Co je doručená pošta?

4
15.10.20 21:55

Co je doručená pošta?

Ahoj holky, půjčovala jsem kamarádce peníze a ona mi je teď vrací doporučeně. Ale nějak nevím, co to znamená. Doručí mi to až domů, nebo si pro to budu muset jít na poštu? Platím něco? A když mi to poslala dnes kolem poledne, kdy by to asi mělo přijít? Doručují i o víkendu? Díky moc :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
15.10.20 22:04

Neplatíš nic. Záleží na tom, jak u vás pracuje pošta. U nás by to zítra rozhodně nepřišlo. Spíš až v pondělí. Jak ti to poslala? V dopisu nebo složenku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.10.20 22:06

Myslím, že to bylo v dopisu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
15.10.20 22:08
@Ejmy 4 píše:
Myslím, že to bylo v dopisu

Jako ty prachy? V sobotu a v neděli se nedoručuje. Záleží, jak jsou vaše pošty od sebe daleko, ale nejdřív bych s tím počítala v pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
15.10.20 22:09

Doporučeně, to bude asi v doporučeném dopise. To znamená, že má doklad od pošty o tom, že ten dopis podala (může ho ocenit, kdyby se ztratil, obvykle na částku, jakou hodnotu má to, co je uvnitř (v tvém případě by to mohla být částka, kolik ti vrací).
Doporučený dopis oproti obyčejnému má jen tu výhodu, že je doklad o tom, že to na poštu podala, jinak to jde stejnými cestami, takže počítej tak dva tři dny. Taky záleží, kde bydlíš, jak rychlé míváte doručovatelky. Pokud to odeslala dnes, tak spíš počítej s pondělím než pátkem.
Pošťačka by ti to měla donést (zazvonit), ale víme, jak to bývá…Někdy na to prdí, rovnou hodí výzvu a ty si to musíš jít vyzvednout na poštu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
15.10.20 22:11

Pokud ti napíše číslo zásilky (bývá to „RR“ a několik čísel k tomu), tak si to můžeš hlídat na netu na „track and trace“ službě České pošty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
15.10.20 22:11

@Ejmy 4
Hele a proč si to nepošlete přes účet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
15.10.20 22:16
@Russet píše:
@Ejmy 4
Hele a proč si to nepošlete přes účet?

Třeba účty nemají :think: Holčina rozbila prasátko, půjčila peníze kámošce a ta jí je teď vrací :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
15.10.20 22:18
@Moringa píše:
Třeba účty nemají :think: Holčina rozbila prasátko, půjčila peníze kámošce a ta jí je teď vrací :)

No, já bych se trošku obávala, aby se neztratily. Asi bych požadovala kopii podacího lístku. Důvěřuj, ale prověřuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
15.10.20 22:22

Dneska už jsou i RRka dvourychlostní, rychlé stojí pomalu jako kdysi balík a má dojít do druhého dne (někdy) a ekonomické, co stojí tolik jako RR původně, dojde rovnou „někdy“ :D Kde jsou ty časy, kdy byly RRka spolehlivější a rychlejší než balíky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.10.20 22:24

Účet já mám, ale ona ne. Prasátko jsem nerozbila, měla jsem vydělané peníze z brigády a ona je potřebovala na jeden dražší dárek pro mamku ke kulatým narozeninám, jenže ji svoje peníze nestačily, tak si půjčila a teď už je má, tak vrací. Nebylo to moc, myslím, že 200 korun. Ale díky moc za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
15.10.20 22:26
@Ejmy 4 píše: Účet já mám, ale ona ne. Prasátko jsem nerozbila, měla jsem vydělané peníze z brigády a ona je potřebovala na jeden dražší dárek pro mamku ke kulatým narozeninám, jenže ji svoje peníze nestačily, tak si půjčila a teď už je má, tak vrací. Nebylo to moc, myslím, že 200 korun. Ale díky moc za rady ;)

Takže pro dvě stovky vyhodí 47 korun? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
15.10.20 23:12

To se jí teda vyplatilo, půjčit si 200 Kč.
Já že to bylo daleko více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23583
16.10.20 03:42

200 kc posilat doporzcene. :roll:
Penize ci obdobne veci (napriklad stravenky, penezni poukazky) se z bezpecnostnich duvodu obvykle posilaji jako cenne psani. Cena za postivne tedy bude asi vyssi.
Nicmene taky je moznost vlozit penize na ucet primo v bance prislusneho penezniho ustavu nebo myslim z posty „poslat“ slozenkou primo na ucet. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
16.10.20 07:52
@Svistice píše:
200 kc posilat doporzcene. :roll:
Penize ci obdobne veci (napriklad stravenky, penezni poukazky) se z bezpecnostnich duvodu obvykle posilaji jako cenne psani. Cena za postivne tedy bude asi vyssi.
Nicmene taky je moznost vlozit penize na ucet primo v bance prislusneho penezniho ustavu nebo myslim z posty „poslat“ slozenkou primo na ucet. ;)

Ta složenka na účet takx nrbude zadarmo. Pošta vše zdražila. Já bych předávala prostě buď osobně nebo poprosila někoho s účtem. Smrdí korunou a zbytečně rozhazuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat