Císařský řez kvůli věku

53
15.8.21 10:26

Císařský řez kvůli věku

Zdravím :kytka: Ráda bych věděla, jestli máte zkušenost s doporučením CŘ kvůli věku. Je mi 37 a párkrát jsem četla, že ve vyšším věku se doporučuje kvůli možným komplikacím spojeným právě s věkem. Počítám i s normálním porodem, nechám to na doporučení lékaře, ale ráda bych si na základě nějaké pravděpodobnosti vybrala porodnici. Mám registraci v Podolí a v Rakovníku. Jinak jsem ve 28. týdnu a zatím vypadá vše v pořádku, jen beru Aspirin na ředění krve kvůli riziku preeklapsye. Děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27075
15.8.21 10:30

37 není žádný vysoký věk pro porod. Druhé jsem rodila v 39 a nikdo o tom ani neuvažoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10817
15.8.21 10:39

37 není žádný velký věk aby si nemohla rodit přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 11:06
@pikola píše:
37 není žádný vysoký věk pro porod. Druhé jsem rodila v 39 a nikdo o tom ani neuvažoval.

Oni to resi hlavne u prvorodicek. Po 40 u prvorodicek preferuji cisare, ale nutit te na CS nikdo nemůže.

• Citovat
  • Nahlásit
1566
15.8.21 11:16

Kamaradka 36let a dr. doporucil vzhledem na vek sekci, druha 38 a taktez. Porad se se svym lekarem a dle jeho doporuceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
15.8.21 11:31

To se ale doporucuje u 40+ prvorodiček. Do císaře bych dobrovolně nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 11:36

První dítě jsem rodila v 37 a druhé skoro v 39, ani jednou nikdo nenavrhoval sekci, naopak byli pro přirozený. A vše klaplo bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
14715
15.8.21 12:35

Tak on cisar taky neni zadna vyhra.
Osobne bych spis zkusila udelat vsechno, aby porod sel dobre. Vybrat porodnici, zaplatit si svoji PA, se kterou se budete vidat uz pred porodem, sepsat spolu porodni plan, projit varianty, co se muze dit a jak to chces…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2055
15.8.21 12:41

@Jaja08 no, Rakovník už není, co býval … s aktuálním nedostatkem lékařů s patřičnou praxí (a bez atestací) je to tam v posledních 3 letech dost “o držku” :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 12:49

Prvni jsem rodila v cerstvych 37, na cisare prisla rada az po nezdarenem vyvolavani a 26 hodinach krizovych kontrakci :roll: Druhe dite v 39,5 a tam byl planovany cisar - doktorka v porodnici nejdriv byla po prirozeny, ze po cisari neni problem. Ja jsem rekla, ze se mi do toho moc nechce kvuli velkemu vahovemu odhadu. Kdyz pak doktorka zjistila, kolik mi je let, prohlasila, ze zadny pokusy delat nebude, a uz me psala do kalendare.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 12:54

@Petrusska007 Jak muze proboha vedet, co se bude dit a jak muze v planu „poroucet“ lekarum, co maji delat 8o?

Jakoze po kontrakcich 20min me rozrezte nebo chci za vsech okolnosti rodit ve vane a opovazte se me polozit na zada? Ja mam 4 deti a verila jsem ve vsem porodnici a nic si nevymyslela.

Zakladatelko, tvuj vek neni vysoky. Moje setrenice byla prvorodicka ve 39 letech a sla prirozene. Svagrova prvorodila ve 41 a tez prirozene. Naopak kamaradka prvorodila ve 35 a vydupala si sekci. Ja proti SC nic nemam aby si nekdo nemyslel a nijak ji tim neshazuju.

Anon z duvodu intimnich informaci z rodiny

• Citovat
  • Nahlásit
14715
15.8.21 12:59
@Anonymní píše:
@Petrusska007 Jak muze proboha vedet, co se bude dit a jak muze v planu „poroucet“ lekarum, co maji delat 8o?

Jakoze po kontrakcich 20min me rozrezte nebo chci za vsech okolnosti rodit ve vane a opovazte se me polozit na zada? Ja mam 4 deti a verila jsem ve vsem porodnici a nic si nevymyslela.

Hodne hloupy prispevek.

Pri nastupu se podepisuje informovany souhlas a porodni plan muze byt jeho soucasti.
Je to zcela legalni postup.
Lekar zasahuje bez souhlasu tehdy, kdy jde o akutni zachranu zdravi a zivota.
Na tohle vsechno je legislativa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
15.8.21 13:05

Druhé ve 43 sekce, první normálně ve 35. Čekala jsem, ze mi doktor tuto variantu nabídne, ale nakonec jsem si o něho řekla sama. Říkal, ze nevidí problém rodit normálně, ale nebyl proti a vzhledem k věku to bylo na pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
15.8.21 13:18

V Rakovníku jsem rodila první v 39, je to 2 roky, nikoho ani nenapadlo zmiňovat císařský řez. Teď jsem rodila podruhé v 41 v Motole. Doktor v poradne zmínil, že pokud budu chtít, tak mi ho vzhledem k věku můžou udělat, ale že by preferoval přirozený porod. Oba porody tedy přirozeně a bez komplikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
15.8.21 13:18
@Lucie_Sx píše:
Tak on cisar taky neni zadna vyhra.
Osobne bych spis zkusila udelat vsechno, aby porod sel dobre. Vybrat porodnici, zaplatit si svoji PA, se kterou se budete vidat uz pred porodem, sepsat spolu porodni plan, projit varianty, co se muze dit a jak to chces…

Svou dulu už mám, teď budeme mít třetí schůzku, kde probereme porodní plán. To ona mě poradila porodnici v Rakovníku, že s ní má dobrou zkušenost, co se přirozených porodů týče. I představu o porodu samozřejmě mám, ale zase kdyby mi doporučili císaře, bránit se nebudu. Taky bude záležet na tom, jaký to bude cvalda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat