekonvalescenci? Moc děkuji za odpovědi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25090
29.3.16 18:54

Pokud je to ze zdravotních důvodů, neudělají to v nemocnici na urologii? na nezdravotnická zařízení bych se rozhodně neobracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
29.3.16 19:53

@gin124 ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9949
29.3.16 19:56

@Veronika81 urolog, co malého vyšetřoval vám nedoporučil nějaké zařízení? Zkusila bych se zeptat právě jeho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.16 20:12

Dekuji vsem za prispevky. Nejaka doporuceni mam, ale rada bych slysela „recenze“ od nekoho kdo si tim prosel, jak byli s konkretnim zarizenim / doktorem, spokojeni / nespokojeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
29.3.16 21:08
@JayLee píše: @gin124 ;)

Já tu s vámi kecám jinde a toto mi uniklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
29.3.16 21:37

@Veronika81 mladší má obřízku kvůli hypospadii (VVV močové trubice). Byli jsme na dětské chirurgii v Motole. Já byla spokojená.
Ohledně operací hypospadie se liší názory, jak jí provádět a vůbec všechno, a tím i názory na Motol. Za mě plus bylo rychlá operace /žádné čekačky na tři roky a operace skoro ve škole, jako je to Ke Karlovu../, dítě na pokoji ihned po zákroku, já měla jednolůžák, tj. jen já a dítě. Personál byl milý.
minus - Jídlo strašné a systém organizace jídla pro doprovod děsivý.
ale týden se to dalo, a obřízka je snad i jednodenní chirurgie.
Co se mazání týká neporadím, my se řídili výhradně radami lékaře, mám pocit, že jsme mazali framykoin, ale ona hypospadie se všemi riziky je něco fakt jiného..
s jednoduchou obřízkou (tj. nespojenou s něčím dalším) bych šla ale do nějaké menší nemocnice, než je Motol..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
29.3.16 21:38
@Veronika81 píše:
Dobrý den maminky, ze zdravotních důvodů bude muset můj syn na obřízku a proto bych se ráda zeptala Vás co s tímto máte zkušenost, kterého doktora by jste doporučily nebo popřípadě se máme velkým obloukem vyhnout v Praze a blízkém okolí? A také jaké mastičky, či babské rady by jste mi dali na následnou rychlou rekonvalescenci? Moc děkuji za odpovědi :-)

Vážená paní Veroniko, mne by zajímalo, kdo vám řekl, že váš syn bude muset jít nutně ze zdravotních důvodů na obřízku. Nevím kolik je mu let, ale až do konce puberty je 95% obřízek zbytečných, a je to vlastně ublížení na zdraví. Zabývám se tím pouhé dva roky, a za tu dobu znám fůru lidí, které amputace předkožky neboli obřízka udělala dožívotně nešťastnými. Dnes už vím proč:

Přiznávám, že jsem před rokem a půl také vůbec nevěděl, co to ta obřízka vůbec vlastně je. Povšechnou informaci, že je to operace, při níž se odstraní předkožka penisu jsem věděl. Neměl jsem však patřičné informace o funkci předkožky. Domníval jsem se, že je to nadbytečná rudimentní kožní řasa. Nyní však vím, že předkožka je důležitý multifunkční přídatný orgán penisu, z níž ta funkce, která byla pokládána za jedinou, totiž aby v klidu kryla žalud, je z nich ta nejméně důležitá. Až na 15% dospělých mužů má při plně zachovalé předkožce svůj žalud trvale odkrytý. Mnohem důležitější je senzorická a sexuální funkce předkožky. Při její radikální amputaci přijde muž o přes 70% svých nejcitlivějších erotogenních zakončení a citlivost penisu je tak sníží na pouhou čtvrtinu. To má pro mnohé obřezané muže fatální důsledky, jako je třeba ztráta výrazného prožitku při sexu nebo anorgasmie. Redaktor PNVT).

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…dky-obrizky/

Odstranění 75% nervových zakončení je zmrzačující a natrvalo to může poškodit i psychiku vašeho syna.

Mám na svých webovkách nově přeložený článek, který je sice zatížen náboženským balastem, ale nic jiného jsem nenašel pod názvem: JAK MUŽSKÁ OBŘÍZKA POŠKOZUJE ŽENY. I Jay Lee bych doporučil, aby si ho přečetla:

JAK MUŽSKÁ OBŘÍZKA POŠKOZUJE ŽENY

21.03.2016 23:24
Tento článek je rozšířením článku OBŘÍZKA - SCHVALUJE JI KORÁN?

převzato se schválením ze stránek Cesta Koránu. Redakce PNVT nesouhlasí se všemi jednotlivostmi uvedené v tomto textu s celkovým obsahem však ano

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…kozuje-zeny/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
29.3.16 21:50
@Nataša píše:
@Veronika81 mladší má obřízku kvůli hypospadii (VVV močové trubice). Byli jsme na dětské chirurgii v Motole. Já byla spokojená.
Ohledně operací hypospadie se liší názory, jak jí provádět a vůbec všechno, a tím i názory na Motol. Za mě plus bylo rychlá operace /žádné čekačky na tři roky a operace skoro ve škole, jako je to Ke Karlovu../, dítě na pokoji ihned po zákroku, já měla jednolůžák, tj. jen já a dítě. Personál byl milý.
minus - Jídlo strašné a systém organizace jídla pro doprovod děsivý.
ale týden se to dalo, a obřízka je snad i jednodenní chirurgie.
Co se mazání týká neporadím, my se řídili výhradně radami lékaře, mám pocit, že jsme mazali framykoin, ale ona hypospadie se všemi riziky je něco fakt jiného..
s jednoduchou obřízkou (tj. nespojenou s něčím dalším) bych šla ale do nějaké menší nemocnice, než je Motol..

Mnozí špičkoví urologové tvrdí, že se při hypospadii nemá amputace předkožky provádět. Budiž, je to určitá anomálie, v tomto případě je to velmi diskutabilní. Provední obřízky kvůli zúžení a přirozené konglutinaci, je ublížení na zdraví.

www.predkozkapenisu.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.16 21:54

@Nataša mockrát Vám děkuji za příspěvek :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
29.3.16 22:38
@gin 124 píše:
Mnozí špičkoví urologové tvrdí, že se při hypospadii nemá amputace předkožky provádět. Budiž, je to určitá anomálie, v tomto případě je to velmi diskutabilní. Provední obřízky kvůli zúžení a přirozené konglutinaci, je ublížení na zdraví.www.predkozkapenisu.cz

Mnozí špičkoví urologové… jmenujte mi alespoň tři :mrgreen:
Ale vážně, pokud se oháníte špičkovými urology, udejte citace, jména. To bývá takovým dobrým zvykem. Ráda si počtu, jak si měli lépe naši lékaři počínat u synovy vady.. :-)

Ale vážně, každá jednotlivá vada vyžaduje individuální řešení s ohledem na přidružené komplikace; předpokládám, že studovaný lékař nejste, pouze laik, který brojí neskutečným způsobem proti obřízce. Netušíte ani náznakem, proč u mého syna došlo k odstranění předkožky, tak mi tu prosím nic nevyprávějte.
Plně důvěřuji našemu urologovi, a několika dalším, na rozdíl od Vás studovaným, a svému manželovi, taktéž vzdělanému ve vědách lékařských.
S poskytnutou péčí vč. edukace jsem byla spokojená a jsem si plně vědoma všech výhod a nevýhod obřízky v kontextu vady, se kterou se syn narodil.

@Veronika81 Vám jen poradím následující - záleží, z jakého důvodu má syn obřízku podstoupit, kdo jí indikoval, kolik je synovi let… V jednom jediném totiž souhlasím s pánem výše, a to je častý nešvar, zbytečně brzká indikace k obřízce.
Mému staršímu ji indikovala dětská dr., ale urolog řekl, že netřeba. Byť se jedná o sekundární fimozu a v té době problematickou; čas ale částečně upravil.. Někdy je to zbytečné, a někdy není. Po síti to ale člověk neposoudí, to by měl udělat urolog. Každopádně hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
30.3.16 08:02
@Nataša píše:
Ale vážně, pokud se oháníte špičkovými urology, udejte citace, jména. To bývá takovým dobrým zvykem. Ráda si počtu, jak si měli lépe naši lékaři počínat u synovy vady.. :-)

Ale vážně, každá jednotlivá vada vyžaduje individuální řešení s ohledem na přidružené komplikace; předpokládám, že studovaný lékař nejste, pouze laik, který brojí neskutečným způsobem proti obřízce. Netušíte ani náznakem, proč u mého syna došlo k odstranění předkožky, tak mi tu prosím nic nevyprávějte.
Plně důvěřuji našemu urologovi, a několika dalším, na rozdíl od Vás studovaným, a svému manželovi, taktéž vzdělanému ve vědách lékařských.
S poskytnutou péčí vč. edukace jsem byla spokojená a jsem si plně vědoma všech výhod a nevýhod obřízky v kontextu vady, se kterou se syn narodil.

@Veronika81 Vám jen poradím následující - záleží, z jakého důvodu má syn obřízku podstoupit, kdo jí indikoval, kolik je synovi let… V jednom jediném totiž souhlasím s pánem výše, a to je častý nešvar, zbytečně brzká indikace k obřízce.
Mému staršímu ji indikovala dětská dr., ale urolog řekl, že netřeba. Byť se jedná o sekundární fimozu a v té době problematickou; čas ale částečně upravil.. Někdy je to zbytečné, a někdy není. Po síti to ale člověk neposoudí, to by měl udělat urolog. Každopádně hodně štěstí :kytka:

Já jako takový vůbec nebrojím proti obřízce, ale proti jejímu vnucování. Mohou být chybné medicinské indikace, mnohdy i záměrné. Zabývám se touto problematikou pouze dva roky a mohu říci, že jsem tomu komplexně přišel na kloub. Nejsem lékař, ale mé vzdělání je tomu blízké. Na fakultě jsme bioetiku měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
30.3.16 08:14

Jinak paní Natašo, časem vám napíšu něco, co mne vrtalo hlavou jako už hodně malému klukovi. Dát to do diskuze nemohu, protože nejsem anonym a tak, kdyby to náhodou četl někdo z vesnice, odkud pocházím, tak by hned věděli, koho se to týká. Jinak bych tuto věc při své otevřenosti veřejně rozebral už dávno, ale z etických důvodů nemohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2615
31.3.16 20:13
@Veronika81 píše:
Dobrý den maminky, ze zdravotních důvodů bude muset můj syn na obřízku a proto bych se ráda zeptala Vás co s tímto máte zkušenost, kterého doktora by jste doporučily nebo popřípadě se máme velkým obloukem vyhnout v Praze a blízkém okolí? A také jaké mastičky, či babské rady by jste mi dali na následnou rychlou rekonvalescenci? Moc děkuji za odpovědi :-)

Ještě jednou tu napíšu něco zakladatelce poněvadž jsem si na to nevzpomněl. Je to moje chyba. Měl jsem si vzpomenout a napsat to hned a ty své příspěvky, co jsem tu napsal, jsem si mohl odpustit.

Okopíruju tu jeden příspěvek, který je původně z jiného, dnes už neexistujícího serveru, který mi potvrzuje, že až 95% obřízek, které jsou indikovány ze „zdravotních“ důvodů je zbytečných.

Dám sem příspěvek, co napsala Alicka na fóru Rodina.cz dne 9.10 2011

Nenechávejte své dítě zbytečně obřezávat!!! Navštívila jsem 5 doktorů, pražské odborníky, a všichni mi diagnostikovali jednoznačnou obřízku u syna 2,5 roku. Až šestá, MUDr. Marta Kudláčková, Rockotova 1717, Praha 4, nám to během dvou měsíců (dle jiných urologů na Karlově náměstí, pediatrů u Apolináře a dále, šlo o případ, který se nedá řešit jinak než obřízkou) to bezbolestně vyřešila pomocí krému Triancenolu. Po dvou měsících má syn předkožku naprosto přetahovatelnou! Předtím měl v předkožce malinkou dírku, sotva na čůrání. Při močení se mu tvořil takzvaný balónek. A díky paní doktorce je nyní naprosto v pořádku. Jen doporučuju provádět léčbu pod vedením paní doktorky, ne podle vlastního uvážení, vzhledem k různosti použití krému za den!

Četl jsem více příspěvků, kde tu paní MUDr Martu Kudláčkovou CSc chválili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.16 00:09
@Nataša píše:

Mému staršímu ji indikovala dětská dr., ale urolog řekl, že netřeba. Byť se jedná o sekundární fimozu a v té době problematickou; čas ale částečně upravil.. Někdy je to zbytečné, a někdy není. Po síti to ale člověk neposoudí, to by měl udělat urolog. Každopádně hodně štěstí :kytka:

Příliš znatelné osobní emoce, přesto s názorem plně souhlasím. :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat