Chlapecké jméno Mikoláš

458
17.7.13 13:56

chlapecke jmeno Mikoláš

Ahoj, mate někdo chlapečka jmenem Mikoláš?? Já mám Mikoláše :srdce: říkám mu Miky, Mikolášek, Mikulka. jenže problem je v tom, že mu všichni říkají krom rodiny Mikuláš. pořád musím opravovat že se jmenuje Mikolášek a neeee Mikulasek :evil: trápim se tim copak to bude bavit mého syna se celý život opravovat? :nevim: krom známých ti mu říkají správným jmenem. aspoň že tak :roll: nějak jsem to nedomyslela :,( ale na druhou stranu je Mikolášků malo a mě se to jmeno strašně líííííbííí…!!! ;) máte nekdo Mikoláše??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

cher
17.7.13 13:59

Tohle jméno slyším prvně a taky bych měla pocit, že jsem se přeslechla a řekla bych mu Mikuláši. Myslím, že se stímhle dalo počítat :think: Druhé dítě, kdyby byl syn, jsem chtěla Simona a taky jsem počítala s tím, že by z něj většina udělala Šimona

• Nahlásit
  • Citovat
evill
17.7.13 14:00
@cher píše:
Tohle jméno slyším prvně a taky bych měla pocit, že jsem se přeslechla a řekla bych mu Mikuláši. Myslím, že se stímhle dalo počítat :think: Druhé dítě, kdyby byl syn, jsem chtěla Simona a taky jsem počítala s tím, že by z něj většina udělala Šimona

Ty neznáš Mikoláše Aleše? :)

• Nahlásit
  • Citovat
cher
17.7.13 14:01
@evill píše:
Ty neznáš Mikoláše Aleše? :)

aha, ten mě nenapadl, ale osobně jsem se nikdy s nikým nesetklala

• Nahlásit
  • Citovat
458
17.7.13 14:02

Aha Simon, Šimon to je fakt :think: ale zase je to takové neobvyklé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
17.7.13 14:03

@bonduellka Měli jsme na gymplu Mikoláše a nikdo to nepletl. Myslim, že to budou motat jen starší lidi, jeho vrstevníci to vezmou a nebudou mu z toho tvořit nic jinýho. A jméno je to krásný!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Markytka_Ostrava

@bonduellka Mojí kamarádce se narodil Mikolášek v lednu.. Chtěla Mikuláše - a já přišla s Mikolášem - a je spokojená…stejně mu většinou všichni říkají Miky ;) A když je opravíš, tak mu pak zase řeknou Mikuláš - ti samí lidi? Tak jsou to ignoranti a kašli na ně…No a ostatní třeba na poprvé jen špatně rozumí :nevim: Jak se říká: chytrému napověz, hloupého kopni ;)

• Citovat
  • Upravit
378

Mně to přijde docela prkotina, jestli Mikuláš nebo Mikoláš. I když :think: Mikolášek je fakt hezčí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
17.7.13 14:05

Jo já někdy na vysvetlenou řeknu Mikoláš Aleš a připadám si jak trubka :zed: už vidím jak tohle říká miky v pubertě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
17.7.13 14:05

Jediný Mikoláš je pro mně Aleš. Asi bych taky měla pocit, že špatně rozumím a říkala bych Mikuláši. Asi se s tím budeš muset smířit a neřešit to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
17.7.13 14:06
@cher píše:
aha, ten mě nenapadl, ale osobně jsem se nikdy s nikým nesetklala

Jasně :). Já jen, že jsem Tě zahlédla v diskuzi o hloupějším muži, a tam se hovořilo o všeobecném rozhledu, a Mikoláše Aleše zná podle mě snad každý. :)

• Nahlásit
  • Citovat
6955
17.7.13 14:08

Ja to jmeno znam ale kdyz to reknes, tak je tam hodne slyset Mikulas.
S tim si ale musela pocitat ne? :nevim:
Mne by to bylo jedno :nevim: mam kamaradku ktera se jmenuje Milana, ale kazdy ji stejne rika Mileno, Milco. Nevadi ji to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054

Nic si z toho nedělej. Budou to motat lidi který nezná, sem tam je opraví. Ti co ho budou znát to plést nebudou. Trochu vím o čem mluvíš, máme Ellu a občas jí někdo řekne Eliško, zvykli jsme si na to. Ber to tak, že to cizí lidi budou motat a nedělej si z toho hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris

Ahojky :kytka: ono je to tak více krásnými jmény a taky mne to mrzí. Bohužel si myslím, že Mikolášek jako dospělý nikoho opravovat nebude a přivykne nejspíš tomu, že ho okolí má za Mikuláše. Jako jeho mámě by mi to taky vadilo. Má nádherné jméno. :)

• Nahlásit
  • Citovat
nepřihlášená jruz
17.7.13 14:09

Vzhledem k tomu, že jsou to jen dvě podoby téhož jména, tak bych asi neřešila, jestli mu někdo bude říkat Mikuláš nebo Mikoláš.

Pravda, že Mikoláš je asi více správně vzhledem k původu jména - Nikoláos, ale v kalendáři je již léta Mikuláš, tak s tím asi nic nenaděláš. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama