Chůze po sundání sádry

5
27.9.20 20:53

Chůze po sundání sádry

Ahoj maminky. Chtěla bych znát zkušenosti maminek malých divochů, které si už v batolecím věku stihli pořídit první zlomeninu 😊 Můj 13ti měsíční syn si při poměrně běžném pádu, nějakým způsobem zvládl zlomit holenní kost…nekomplikovaná zlomenina, zafixována na pět týdnů sádrou až ke kyčli. Vše jsme zvládli, ale teď necelý týden po sundání při chůzi stále nohu hodně vytáčí ven a málo ohýbá (v podstatě chodí, tak jak chodil se sádrou).Zajímalo by mě, kdy vaše zlatíčka začali po úraze chodit normálně. Moc děkuji za vaše zkušenosti 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8062
27.9.20 21:05

Mám zkušenost pouze se sebou, ale týden je málo.
Asi ať ho ten pohyb nutí nohou hýbat - prolézačky, odrážedlo atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
27.9.20 21:12

Děkuji za reakci. Já si myslím, že to chce čas, ale stejně… 😊…netrpělivě matka 😄 On tu nohu ohýbá úplně v pohodě, udělá bez problémů i dřep od prvního dne. Jen při té chůzi jde jak kdyby tam ta sádra pořád byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
27.9.20 21:58

Dcera měla ve třech letech také zlomeninu holení kosti, nechodici sadru na šest tydnu. Chodila “spatne” asi tri týdny, hodně ji pomohlo plavání, chodili jsme s ni plavat trikrat tydne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
27.9.20 22:09

@Moona1984 Děkuji za tip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
27.9.20 22:10

Moje tříletá dcera zase chodila na špičce - tou zlomenou nohou, vyřešily to rehabilitace, asi po měsíci bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
27.9.20 22:15

Asi tři měsíce chodil divně, hodně po špičce, teprve pak se začal lepšit. Bylo to divné. Přitom hodně jezdil na odrážedle, běhal skákal, je sportovní typ a stejně to bylo louhé léčení. Byly mu dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
28.9.20 07:06

Ve 4 letech zlomenina obou kostí bérce, sádra 5 týdnů. Nechodící sádra. Pak vytáčení nohy do boku, protože si osvojila lezením se sádrou špatný stereotyp. Kulhala téměř rok i přes rehabilitace a cvičení. Druhá zlomenina v sedmi letech, tu popisovat nebudu, dopadla tragédii na x měsíců, díky pochybení lékařů. :,( Každé dítě je jiné, jinak se bojí a jinak Rehabilituje. Netlačte na něj, ať má hodně pohybu, ale ne s bolestí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
28.9.20 14:06

Dceři teda bude 7 let, ale zlomila si nártní kost a měla nechodící sádru na 3 týdny + berle. Po sundání musela opatrně s chůzí, doma mohla bez berlí a do školy sme jí dávali alespoň jednu. Bude to mít měsíc dole, noha po delší chůzi ještě bolí. Pokulhávala, nebo vtáčela tu nohu dovnitř. Chce to čas, ze začátku bych ale tu nohu ještě šetřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.9.20 15:06

Moc všem díky za reakce. Dám tomu tedy čas. Rehabilitace snad nebudou potřeba a rozchodi to sám. Jinak si myslím, že o bolesti to nebude, celou léčbu jsme zvládli v pohodě bez analgetik a ani teď to nevypadá, že by ho to bolelo. Spíš si jen navykl na jinou polohu nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
28.9.20 15:50

@Alokinjay U syna příčinou také nebyla bolest, ale mírně zkrácené šlachy. Jedna návštěva rehabilitace, kde mu to rozmasírovala a trochu procvičila a začal se lepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.9.20 21:34

A na ty rehabilitace jste šli hned? Nebo až po nějaké době? Já se na to doktora ptala a říkal, že má hybnost dobrou a nebudou potřeba. Vůbec nevím jak to funguje. Musím mít nějaké doporučení, nebo si to mám zařídit sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama