Podvod - Jak dostat peníze zpět

Anonymní
15.10.20 11:38

Podvod - Jak dostat peníze zpět

Ahoj, chci se jen zeptat.
Stala jsem se oběti podvodu.Jsem hloupá a poslala jsem předem peníze jedný kravce. Dala jsem si inzerát, že koupím panenku pro dceru. Ozvala se mi kraví a, která me doslova komandovala, ale nabídla mi panenku za skvělou cenu, ujišťovala mě i tom, že je maminka 3 dětí a, ze ji mohu věřit. Sama prodávám a nechávám si poslat předem na účet platby, ale nikdy bych neměla žaludek někoho okrást. Týhle kra*ě to je jedno.Tak jsem doufala, že se nic nestane, ale stalo. Přestala komunikovat, raději si vyplat telefon. Poslala mi číslo dokladu z občanky, ale buh vi, koho to ve skutečnosti je. JDE o částku do 1000 kč. Je nějaká možnost, ze to se mnou bude nekdo bude řešit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5613
15.10.20 11:48

Můžeš na ni podat TO, ale to je tak všechno. Peníze stejně už neuvidis..Takovouhle částku vždy jen na dobírku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3229
15.10.20 18:12

Mně by už zarazilo a hlavně odradilo to její chování. Ale předpokládám, že peníze doopravdy neuvidíš. Samozřejmě můžeš jít to nahlásit na PČR, jen si nejsem jista, že s tím něco udělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3757
15.10.20 18:22

Je to jen přestupek..
navíc od 1/10 je hranice pro tr. čin zvednutá až na 10tisíc..
ale každopádně se správně má projet lustracemi v ČR, zda už tento její účet je hlášen a škody se sčítají.. za pokus nic nedáš… Každopádně jí napiš, že pokud do zítřka nepošle peníze, jdeš na obvodní oddělení PČR podat tr. oznámení,
třeba se lekne..
přestupkové jednání je to v každém případě.. vytiskni si vaši komunikaci, za oznámení nic nedáš.. jsou i případy, kdy se (ti slušnější) takového postupu lekli a částku vrátili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat