Chtít peníze nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xacxa
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.03.18 12:57
Chtít peníze nebo ne?

Dobrý den. Mám bipolární poruchu a jsem v plném ID. S manželem čekáme cca za měsíc a půl první dítě. Abych se dostala k jádru pudla.
Po nábídce manželových rodičů, jsem se nastěhovala před dvěma lety k nim do domu s tím, že manžel zrekonstruuje patro na samostatnou bytovou jednotku, která slovy tchána bude naše. Vzali jsme si půjčku a rekonstruovali a bydlíme tu, nicméně víc jaak rok zápasím s nevychovaností tchýně, která nám ještě do nedávna lezla až do ložnice, kvůli ptákovinám, manžel musel namontovat kouli na dveře ještě se divila proč to!!! ale na kafe se nestavila ani jednou. Nejsem sto se ztotožnit s její mentalitou vesnické drbny, ani s faktem, že švagrová, která tu nebydlí a bydlet nechce, je tu nacpaná minimálně jednou týdně i s neteří, pořádá tu vlastní oslavy, jelikož proč nevyužít barák rodičů, když sama bydlí s mužem a dcerou v 1+1 a údajně jim to stačí. Ano asi budete namítat, že tchánovi si dole můžou dělat co chtějí, jenže ten randál co tam je je horší, než v bytovém domě. Dupání hulákání atd, švagrová je tu pečená vařená, všechno má zadarmo a vůbec jí to není blbé. Švagrová tu má i kočárek, který stejně nepoužívá, a dvůr, který by měl být společný v létě většinou okupuje s tchýní a neteří a hromadou rozházených hraček+ nevychovaný pes. Cítím se tu jako na návštěvě, nikoli jako doma. Navíc jsou tchánovic dost vulgární a kolikrát se ty ku* a pi* nesou až k nám nahoru. Jsem psychicky vyčerpaná a chtěla bych do vlastního, nicméně s půjčkou co má manžel na tu rekonstrukci nám už víc nikdo nepůjčí. Já bych i šla pracovat, ale s dítětem za rohem to asi nepůjde. Je tu ale otázka peněz, které jsme investovali do majetku rodičů manžela. Dům jednou chtějí napsat napůl na manžela se sestrou, ale nějak opomíjejí fakt, že naší rekonstrukcí domu stoupla hodnota.
Tedy se ptám, chtěli byste investované peníze, nebo rozdíl hodnoty domu před a po rekonstrukci po tchánovic, nebo švagrové s tím, že bychom si pak nekladli nárok na podíl z domu?
Opravdu už mi tu z toho hrabe, tchýně má IQ houpacího koně ale na všechno má ten jediný správný názor a zřejmě kvůli příchodu potomka jsem si začala víc brát to, jak se chovají, jaké mají názory a slovník. Z mého hlediska pro výchovu dítěte absolutně nevyhovující.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6250 příspěvků 06.03.18 13:00

A jaky ma na to nazor chlap? Preci jenom jsou to jeho rodice.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 06.03.18 13:02

Naprosto chápu váš pocit i vaší situaci!!! Máme to podobně. Kdybyste chtěla, klidně napište do soukromé zprávy…

Jinak pokud jsou slušní, měli by vám sami nějaké peníze nabídnout. Určitě je v tomhle „pravda“ na vaší straně a chtít byste je měla, jde pak už jen o to, jak se domluvíte… Zda je budete chtít, co budete dělat v případě, že vám je dají/nedají…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15357 příspěvků 06.03.18 13:03
@xacxa píše:
Dobrý den. Mám bipolární poruchu a jsem v plném ID. S manželem čekáme cca za měsíc a půl první dítě. Abych se dostala k jádru pudla.
Po nábídce manželových rodičů, jsem se nastěhovala před dvěma lety k nim do domu s tím, že manžel zrekonstruuje patro na samostatnou bytovou jednotku, která slovy tchána bude naše. Vzali jsme si půjčku a rekonstruovali a bydlíme tu, nicméně víc jaak rok zápasím s nevychovaností tchýně, která nám ještě do nedávna lezla až do ložnice, kvůli ptákovinám, manžel musel namontovat kouli na dveře ještě se divila proč to!!! ale na kafe se nestavila ani jednou. Nejsem sto se ztotožnit s její mentalitou vesnické drbny, ani s faktem, že švagrová, která tu nebydlí a bydlet nechce, je tu nacpaná minimálně jednou týdně i s neteří, pořádá tu vlastní oslavy, jelikož proč nevyužít barák rodičů, když sama bydlí s mužem a dcerou v 1+1 a údajně jim to stačí. Ano asi budete namítat, že tchánovi si dole můžou dělat co chtějí, jenže ten randál co tam je je horší, než v bytovém domě. Dupání hulákání atd, švagrová je tu pečená vařená, všechno má zadarmo a vůbec jí to není blbé. Švagrová tu má i kočárek, který stejně nepoužívá, a dvůr, který by měl být společný v létě většinou okupuje s tchýní a neteří a hromadou rozházených hraček+ nevychovaný pes. Cítím se tu jako na návštěvě, nikoli jako doma. Navíc jsou tchánovic dost vulgární a kolikrát se ty ku* a pi* nesou až k nám nahoru. Jsem psychicky vyčerpaná a chtěla bych do vlastního, nicméně s půjčkou co má manžel na tu rekonstrukci nám už víc nikdo nepůjčí. Já bych i šla pracovat, ale s dítětem za rohem to asi nepůjde. Je tu ale otázka peněz, které jsme investovali do majetku rodičů manžela. Dům jednou chtějí napsat napůl na manžela se sestrou, ale nějak opomíjejí fakt, že naší rekonstrukcí domu stoupla hodnota.
Tedy se ptám, chtěli byste investované peníze, nebo rozdíl hodnoty domu před a po rekonstrukci po tchánovic, nebo švagrové s tím, že bychom si pak nekladli nárok na podíl z domu?
Opravdu už mi tu z toho hrabe, tchýně má IQ houpacího koně ale na všechno má ten jediný správný názor a zřejmě kvůli příchodu potomka jsem si začala víc brát to, jak se chovají, jaké mají názory a slovník. Z mého hlediska pro výchovu dítěte absolutně nevyhovující.

Nárok na podíl z domu si dělat nemůžete. Není to vaše a do doby, kdy bude co dědit, už může být dům zapsán třeba na místního bezdomovce, pokud to tak tcháni budou chtít udělat. Jste v patové situaci a to vlastním přičiněním. Je mi tě moc líto. Ta tvoje nemoc potřebuje klid a toho se tam nedočkáš. Zkuste to nadhodit, jestli by vám nedali peníze za vaše investice. Tipuju, že manžel se nebude chtít hnout a o peníze přijdete stejně. Moc ti přeju, aby to bylo jinak. :mavam:

Talitha
Extra třída :D 13322 příspěvků 06.03.18 13:04

Sami jste si vybrali, ze budete sdilet bydlení. Švagrová jezdi k vlastni matce do jejího domu.
A ze vám to nevyhovuje, ze dum neni vas? Spatny pocatecni usudek. :?

klaryskaaa
Stálice 92 příspěvků 06.03.18 13:04

Také by mě zajímalo, jak je na tom muž. Pokud stojí s tebou za jedno, tak máte ještě měsíc a půl na to, abyste se přestěhovali a byli v klidu… přeci jen čekáte rodinu a až budeš mít dítě, tak se to celé může zhoršit…
Peníze zpět dostanete jen horko těžko.. máte na to nějakou smlouvu, papír nebo tak, že jste do toho investovali peníze? :-(

klaryskaaa
Stálice 92 příspěvků 06.03.18 13:06

Také by mě zajímalo, jak je na tom muž. Pokud stojí s tebou za jedno, tak máte ještě měsíc a půl na to, abyste se přestěhovali a byli v klidu… přeci jen čekáte rodinu a až budeš mít dítě, tak se to celé může zhoršit…
Peníze zpět dostanete jen horko těžko.. máte na to nějakou smlouvu, papír nebo tak, že jste do toho investovali peníze? :-(

xacxa
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.03.18 13:09
@klaryskaaa píše:
Peníze zpět dostanete jen horko těžko.. máte na to nějakou smlouvu, papír nebo tak, že jste do toho investovali peníze? :-(

Máme od všeho faktury a navíc na půjčce jsou podpisy obou manželových rodičů, že jako majitelé souhlasí s rekonstrukcí. Muž by chtěl také pryč, taky už mu vlastní matka leze na nervy, ale hlavně kvůli tomu, že vidí, že se z toho začínám psychicky hroutit. Jenomže je mu jasné, že jeho rodiče na vyplacení nemají, ačkoli by mohli mít.

arinecka
Závislačka 4242 příspěvků 06.03.18 13:10

@xacxa Uf, celé to je špatně, vzali jste si půjčku, peníze vrážíte do domu který ani není váš, soukromí nemáte atd a ještě se jednou budete dělit ( tedy manžel ) se svou sestrou o půl domu. Jak z toho ven? Těžko, peníze těžko někdo vrátí, nikdo vás jistě nenutil do toho domu investovat :think: Tak budˇzatnout zuby a vydržet a nebo se odstěhovat, jiná možnost není.

Talitha
Extra třída :D 13322 příspěvků 06.03.18 13:11

A navic, vziju se do pocitu rodicu manzela: umožnim stavbu v mem domě, snizim si komfort bydleni (spoluziti), synovi se to nelíbí, a bude po mně chtit naklady, kdyz se potom rozhodne bydlet jinde?
Ja budu mit prazdnou bytovou jednotku, budu to muset vytapet, pokud nechci cizí najemniky do domu, bude mi to k nicemu.

Kol a kolem, obetovat penize a jit hledat stesti do vlastniho a na své naklady.

Vercsi148
Kecalka 178 příspěvků 06.03.18 13:14

Vy už jste tu jednou, nedávno psala, že?
Bohužel, peníze jsta zainvestovali a teď otázka, jak by se k tomu tchánovi postavili…dát Vám. nic nemusí a asi ani nic nedají, pravděbodobně jim přijde hrozně divné, že se Vám tam nelíbí…
Pokud je situace skutečně tak neúnosná, odešla bych raději klidně někam do nájmu, politovala bych peněz ale měla klid..
Anebo si na to prostě zvykla..

xacxa
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.03.18 13:16
@Talitha píše:
Sami jste si vybrali, ze budete sdilet bydlení. Švagrová jezdi k vlastni matce do jejího domu.
A ze vám to nevyhovuje, ze dum neni vas? Spatny pocatecni usudek. :?

Tady nejde o to, že jezdí k vlastní matce. Ona toho až zneužívá a když se dopouští bazén na zahradě, tak tu vodu platíme napůl s tchánovcema, jo koupu se v něm, ale švagrová taky a provoz bazénu neplatí. Je tu někdy i třikrát týdně a já si na dvorku nemůžu ani udělat párty s kamárády, aniž by to pak věděla celá ulice, pokud by tam náhodou bylo volno. A ano vybrali jsme si bydlení v jednom domě, ale za určitých podmínek. Nevím jak by se ti líbilo, kdyby ti vlezla tchýně do ložnice v 8 večer, vytáhla manžela z postele, že akutně potřebuje pomoct s něčím na počítači…nebo kdyby ti vlezla do ložnice v těhotenství během spánku a vzbudila tě a navíc by na tebe skočil pes, kterého bere všude jak ocasa ssebou. Ona se na začátku takto nechovala, je to s ní čím dál tím horší…když řeknu, že víc soukromí jsme měli, když jsme měli jeden pokoj nahoře, než teď kdy tu máme 2+1 bytovou jednotku… :zed:

markyj
Závislačka 3910 příspěvků 06.03.18 13:20

@xacxa tak pro společné bydlení jste se rozhodli dobrovolně, nikdo vás nenutil. Největší chybu jste udělali, že jste investovali do nemovitosti která není vaše. Tchánovci vám žádné peníze dávat nemusí.
Je mi líto vaší situace, ale máte jedinou možnost - ODSTĚHOVAT SE.

xacxa
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.03.18 13:20
@Talitha píše:
A navic, vziju se do pocitu rodicu manzela: umožnim stavbu v mem domě, snizim si komfort bydleni (spoluziti), synovi se to nelíbí, a bude po mně chtit naklady, kdyz se potom rozhodne bydlet jinde?
Ja budu mit prazdnou bytovou jednotku, budu to muset vytapet, pokud nechci cizí najemniky do domu, bude mi to k nicemu.Kol a kolem, obetovat penize a jit hledat stesti do vlastniho a na své naklady.

No tak komfort bydlení se snížil nám, nebo minimálně mně. Topení se můžou vypnout a zhodnotili jsme dům minimálně o jednu třetinu jeho předchozí hodnoty. A bydlet by sem mohla jít švagrová, ale o tom dost pochybuju, čuchla si k městu a sem jezdí jen když se jí to hodí. :?

xacxa
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.03.18 13:23

@markyj No to že nemusí není až tak úplně pravda. Pokud by nám nevyplatili minimálně to, co jsme investovali, tak je to podle zákona nezákonné obohacení se. Jenže soudně to fakt řešit nechci.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama