Cibule a škůdce?

• Fotoalbum (5)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1835
17.7.14 17:24

Cibule a skudce?

Ahoj vsem,
chci se Vas zeptat na nazor: poprve pestuji zeleninu a uz delsi dobu sleduju, ze cibule je jina, nez jsem vidala jinde na zahradkach. Listy ma pokroucene a hodne brzo spadly. Hledala jsem na netu a podle fotek pokroucenych listu mi ji napadla nejaka Vrtalka cibulova. Sousedka ma cibuli krasnou, listy vztycene. Pritel i ona sousedka tvrdi, ze te nasi cibuli nic neni. Jenze jak jsem to cetla na tom netu… no jsem na takove veci hakliva nejradeji bych ji vyhazela.
Mate nekdo s pestovanim cibule a pripadne s vyskytem vrtalky zkusenosti? Pridam fotky jak cibule vypada. Foceno mobilem takze kvalita nic moc. Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4396
17.7.14 17:43

Cibuli normálně lehá nať, když je hotová :nevim: Myslím si, že ji nic není. Nám lehla už před 14 dny a sklidili jsme ji. Stejně česnek. O té vrtalce jsem četla v zahradkáři nebo co to mám a tam bylo, že napadá hlavně pórek a že to jsou takové dírky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
17.7.14 17:43

Já nevím, ale takhle vypadá naše cibule před sklizní a období sklizně cibule se blíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
17.7.14 17:45

I takhle pokroucenou ji mivate?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4396
17.7.14 17:52

Je to úplně normální cibule ;)
Ty listy co jsou sem tam pokroucené jsou od toho jak rostou a překáží jim tam jiné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4396
17.7.14 17:58

Našla jsem jak vypadá cibule poškozená vrtalkou. Tak ještě pak můžeš zkontrolovat po vytažení cibule :nevim: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
17.7.14 18:03

@sarink Diky az pujdu zalevat tak zkontroluju.
DOcela jte me uklidnily, jsme na takove veci citlivka hned bych vse vyhazovala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3630
17.7.14 18:49

Mně spíš přijde, že na ní máš plíseň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5538
17.7.14 19:59

@alexxa je úplně normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
17.7.14 20:25
@kačule.j píše:
Mně spíš přijde, že na ní máš plíseň.

podle ceho myslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
17.7.14 20:46

Vrtalka jsou hlavne takovi asi 3 mm velci broucci v cibuli, mela jsem, je to pak na vyhozeni - nebo pridat do jidla hodne kminu, aby to nebylo videt :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
17.7.14 20:49
@Pudloslava píše:
Vrtalka jsou hlavne takovi asi 3 mm velci broucci v cibuli, mela jsem, je to pak na vyhozeni - nebo pridat do jidla hodne kminu, aby to nebylo videt :-)

no fuuuuj :mrgreen:
a jak vypadala ta cibule takhle nebo jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
17.7.14 20:51
@alexxa píše:
no fuuuuj :mrgreen:
a jak vypadala ta cibule takhle nebo jinak?

nat se kroutila az nakonec uschla, ale uz si to moc nepamatuji, je to par let. celkove jsem se o tu cibuli tehda ani moc nestarala a od te doby jsem ji nezkousela. pestuji ale porek a ten prekryvam netkanou textilii na jare, pomaha to.

tak zkus jednu vytahnout a rozrezat, vrtalku neprehlednes, je to takovej kmin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
17.7.14 20:54

Cibule napadená vrtalkou se může normálně konzumovat, stejně jako pórek napadený vrtalkou pórovou. Při krájení ty kukly normálně vybrat a zeleninu pak použít… Jde to bez problémů. Jde spíš o estetický problém než cokoliv jiného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
17.7.14 21:04
@Jura007 píše:
Cibule napadená vrtalkou se může normálně konzumovat, stejně jako pórek napadený vrtalkou pórovou. Při krájení ty kukly normálně vybrat a zeleninu pak použít… Jde to bez problémů. Jde spíš o estetický problém než cokoliv jiného…

vzdyt rikam, nasypat tam kmin :-)
takze to cerny jsou kukly? a ten cervik ma jakou barvu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat