Čím mimčo namazat?

607
12.6.13 15:15

Čím mimčo namazat?

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jestli teď, když už konečně vylezlo sluníčko prcky mažete nějakým opalovákem? Moc kosmetiku nepoužíváme, osvědčila se nám čistá voda :D Tak ani nevím, kam případně sáhnout… Malé je něco málo přes dva měsíce, když v kočárku spinká, tak přes korbičku hodím plenu a je vyřešeno, ale když je vzhůru, tak se jí pod tou plínou moc nelíbí, protože nemůže koukat kolem… samozřejmě jí nechci nechat na přímým sluníčku, ale tak přece jen, aby nemusela být furt přikřitá, tak jestli jí třeba namáznout, aby se mi nespálila :) díky za rady a tipy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
318
12.6.13 15:20

Tak zkus namazat tímto: HiPP Babysanft Opalovací mléko SPF50 - 200ml
je vhodný pro miminka od narození :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
12.6.13 15:20

Jestli ti jde o oblicej, tak doporucuju koupit slunecni clonu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
12.6.13 15:21
@dani24687 píše:
Jestli ti jde o oblicej, tak doporucuju koupit slunecni clonu :-)

taky dobrý nápad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
12.6.13 15:21

Včera jsem zrovna koupila opalovací krém pro prcky Garnier s 50 faktorem, ale sama ještě jsem nemazala. Včera odpoledne jsme byli venku, docela u nás foukalo (bydlíme vysoko), tak jsem malému dala přeci jen dupačky a dlouhý rukávek. Ani mi to nepřišlo, že by bylo nějak extra horko a já měla večer spálený krk. Jsem světlejší typ, takže se spálím rychle, ale to mimčo taky. Takže za mě, až bude parno, tak určitě mazat budu. To bychom jinak museli chodit ven až po západu slunce a to už chrníme :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
12.6.13 15:23

@Evca151 No určitě by malinčká neměla být moc na sluníčku. Ale když už se tomu nedá vyhnout, používáme Ladival 50+. Dá se koupit v lékárně. Je ve spreji, takže se bezvadně roztírá, hned zasychá, takže nenechává fleky a navíc je vhodný i pro alergiky a děti a atopickým ekzemem. Malá totiž snášela jen niveu mýdlo, po všem ostatním se mi osypala, takže jsme museli vybírat velmi opatrně i opalovací krém. Ale v podstatě je asi dobrý téměř každý opalovací krém s faktorem 50+. Menší bych rozhodně takhle malinkému dítěti nepořizovala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
12.6.13 15:25

@Ijaa No já jsem právě taky ten typ, co je bílej jak ředitel vápenky a po pobytu na sluníčku mám barvu alá růžová prasečí :D… no malá je taky ještě v dlouhých rukávkách, ale přeci jen to vypadá o víkendu na třicítku, tak abych dyžtak doma měla něco po ruce…

spíš mi jde i o to, jestli můžu koupit „cokoliv“ v drogerce s vysokým faktorem nebo radši se zeptat v lékárně, aby se mi malá neosypala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6051
12.6.13 15:28

Sluneční clona je super věc, dost jsem ji využila
krémy - Daylong pro děti - dělají myslím 30 i 50
nebo máme něco i od La Roche Posay
prostě z lékárny ;)
ale pokud nebude na přímém slunic, tak bych asi nemazala ničím

Příspěvek upraven 12.06.13 v 15:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
12.6.13 15:29

@Evca151 Zkus se zeptat v lékárně nebo ve velkých hypermarketech taky určitě najdeš. Ten garnier je přímo pro kojence a děti, takže předpokládám, že by neměl dělat problémy. Osypat by se neměl, ale asi se to nedá vyloučit. Já pro jistotu všechno zkouším na kousku kůže a až když se neobjeví žádný problém, tak mažu celou kůži. V hypermarketu je výhoda, že můžeš kousek máznout a uvidíš. Když se neosype, můžeš to příště koupit :-) V lékárně tě asi máznout z nového balení nenechají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
12.6.13 15:31

Syna se snažím držet ve stínu, ale pro jistotu ho mažu přírodní kosmetikou - spf 5 má např. kokosový nebo jojobový olej a bambucké máslo, spf tuším 8 čistě přírodní krém Kalisto Baby od Eoné. Na tak malé miminko jako máš bych nic jiného než přírodní olejíčky nepatlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7297
12.6.13 15:41

Holky ten Ladival je jako mléko ve sprej? nebo jakou to má konzistenci když se nastříká, je to bílé mléko nebo průhledné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
12.6.13 16:09

Koupila bych slunecni clonu nebo kocarek s polohovaci boudou. Osobne jsem mazala jen ruce a nohy… tedy to, co couhalo. V pripade ze fakt peklo jsem trebas jeste prehodila pres madlo a nozicky plinu. Neee ze by to byl nejakej extra UV filtr :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
12.6.13 16:41

Miminka do 1 roku nemají být na sluníčku vůbec, ale chci se vás zeptat, jaký ochranný krém používáte a kolik stojí? Protože i ve stínu to opaluje. Malou mám ještě v bříšku, ale už ne na dlouho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
12.6.13 16:56

Ja malou nemazala, trocha slunicka neuskodi :nevim: zacala jsem ji mazat az ted a to ma rok a pul :nevim: nikdy se mi nespalila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25255
12.6.13 17:13

@Evca151 já jsem si koupila pro malého Daylong pro děti. Sice je na něm napsáno, že je pro děti od jednoho roku, ale prý se dá použít i u mladších.
Loni jsem se to snažila radši řešit clonou, ale letos už mažu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat