Co furt vaříte?

151
9.8.20 22:04

Co furt jite /vaříte

Zdravím, snažím se jist zdravě, ale někdy mě už dochází nápady co furt jist je to furt samé dokola. Co takhle jite zdraveho na snidani svaciny nebo večeři? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18095
9.8.20 22:08

Vajicka na různé zpusoby, pomazanky (zeleninove, rybi, vajickove…), vlocky s ovocem, smoothie, cottage, zeleninové saláty, testovinove salaty. Vetsinou k tomu kousek celozrneho peciva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6763
9.8.20 22:27

Vločky s ovocem, kaše - instantní, mrkev s jablkem jako salát, grep v jogurtu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13444
9.8.20 22:34

Snidane nejlépe vločky, jogurt, ovoce. Ovesná kaše z rostlinného mleka s ovocem. Chia pudink s banánem.
Z pomazánek mi chutna cizrna, sušená rajčata, olivy, česnek to vše společně rozmixovat.
K večeri různe, někdy co zbyde od oběda, někdy krémové zeleninové polévky, různé karbanátky teď při sezóně cuket dělám často cuketove karbanátky (cuketa, sýr, vajíčko, česnek, sůl, pepř vločky na zahuštění) k tomu nám stačí salát pro děti dělám br. kaši.
Plněná rajčata bulgurem a sýrem, dám je capect pokapane ol. olejem a posypany kořením. K tomu udělám kureci platek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
9.8.20 22:42

Snídaně ovesná kaše, vařím skoro každé ráno, k tomu ovoce a ořechové maslo. Nebo Banánové lívance s ovesnyma vločkama bez mouky. Když nestíhám tak jogurt, chia semínka a ovoce. Večeře cottage, jakékoli maso se salátem- kuře, ryba, krůtí. Nebo jenom hustá polívka, měla jsem dnes dyňovou. Já si vždycky něco oblibim a jim to furt :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
9.8.20 23:08

@Venceslavka
ty bananove livance zni hezky. Nemas prosim recept? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
9.8.20 23:16

Máme vlastní zahrádku, tak teď hodně zeleninové saláty s balkánem, cuketa na X způsobů, mrkev salát s jablky, červená řepa.. Je horko, tak jsem za to ráda, ať si každý utrhne, na co má chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
9.8.20 23:34

Snídaně teď střídám žitný chléb s avokádem a volským okem a bílý jogurt s domácím musli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
9.8.20 23:38

Snidane - kase z ryzovych nebo jahlovych vlocek. Obcas z ovesnych vlocek ta mi chutna nejvic, ale nedela mi to moc dobre. Mam intoleranci na lepek a mlecne vyrobky. Vetsinou pouzivam mandlove mleko. Sladim medem, javorovym nebo agave syrupem a bud cerstve ovoce a nebo v zime mrazene.
Obed, vecere - zeleninove polevky a hodne ujizdim na cockove polivce. Nebo ruzne cockove smesy s indickym korenim, fazole na mexicky zpusob. Salaty s quinoi s crzinou, spenatem a granatovym jablkem. Rybu s varenym bramborem a tzatziki nebo peceny brambory na recky zpusob ( to moc zdravy asi neni). A casto delam quacamole skoro ke vsemu hlavne ke kurecimu platku s ryzi nebo quinou. Pecene paprikove rizoto s prazenymi piniovymi orisky, drive jsem do toho davala fetu :srdce:, kdyz jsem mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13198
10.8.20 06:50

@RockFous zkus se inspirovat co vaří ostatní v diskuzi Co dnes vaříte? nebo i tady na emimi je spousta receptů, najdes tam i zdravé ;)

Jinak u nas frčí večer polevky, pomazánky, těstovinove salaty..
Na snidani hodne peču, nebo máme různe vajíčka, musli v jogurtu, ovesné kase ruzne a ovocem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
10.8.20 15:31

@Danus1 zralý banán rozmixuju s vločkama, 2 vajíčka, skořice, dle potřeby sladim medem nebo čekankovým sirupem. Zkoušela jsem přidat i chia semínka nebo protein a vše super. Měla jsem z této dávky 2-3 snídaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
10.8.20 15:44

@Venceslavka diky moc za inspiraci. Zitra vyzkousim :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu