Nechce správně sát při kojení, neotevírá pusu a bolí mě to

Radina
8.10.04 13:22

Kojení

Zdá se, že začínáme mít problém s kojením. Mléka mám pořád pro dvě děti, ale dcera „blbne“ u kojení. Měli jsme s tím problémy už v porodnici - cumlala mi jenom špičku bradavky, ale to jsme asi po týdnu vychytali. Teď jsou jí skoro 3 měsíce a začala s tím znova. Zaboha ji nemůžu donutit aby pořádně otevřela pusinku a sála. Přitom jak mi cumlá špičku bradavky a čelistma ji drtí (jaujau) ještě pouší do pusy s mlasknutím vzduch. Občas mi připadá, že to dělá schválně, ale bylo by škoda ji kvůli takové blbosti odstavit. Existuje nějaký způsob jak ji donutit otevřít pořádně pusu před přisátím? Nebo jí mám bradavku cpát prstem do pusy? Já si s ní fakt nevím rady. Hladem nepláče, pokaždé si vezme dost, ale mne to bolí :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
8.10.04 15:52

Ahojky, určo to máš nastudované = tak jsi to už zkoušela.. prý se hledací reflex a tím i otevření papulky pomůže, když se bradavkou krouží malé po rtech - 3× jedním a 3× druhým směrem.. a pak honem zašoupnout :-)

Ale nevím,jestli to funguje i u takto velkých miminek.. :-)
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
8.10.04 17:09

Ahoj. Nám se to dělo celý první měsíc, tak zkusím pár tipů:

1. Buď s mimčem někde v klidu. (Tzn. ať není slyšet rádio ani televize).
  2. Nejlepší na takové „blbnutí“ je technika TANEČNÍK. Najdeš jí na stránkách laktační ligy. Mímo držíš pod ouškama, tudíš mu můžeš nastavit hlavičku jak potřebuješ. Snaž se, aby hlavička byla v záklonu. To jí donutí víc otevřít. Pokud se přisaje špatně, hned jí bradavku vytáhni. Musí vědět, že tak ne.
  3. Využij zívnutí. Mě se to osvědčilo. Když už nic tak při zívnutí jsem jí mohla zanořit prs i s dvorcem.
  4. A důležité: kontaktuj laktační poradkyni. Za mnou byla po příchodu z porodnice asi 4×. PLatí to pojišťovna. Když miminko blbne, hodí se další pár rukou, aby ti pomohly.
  5. Pokud používáte dudlík, na čas ho vysaďte.

Přeju ať se to zlomí. Papa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama