Co dělat k večeři?

18.12.18 11:37

Co dělat k večeři?

Ahojky chci se zeptat co děláte 6ti měsíčnímu miminku k večeři? Ptala sem se kamarádky ale to nemá cenu vždycky zamítne co řeknu ještě kojím ale nestačí mu to dávám odběd svačinku a večeři. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.12.18 11:45

u šestiměsíčního mi ještě přišlo dost těžký do bříška na noc dávat kaše, takže já jsem synovi dávala to, co měl k obědu (vyzkoušeno, že ho z toho nebolí bříško), když sem ho chtěla něčím dokrmin večer.
Později pak dostával mléčné kaše, i krupičkovou, nebo třeba rýži s mrkví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2742
18.12.18 11:46

dělala jsem kaše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:07

@Mar__tanka1983 já sem mu dávala kaše pak odmítal pak sem mu dávala nějaký prikrm protože mliko mu vážně nestačí ale už nevím co dávat. kamarádka mi nadává ze mu ublizuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1732
18.12.18 12:10

@Marithuj Nedelej si nic z kamarádky a prober to spis s pediatrou. Každé mimco je individuální :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:16

@Helca83 to nema cenu ta mi řekla něco podobného :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15127
18.12.18 12:17

Já jsem dělala řidší kaše, ale příkrmy jsme měli od 4 měsíců a snášel je dobře, vždycky ho na noc zasytily, že líp spal, ale někdo je těžko tráví a mimčo se pak celou noc budí a bolí ho bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:22

@Helca83 to nema cenu ta mi řekla něco podobného :( @Kriss Tina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:24

@Marithuj a příkrm na večer taky odmítá?
Pokud jo, a nechce ani kaši ani příkrm, tak bude fakt zřejmě vyžadovat mlíko…
Jak kojíš přes noc? Okolo šesti měsíců bývá růstový spurt, pak děti neví, co by zblajzly a přitom pláčou jakože hlady - je to celkem normální stav, po pár dnech se to většinou srovná (nastartuje se laktace častějším přikládáním a zase je mlíka dost).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
18.12.18 12:24

Na noc dávám po večeři do lahve ještě teď u dvouleté noční Nutrilon, je sytější a moc dobrý. K večeři se osvědčily polévky, třeba hustější, krémové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:25

@Kriss Tina malej prikrmy miluje :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7513
18.12.18 12:26

Já třeba večeři zavedla až jako poslední, začala jsem ve 4.m obědem, 5.m svačinu, 6.m 2.svačinu,7.m snídani (kaši) a až v 8.m jsem zavedla večeři. Jak víš, že už mu to nestačí, když kojíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
18.12.18 12:26

U syna jsem dávala normálně maso zeleninový příkrm jako k obědu (nebyl už kojený) jinak by mě v noci sežral, příkrmy snášel dobře, první střevní problémy měl ve 3 letech když manžel přitáhl domů střevní chřipku a teď po antibiotikách. Takže doporučuji se neptat kamarádky co stejně vaše dítě nezná a dát to o čem víte že nezpůsobuje bolesti bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:30

@Mar__tanka1983 nn prikrmy sem dávala do tedka ale kamarádka mi nadává ze mu ublizuju ze ho bude bolet břicho ze mu muzu s tim briskem něco udělat a něco podobného říkala doktorka kojim tak 4× denně a dávám i cajik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 12:49

@Marithuj heleď to máš názor od názoru…
Základ je zavádět příkrmy postupně a nenaházet do dítěte čtyři příkrmy denně během jedinýho měsíce.
Na druhou stranu, kojit čtyřikrát denně půlročního se mi zdá relativně málo :think: Zkusila bych přidat jedno dvě kojení, případně UM :think:

Ale stejně je nejlepší si to uzpůsobit podle sebe. Jen ty víš, jak to máte doma, co si zkoušela a nezkoušela, jak moc ti dítko vyřvává, jestli potřebuje víc zasytit.

Jinak já bych zkoušela spíš domácí než kupovaný příkrmy.
Polívky (mě doktorka radila napřed příkrm a pak dokojit, osvědčilo se mi to), mixovanou zeleninu s trochou tuku, nebo třeba „bramborovou kaši“)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama