Sezení v autosedačce

534
8.10.04 12:29

Sezení v autosedačce

Ahoj maminky,

chtěla bych vědět jaké máte informace o prospěšnosti či škodlivosti sezení v autosedačce. Moje malá to má moc ráda (jsou jí 2 měsíce). Podle mých informací každý doktor tvrdí něco jiného. Jeden straší, že to škodí, druhý doporučuje. Tak nevím… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
8.10.04 13:08

Naše malá bude mít za chvíli 3 měsíce a sezení v autosedačce miluje. Vždycky spolu vaříme, šijeme, malujeme byt..... . Vůbec si neumím představit že by ležela v postýlce celý den. Nejraději má, když v ní může spinkat u zapnuté pračky 8O . Pásy jsem „demontovala“ - zastrčila dovnitř sedačky, aby ji netlačily. Protože jsem měla pocit, že se tam dost potí, je sedačka vystlaná ručníkem a přes něj máme plenku. Nemyslím si, že by to malé nějak škodilo, navíc se snažím, aby sedačka nebyla na sezení, ale podkládám ji, aby mimčo víc leželo. Malá je spokojená, navíc mám pocit, že přece jenom, narozdíl od postýlky, má víc skrčené nožky - což beru jako dobré pro kyčle. Když leží v postýlce, má nožky natažené. Stejně jsem to dělala se synem a je v pořádku. Dlouho jsem ji používala na krmení a jednou nám dokonce posloužila při prvním velkém sněhu jako provizorní sáňky 8O

• Nahlásit
  • Citovat
307
8.10.04 14:18

Ja jsem taky pouzivala autosedacku hodne i doma, moji holcicce je tedka rok a trochu se mi zda, ze ma zebra vystouple dopredu… mozna se pletu nebo to tak ma byt?! Kazdopadne v ni moc rada sedela, tedka uz to je horsi… :o)
Radino, ty pasy za chvilku budes zase potrebovat, uvidis jak se ti zachvilku propne a „vyskoci“ ven…
Kajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
8.10.04 14:33

Ahojky,

osobní zkušenost sice nemám, ale kamoščinýmu klukovi je 9 měsíců a v sedačce seděl taky. Strašně se mu tam líbilo. Akorát je varovali před tím, že tam nemají „sedět“ celej den (kvůli tvaru hlavičky) prý se tak do měsíce pozná, které dítě sedí jen v sedačce a které je i v postýlce právě podle „proležené“ „sedačkově tvarované“ hlavičce.

Já to vyzkouším až za 4,5 měsíce - tak pak můžu dát vědět.o))))

Markéta + (asi určitě kluk - ale ještě do včera Zuzka.() 20 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
8.10.04 17:54

Tak nevím, to že je sezení v autosedačce škodlivé jsem se dozvěděla až nedávno tady. Malý má 26m a autosedačku miloval. Ještě teď si do ní někdy lehne a dívá se třeba na pohádky. Mívala jsem ho v ní dost často a vždycky jsem ho připoutávala i doma a udělala jsem asi dobře, protože teď při poutání do velké autosedačky nedělá žádný problém a nikdy mu to nevadilo. švagrová malého do sedačky neputala a nikdy ji vní nechtěl sedět a nechce pořád a to má 18m, takže s ním nikam nemůže jet sama a pořád ho drží na rukou. Malý z autosedačky žádné následky nemá a hlavičku má krásnou kulatou, když s ním manžel býval sám doma, tak ho vždycky v autosedačce uspal.

Zuzka a Kuba 26m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
8.10.04 19:49

No, já jdyž jsem přišla s MAtejem na neurologii (nechtěl se plazit ani lezt), tak mi bylo sděleno, že ma povolene svaly - vyvaleny bricho a zebra vystouply dopredu - a jeden z prvnich dotazu byl, zda pouzivame doma lehatko, autosedacku (mel 7 mesicu). Nic z toho jsme nemeli. Je to pry tak, ze nekomu to uskodi, nekomu ne, zalezi jak je na tom dite se svalama. Takze my pry kdybysme tyhle dve veci pouzivali, tak by na tom byl Matej hur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
13.10.04 21:26

Ahoj maminky,
nám na neurologii doporučují nechávat miminko ležet, ať už v postýlce či pod ohrádkou a lehátko či autosedačku používat jen v nutných případech - jízda autem, krmení. Pro mimčo je prý lepší, když leží a může si zvedat nožičky, čím posiluje bříško a má i tak tendenci se otáčet. Já nechávám svoji holčičiku - 4 m - pod ohrádku a je tam spokojená, do lehátka ji dávám jen na polední krmení -mrkve. Je pravda, že se jí v autosedačce či lehátku ani moc nelíbí, nemuže se hýbat a kopat nožičkami a to jí asi vadí.
Mějte se fajn.
Monča a Niki 4 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama