Reklama

Cizinka a rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kofolkaa.
Extra třída :D 11502 příspěvků 03.07.11 09:32
cizinka a rodičovský příspěvek

Ahoj holky :mavam:
Ptám se prvně tady, urcite nekdo bude vedet :-)
Muj nejlepsi kamarad momentalne zije v Nizozemi. Ma tam pritelkyni polske narodnosti. Ona tam taky pracuje. Pritelkyne je tehotna (7mesic) a miminko porodi tady a budou zit tady. Chtela bych se zeptat,zda ma narok na rodicovsky prispevek a pokud ano, co vse musi splnovat a zaridit. Kamarad prijede o mesic driv, aby vse vyridil, tak to potrebuje zjistit. Dekuji :kytka:

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 03.07.11 10:13

Ja bych rekla, ze zalezi na tom, kde bude mit pritel trvale bydliste a kde bude sutecne zit. Pritelkyne nema podle me narok na nic. Ale on by si mohl zazadat o RP, pokud tady ma trvale bydliste a budou tu skutecne bydlet(a on bude zapsany v RL ditete). Muj kamarad ma za zenu cizinku, bydli v Cechach a pobiral RP, pokud vim, ale uz je to skoro dva roky, par veci se menilo.

kattie
Extra třída :D 11483 příspěvků 03.07.11 10:14

Zeptej se na sociálce, ale podle mě nárok nemá. Neodváděla tady pojištění na sociální a on asi taky, když pracuje v Nizozemí, takže asi nepůjde ani napsat to na něj… ale třeba mě někdo opraví.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 03.07.11 10:25

A já bych řekla, že pokud budou mít TP na území ČR a budou tu opravdu žít, tak nárok na RP vznikne - 4letá varianta.
A je úplně jedno, že nic neodváděli, náš stát je štděrý, někdy až moc

kofola3 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.11 10:29

Nárok na RP asi 4 by být měl, když si před porodem tady přihlásí TP

kofolkaa.
Extra třída :D 11502 příspěvků 03.07.11 10:47

jj on tady trvaly pobyt ma, jen ona si ho chce zaridit. A nevite co pro to musi udelat? jen podat zadost? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.11 14:37

trvalý pobyt dostane až po pěti letech přechodného pobytu, jsem taky cizinka a žiju tad už 11let, pracuju od začátku, ale o TP jsem mohla zažádat až po pěti letech, ohledně rodičáku nevím, jsem sice taky těhotná ale jsem trochu jinej případ, mám přítele čecha, který pracuje tady a já vlastně taky, takže mám naárok na vše

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.14 08:33

Prosiiiim, nevite nekdo, jaky doklady potrebuju k zadosti o RP, kdyz jsem cizinka a mam v CR zatim pouze povoleni k prechodnemu pobytu? Diky

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 19.12.14 14:34

Pro RP musíte mít vy i dítě trvalý pobyt a bydliště v ČR

kerol80
Povídálka 49 příspěvků 19.12.14 14:50

Anonymni:
Od nas chteli pracovni smlouvy - moji i manzelovu, najemni smlouvu, pak potvrzeni o pobytu od cizinecke policie - nestaci jim prukaz o prechodnem pobyte. Pak jsme oba museli vyplnovat nejake dotazniky. Manzel je Cech, dite taky, oba tady maji trvaly pobyt, ja jen prechodny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.14 20:40

@Sojkka nemusi byt trvaly :) staci prechodny :) mela jsem to tak u prvniho syna 2 roky zpet

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.14 20:43

@kerol80 ano, to potvrzeni o povoleni mam, pak potvrzeni z prace, ze jsem porad zamestnanec, najemni smlouvu taky a co si jeste pamatuju, tak 2 roky zpet u prvniho syna chteli i papir ze zdrav. pojistovny, ze jsme pojistenci vsichni…
Ale vim, ze toho bylo hodne co jsem musela dokladat a uz nevim co presne..

Koza-Dereza
Kecalka 320 příspěvků 19.12.14 20:53

Ahoj, no je potřeba pas, od policie potvrzení pobytu, rodný list dítě, potvrzení z zdravotní pojišťovny i ossz.. Dále už mě nenapadá nic..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >