Chodíte na paragraf?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tina94 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 13:50
Chodíte na paragraf??

Ahoj, ráda bych se zeptalta, zda při nemoci dítěte chodíte na paragraf nebo se to snažíte nějak udělat?? Jsem na paragrafu po druhé a jelikož jsem sama, nemám jinou možnost. Hlídání nemám, rodiče pracující a nechat dítě samo doma se mi opravdu nechce. V práci se na mě dívali stylem " zase? ", nikdo se semnou nebavil…Tak nevím. Jak to řešíte vy???

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 30.01.17 13:55

Home office, případně se střídáme s manželem, babičky také nemáme.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 30.01.17 13:56

Jo, chodím. Je teda fakt že jsem byla poprvé po X letech tam, jinak dítě nemocný nebylo. A dívají se úplně stejně jako u tebe, tím spíš, že jsme bezdětnej kolektiv. A mám to víš kde :jazyk:

budi
Závislačka 4104 příspěvků 30.01.17 13:58

Mam zkraceny uvazek a do prace chodim vecer, az manzel prijde z prace, paragraf zatim neberu. ale u mne to jde, kancelarska prace a navic blizko.
hlidani taky absolutne zadne nemame a decka se nejlepe v nemocich stridaji… ale aspon jsme dva dospeli.
nemit chlapa, taky bych si musela brat osetrovani - nebo spis bych asi v te praci vubec nebyla :think: je to blby, ale je to tak, nevim jak by na me koukali. takhle aspon udelam co mam po vecerech a lidi maji hotovo, kdyz rano prijdou

nozu
Extra třída :D 11671 příspěvků 30.01.17 13:59

Lepime to pres dovolene, home office nebo indispozicni volno. Stridame se s manzelem, na doleceni obcas vypomohou babicky. Kdyz je nemoc vaznejsi a na dyl, beru si paragraf. Na par dni ale i tak zabehnu do prace a doma je manzel nebo chuva. V ramci moznosti funguju doma na mailu a telefonu i na paragrafu.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 30.01.17 13:59

Já teda ještě zatím na paragrafu nebyla, jelikož mám dítě dvouleté, ale rozhodně to tak dělat budu, když bude dítě nemocné. hlídání taktéž nemáme, dovolenou na to patlat rozhodně nechci, tak tak s ní vyjdem pak o prázdninách apod.,takže já na paragraf chodit budu, popř. se budeme střídat s manželem když to bude moc časté, ale je mi fuk, co si kdo bude myslet.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17408 příspěvků 20 inzerátů 30.01.17 14:00

@Tina94 Tak u nás tato sitauce nastane za přibližně rok. Vzhledem k tomu, že jsem si nedávno spočítala o kolik přijdu pobytem na paragrafu, tak se to samozřejmě budeme snažit „nějak udělat“. S největší pravděpodobností nějakým home officem. Ale pokud to bude víc, než nějaká rýmička a kašlík, tak na ten paragraf s mužem budeme muset jít. :nevim:

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 30.01.17 14:09

Ano beru, zdraví je jen jedno :nevim:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 30.01.17 14:17

Mě to teprve čeká až malej nastoupí do školky, já do nového zaměstnání..to pak budou v práci pohledy :nevim: Ale za nemoc se přece nemůže, ale zaměstnavatelé to nechápou, některé to ani nezajímá co s nemocným dítětem.

cverunka
Závislačka 2600 příspěvků 30.01.17 14:19

Já chodím na paragraf. Když je v práci situace, že se to fakt nedá, bere si paragraf manžel, nebo pár dnů dovolené. Já dovolenou přes rok nedostanu - učím, takže jinou možnost ani nemám. Je to tvoje právo a i když to zaměstnavatelé nevidí zrovna rádi, nedá se nic dělat. Někdo se o děti starat musí

JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 1 inzerát 30.01.17 14:27

Do prace jsem nastoupila pred rokem a pul po materske, jako projektant. Od te doby asi 3× na paragrafu a 3× na nemocenske. A porad tam pracuji a zvysili mi plat. Je to o lidech. U nas se taky bezdetni jedinci divaji skrz prsty, ale jsou tam i s detmi a ti vedi. A ti co nevedi, jednou poznaji. Dite bych nemocne s cizimi lidmi nenechala. Dite je pro me hodnotove vic, nez prace. Muzu si to ale dovolit vzhledem k platu.

JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 1 inzerát 30.01.17 14:30
@surikataXY píše:
Ano beru, zdraví je jen jedno :nevim:

Naprosty souhlas

dadulam
Kecalka 401 příspěvků 30.01.17 14:31

Nějak to vždy uděláme. Když může, hlídá babička, jinak se střídáme s manželem. Home office, ale už jsem si paragraf taky vzala. A protože za mě není záskok, tak jsem vždy tak 2×, 3× do týdne šla odpoledne do práce, dodělat to nejdůležitější. Sice se taky na to moc netváří, ale co mám asi tak dělat. Manžel bere víc než já, tak zůstávám kdyžtak doma radši já. Kdyby mě náhodou kvůli tomu neprodloužili smlouvu, tak by to bolelo míň než kdyby přišel o práci manžel.

FenekUsaty
Závislačka 4242 příspěvků 30.01.17 15:01

Ja se snazim to pokryt nejdriv nahradnim volnem, home officem, pak treba jeden dva dny dovolena. Az kdyz to je nadyl (napr. nestovice), tak beru paragraf. Ale je to zejmena tim, ze s kazdou vetsi rymou atd, ktera neni na skolku, nechci chodit s malou k doktorce pro OCR a po dvou dnech zas pro ukonceni…

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 30.01.17 15:03

Ja pracuji na kratky-dlouhy tyden.
Tzn. ze vetsinou je potreba me zastoupit jen na ctyri dny. Mam bezdetne kolegyne, ktere mi vypomohou. Ja si vetsinou napisu dovolenou nebo neplacene volno.
Moje mama taky vypomuze, ma divoke smeny, takze vysetri treba tri dny v tydnu volno.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >