Čištění "hambulky"

534
9.10.04 11:58

Čištění "hambulky"

Už na to myslím delší dobu, ale dnes to bylo zase aktuální. Naše Eliška kakala za dva a hovínka měla v rámci plínky úplně všude. Tedy i v hambulce. Všude se píše, že se holčičky nemají vůbec mýt mezi stydkými pysky, ale já ji v takové kalamitní situaci čistím i tam. Co si o tom myslíte? A od kdy se tam smí mýt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
9.10.04 12:12

Ahoj :D

Naše Eliška (krásné jméno :D ) si taky občas nakaká úúúplně všude a )))plně hodně:lol: - Normálně jí to umyju, přece jí to tam nenechám, ne :D :lol: :D

Ale je fakt, že teď jsme kakaly a myly trochu častěji a mě se zdá, že má frndulku nějakou zarudlou… :cry: Ve středu jdeme k doktorovi na půlroční prohlídku, tak ho na to upozorním a zeptám se …

Měj se hezky,

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
9.10.04 12:36

Tak mi když tak dej vědět. Díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
9.10.04 13:20

Ahojky, no ja som tiež doteraz všade čítala, že sa to nemá čistiť, iba občas olivovým olejom, ale teraz som čítala rozhovor s detským gynekológom a ten tvrdil, že to práve naopak treba čistiť poctivo, najlepšie čistou vodou, pretože sa tvorí povlak a v ňom neskutočné množstvo baktérií, ktoré môžu spôsobiť škaredé zápaly, dokonca až zlepenie, ktoré vedie k zrasteniu pyskov! Tak v tom mám tiež dobrý hokej :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
9.10.04 13:33

No, to je pěkný. Tak to mě moc nepotěšilo. Možná by mohla napsat něco nějaká maminka, která už má větší holčičku, jak to řešila a jak se to osvědčilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
9.10.04 14:32

Taky jsem četla obě varianty. Ale i dětská doktorka mi potvrdila, že je třeba prcku vyčistit. Mohlo by dojít k infekci a dokonce i ke srůstům. Asi co doktor to jiný názor, ale myslím, že když jí to tam trošku vytřu vlhkým ubrouskem, tak jí nemůžu uškodit. A když je pokakaná až za ušima, tak ji strčím do lavoru - jinak to nejde :D

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
9.10.04 20:20

Ahoj holky,
my čistíme poctivě - paní doktorka nás taky informovala, že může dojít ke srůstům.
Dokud měla Verča (2) plínky a zahovínkovala se všude, očistila jsem všechno ubrouskem a dočistila tyčinkou na uši namočenou ve vodě. Když měla vrstvičku mázku, namočila jsem tu tyčinku do olejíčku.
Teď už kaká do hrníčku, takže stolici tam nemá, ale v pravidelné očistě pokračujeme: Po kakání umýváme vodou zadek i pipku a zhruba jednou za 14 dní to vezmeme důkladně mezi pysky tyčinkou.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.04 20:41

ahoj, my jsme nasi verunce prcku taky cistili olejickem, tak asi do jednoho roku. od ty doby ( ted jsou ji 2 roky) ji pokud je pokadena utru tim navlhcenym ubrouskem, kdyz je to castejc a zacina trosku cervenat, tak obycejnou latkovou zinkou namocenou do vody. kdyz neni (semtam uz chodi na nocnik), tak ji jen umeju vodou. doktorka mi taky rikala, ze ten „mazek“ by se mel umejvat.
je to s holkama tezky, ale co mi rikaly kamosky s klouckama… aspon nas neceka zadny pretahovani, srustani apod. :)))
naivni kacatko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.10.04 21:05

Já mám dceru 10let a my jsme myly důkladně každý den! Děvčátka,která nemají každodení hyg.mohou mít velké problémy-záněty…Musím říci,že jsme byly a jsme bez problémů.Iveta

• Nahlásit
  • Citovat
2185
9.10.04 21:10

Nam v porodnici rekli: necistit, jen kdyby se stolicka dostala az mezi styd. pysky. Pry se nema cistit proto, aby ten mazek zabranoval srustum. Ale po mesici, kdy jsme mely nanos mazku - masticky, tak jsem se zeptala nasi pediatricky a ta rekla naopak cisti a to denne bez ohledu na stolicku. Tak jsem z toho taky jelen. Ale radeji cistim, mam z toho lepsi pocit…
H+A (5 tydnu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
9.10.04 21:40

Ahojda!
Tato diskuse me teda zaujala. TAky cistime, ale nejen kdyz je to potreba. Ne sice kazdy den, ale asi tak obden. Pri prebalovani vezmu vlhceny ubrousek a trochu ji ji projedu a ten nanos z masticek a mazek se snazim trochu vycistit a navecer ji jen tak prejedu zinkou ve vane. Uz jen proto, ze ja si ji taky :P kazdej den myju. Proc ja bych mela byt cista a dcera ne? Nevidim v tom zadnej rozdil jestli je „pipine“ 0,5 roku a nebo 30 let. :D Uz jen z estetickeho hlediska.
papa Darka a Misutka 9 mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
9.10.04 21:58

Když jsem si dceru přinesla z porodnice, taky jsem měla naordinováno nečistit, jenomže v porodnici nebyla pořádně zakakaná ani jednou… . Časem jsem dospěla k závěru, že já se taky myju denně a přece nebudu nechávat holčičku „špinavou“. Když jsem byla malá (už ne miminko), naši mne koupali jednou týdně a přežila jsem ve zdraví. No jo, dědina na Moravě :roll: Všimnuly jste si jak to příroda chytře u holčiček zařídila, že většinou když se vykakají, tak se vyčurají a tím se vlastně to, co by vlezlo do pochvy, vyplaví? Jó, my velké holky už to máme většinou obráceně :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
534
11.10.04 09:24

Tak jsem to ještě probrala s několika kamarádkama - maminkama. Všechny mají starší miminka nebo batolátka než já. Všechny svým holčičkám hambulky čistily. Některé olejíčkem a vatovou tyčinkou, jiné vlhčeným ubrouskem.
Takže jsem si z toho udělala závěr: čistit :!
Všem dámám děkuji za pomoc zorientovat se. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
11.10.04 09:48

Čistily jsme od narození, malá byla lehce nezralá, neměla malé pysky kryté velkýma. Srovnalo se to asi v šesti týdnech a pak nebylo třeba čistit v podstatě vůbec. Vždycky jsem ale malou po stolici zkontrolovala. I lékařka na prohlídkách kontrolovala stav pohlavních orgánů - asi do šesti měsíců.Potřeba čistit pipku se objevila pravidelně až začala s příkrmy ke kojení a pak až se začala pohybovat. ted čistíme po každé stolici. Ono když batole naloží do plínek a párkrát si do toho v zápalu hry sedne, tak se stolice dostane mezi pysky na 100% a riskovat gynekologický zánět nehodlám.

Tak myslím, že ono NEČISTIT platí spíš pro novorozená zralá a kojená děvčata. krom toho - jak by ta malá pipka vypadala, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
11.10.04 10:31

S dovolením taky přispěju do mlejna:-) Řekla bych, že ty názory „nečistit“ vycházejí z toho, aby se do pochvy nedostala infekce, protože tam ještě není přirozené poševní prostředí.
Ale čistou vodou se rozhodně nic nezkazí, rozhodně lepší, než tu jemnou kůžičku nechat rozdráždit hovínkama:-)
Možná bych ale byla opatrná i s těma vlhčenýma ubrouskama, jsou parfémované, alespoń v prvních týdnech bych umývala jen čistou vodou. Čistým prdelkám zdar:-)

Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama