chrípka a sprchovanie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
286
5.3.09 17:32

chrípka a sprchovanie

Už tretí deň som chorá - mám zapálené hrdlo, beriem antibiotika (strašná bolesť, nemôžem prehltať, kašľať, opúcha mi hrdlo). Navyše som mala aj teplotu, vracala som, bolo mi slabo. MOmentálne sa však cítim lepšie, hlavne ma trápi to hrdlo. Ale horúčka mi klesla a nie som taká slabá ako som bola. Kedže u nás sme všetci doma momentálne chorí, manžel ale menej a stará sa o drobca, v podstate celé 3 dni trávim v posteli. Takže som poriadne prepotená a chcela by som sa ist konecne vysprchovať. Od malička nám však babička vždy hovorila, že sa počas choroby sprchovať nemôžeme, aby sa choroba ešte viac nezhoršila. Takže teraz neviem, čo bude lepšie. Určite si nechcem viac ublížiť, ale ta sprcha by mi asi fakt bodla. Po tych troch dnoch sa cítim fakt blbo. ďakujem za rady… :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17010
5.3.09 17:43

ahoj myslím, že se klidne mužeš osprchovat, ja se taky sprchuju, když jsem nemocná…

jen asi nejakou ne moc horkou ani studenou, ale tak akorat a ne dlouho… a rychle osušit a oblect do tepleho :) :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
5.3.09 17:52

Koukam, ze babicka mela asi velky vliv a obdivuji te, zes vydrezela se 3 dny nemit.. 8O Za dob tve babicky urcite nebyla vyhrivana koupelna a dostatek horke vody. Moje mama jako dite chodila vecer spat v kulichu a dneska nosi normalni lehkou kosili :D Ne kazda babska rada je poplatna dnesni dobe :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
5.3.09 17:54

.........nemýt :oops: …samozrejme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
5.3.09 17:55

to byla oprava chyby ne rada :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
5.3.09 17:56

Pokud ti sprcha udela dobre, tak se klidne osprchuj. Rid se instinktem, nedej na babske rady. Taky mi tohle bylo vstepovano a nikdy mi sprcha neublizila. Nesprchovala jsem se jen pokud jsem do te vany nemohla vlezt, jak mi bylo zle, jinak jsem sprchovala vzdycky. Pokud ma clovek vysokou horecku, je doporuceno osprchovat se vlaznou vodou, co telo snese, ale ja kdyz mam vysokou horecku, tak bych do koupelny nedosla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
5.3.09 17:57

NO tie 2 predchádzajúce dni by som sa umyť ani len nedokázala. Bola som slabá ako mucha, mala som problém zajsť na WC.
No u nás je to proste akosi tak zaužívané, celý život som sa tým riadila, tak isto k moji rodičia, súrodenci.
Tak ja bežím do sprchy a hneď do teplej perinky…ďakujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
5.3.09 18:19

Tyjoo tři dny bez mytí při horečce to tě obdivuju.Mne i mému chlapovi a naučil mne to on, zase na teplotu zabírá napustiti si co nejvaříčejší vodu a pak v ní aspon 20-30.minut zůstat.Pak se obléci do teplého oblečení a šup po deku se zahřřát.Vyhání bacily a popř. spouští hnusnou rýmu, ale nám to zabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
5.3.09 19:35

Teeerinko,

babička měla pravdu. Kůže (nejenom viditelná pokožka) je samostatný a mnohdy zapovězený a přitom největší orgán lidského těla. Ten si řídí svou činnost sám, až do doby, kdy mu začneme poroučet, že musí vonět. V době nemoci vší silou vypouští na povrch „nakřáplé“ bakterie - ty již zpracoval někdo pod povrchem - tam je pak likviduje (a zplodiny toho boje vytvářejí imunitu a zápach) a zároveň nedovolí vstoupit jiným. Až do doby, než všechno spláchne voda a mýdlo :x a pak zas znovu a znovu…

Stejně tak, jak nenutíme - hlavně v době nemoci - ledviny tvořit voňavou moč, tlusté střevo tvořit voňavé exkrementy, … nenuťte kůži tvořit voňavého člověka. Kůže sama toho má dost.

A vocogou? Jestli je někdo opravdu nemocný, tak myšlenka na vůni je asi až na posledních místech… až se tahle potřeba dostává na medailová umístění, klidně šetrně osprchujeme, ale to je již tzv. krize zažehnána a nastává rekonvalescence

Blanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5527
5.3.09 19:36

Tak bez dvou sprch denně si život neumím představit. Když jsem nemocná, omezím na jednu, ale nemýt se víc jak dva dny, to mi přijde divné. Umyla bych se. Krátce. Zabalila do županu, dala si svařák s rumem a tím zapila paralen (to je zase rada mojí babičky). Sice se pěkně zapotíš, ale vyléčíš ;)
Tak ať jsi brzy fit!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
5.3.09 19:47

lulje,

tak takhle drsnou kombinaci (teplé víno+rum+paralen. no jasně i voda tam je…) bych já osobně nezkoušela ani v nejlepší kondici, natož v nemoci. Ale to je každého věc. Raději budu 3 dny smrdět než 3 roky (případně do smrti) čekat na dárce jater, že ano?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18645
5.3.09 19:51
blanci píše:

Stejně tak, jak nenutíme - hlavně v době nemoci - ledviny tvořit voňavou moč, tlusté střevo tvořit voňavé exkrementy, … nenuťte kůži tvořit voňavého člověka. Kůže sama toho má dost.

Blanka

8O 8O A to jako někdo má? Zdravej, nebo nemocnej Hovno prostě smrdí a ať mě někdo přesvědčí (no teď raděj neee :poblion: ) že jeho exkrementy voní.

Jinak si myslím, že ji ti po sprše jistě malinko líp a že se ti bude mnohem líp spát, než když je pokožka zanešená odpadem a nemůže pořádně dýchat. Hezké sny a brzké uzdravení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
5.3.09 20:04

Lacenko,

vytrháváš věty z kontextu. zcela jsi přeslechla/přehlédla, že kůže tvoří imunitu (krom jiného)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
5.3.09 21:30

zrovna jsem taky nemocná a klidně teda vlezu dvakrát za den do sprchy, když se probudím propocená… udělá mi to dobře na těle i na duši a to je taky důležité. a na nějaké ochranné vrstvy kůže v tomto případě absolutně kašlu. nejsme přece ve středověku, abychom se myly jednou za týden…
každý ať se zařídí podle toho, jak je mu to příjemné. duševní pohoda přispívá k rychlejšímu uzdravení!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5527
6.3.09 01:05
blanci píše:
lulje,tak takhle drsnou kombinaci (teplé víno+rum+paralen. no jasně i voda tam je…) bych já osobně nezkoušela ani v nejlepší kondici, natož v nemoci. Ale to je každého věc. Raději budu 3 dny smrdět než 3 roky (případně do smrti) čekat na dárce jater, že ano?

Blanci, jeden svařák s rumem a paralenem Ti játra neodrovná. Já si ho dávám vždycky, když na mě leze chřipka, což je tak jednou za dva roky, a zatím ťuk ťuk OK ;) Tady jde o to, že se začneš okamžitě potit (a taky pěkně motat), takže šupem do postele a probereš se až ráno a pěkně fit. Smradlavá, ale fit . Věř mi! A zapít to můžeš vodou, ať máš co potit ;)
A nezkoušej, když jsi v kondici!!! To je jen pro nemocné!!!!! :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat