Co jíst před oGTT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EllMattress
Kecalka 128 příspěvků 26.02.18 15:07
Co jíst před oGTT

Ahoj holky. Tak mám dilema. Zítra mě čeká vyšetření oGTT. Mám tam být v 7 ráno. Sestřička mi řekla, že den před nemám jíst nic sladké a naposledy se najíst v 8 večer. Což teda bude peklo bez toho jídla, ale budiž. Jenže když tu pročítám vše na netu, tak se píše, že se má jíst normálně. Už teď mě honí chuť na sladké, čaj neoslazený nevypiju a jsem z toho akorát zpruzelá :D jak jste to tedy měli vy? Našla jsem jen starší články, tak jestli se třeba něco nezměnilo. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 26.02.18 15:10

12 hodin před nejíst a nepít sladký pití. Samozřejmě by to ovlivnilo výsledky.

anavi13
Závislačka 2772 příspěvků 26.02.18 15:11

@EllMattress Ahoj, dnes můžeš jíst normálně, jen omez sladké a trochu ovoce. Večer si dej už jen něco lehkého. Od půlnoci už lačni až do druhého dne. Najíst se můžeš až po testu. Sebou si vem obyčejnou vodu na zapití.

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 26.02.18 15:11

@EllMattress jez normalne, co jsi zvykla a jak jsi zvykla. Pokud pijes slazeny caj, tak si ho dej. Jen rano bud nalacno.

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 26.02.18 15:12

@EllMattress : já jsem podstupovala oGTT v roce 2017 a žádné omezení jsem neměla, jen večer asi naposledy jídlo v cca 21 hod. Pokud se nenacpeš vyloženě celou velkou tabulkou čokolády a pod, vůbec bych to neřešila ;)

EllMattress
Kecalka 128 příspěvků 26.02.18 15:15

To jsem potřebovala slyšet. Chápu, že od určité hodiny to sladké nemá být. Jen jsem se udivovala, že mi řekla celý den bez sladkého. Vyloženě se přejídat nechci, ale ten čaj a jednu sůšu bych si ráda dala :lol: :roll:

Laurie
Kecalka 384 příspěvků 26.02.18 15:16

Neni to spíš tak, že od té osmé večerní nic sladkýho? :think:

Innocence
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 15:16

Má se jíst to, co jíš běžně, aby výsledky měly správnou vypovídající hodnotu. Takže se nijak neomezovat, jen cca 12 hodin před testem už potom nic nejíst a pít jen neslazenou vodu.

EllMattress
Kecalka 128 příspěvků 26.02.18 15:18
@Laurie píše:
Neni to spíš tak, že od té osmé večerní nic sladkýho? :think:

Jsem si jistá, že říkala celý den. Protože jsem jí říkala, že to pro mě bude mazec bez sladkýho. A ona na to, že jeden den hold budu muset zvládnout :roll:

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 26.02.18 15:18

Teď čerstvě za sebou - na papíru co mi dal gyn bylo večer před nejíst a nepít nic sladkého (večer pro mě bylo po 20h), ale pít můžeš vodu a nesladký čaj. Odpo jsem normálně dlabala sladký jogurt i ovoce - asi bych to nepokoušela nějakýma koblihama nebo fest něčím sladkým.
Ráno nic - jen voda. Neboj, 2h utečou, vezmeš si sebou snídani a najíš se v pohodě.
Já teda měla obě sladkou i slanou variantu, ale zbytek dne jsem už nic sladkého pozřít nedokázala, vlastně to trvalo tak 2-3 dny.

iziwolvie
Kecalka 386 příspěvků 26.02.18 15:18

Jedla a pila jsem normálně to, co vždycky. Normálně i sladké jsem si odpoledne dala, prostě tak jako pokaždé. :-) Poslední jídlo jsem měla taky kolem té osmé večer.

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 26.02.18 15:19

@EllMattress tak to snad leda pokud máte cukrovku v rodině nebo nějaké zvýšené riziko, jinak bys měla jíst normálně.

EllMattress
Kecalka 128 příspěvků 26.02.18 15:20

Sestra mi právě říkala, že měli pani, co si dala meloun den před testy a zbytečně měla kvůli tomu vysokou hladinu a musela to absolvovat znova :nevim:

EllMattress
Kecalka 128 příspěvků 26.02.18 15:22
@happiest píše:
@EllMattress tak to snad leda pokud máte cukrovku v rodině nebo nějaké zvýšené riziko, jinak bys měla jíst normálně.

Nic takového právě. Je mi 24, váha naprosto normální, vše v pohodě.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1990 příspěvků 2 inzeráty 26.02.18 15:23

Me rekli, at si jim normalne, jak jsem zvykla. Nido me horkej caj pit nenutil :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >