Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonymní píše:
Moc se nám líbí, ale kamarádka furt na mě, že to malá bude mít těžký, že se jí budou smát atd. Ona je učitelka ve školce a prý se tam často tomuto jménu děti posmívají. Nezažily jste to někdy?
Posmívat se dá jakýmukoliv jménu, to záleží spíš na dítěti, jakou má osobnost, jestli si z toho bude něco brát, nebo to hodí za hlavu a ostatní to přestane bavit
já mám několik kamarádek co se tak jmenují a žádná z nich s tim jménem ani se zdrobnělinama u toho jména nemá problém ![]()
Mně se jméno docela líbí. Já třeba žádnou malou Kačenku neznám, všechny jsou tak 30+.
@Anonymní píše:
Ahoj holky, co říkáte na jméno Kateřina? Čekáme s manželem holčičku a moc se nám to jméno líbí, jaký na něj máte názor vy?
Za mě ne, ale líbí se vám, tak to dejte. Nelíbí se mi ty domácí podoby, jako pro zvířátko: Kačenka, Kačena, Kačka, Káča
Dokonce jsme slyšela i na Katku volat Kachno, tak to už je moc teda ![]()
@Anonymní píše:
Ahoj holky, co říkáte na jméno Kateřina? Čekáme s manželem holčičku a moc se nám to jméno líbí, jaký na něj máte názor vy?
Líbí se mi. Ale ostatním do toho může být prd, jak své dítě pojmenujete.
Typická postkomunistická vykopávka, i když toto jméno vnímám stále jako oblíbené i mezi mladší generací.
Mně se nelíbí, právě pro variantu Káčo, která je nejčastější. Taky znám pár holek tohoto jména, které říkají, že jsou Kateřinky nebo Katky, ale Káča plave na vodě. Moje dobrá známá má vnučku toho jména, je jí taky už víc než deset let a taky se rozčiluje a opravuje varianty Kačko, Kačeno, Kachno..
Nikdy se mi nelíbilo a nelíbí. A nedala bych.
A mě se líbí. my tady na ostravsku často oslovujeme Kačo, Kači-hlavně krátce, že
známá jak měla holčičku malou, říkali jí Katuli nebo Katulinko..libi se mi, že můžeš vymyslet strašně moc tvarů, takže za mě do toho!!!
![]()
@Pears206 píše:
Typická postkomunistická vykopávka, i když toto jméno vnímám stále jako oblíbené i mezi mladší generací.
Mně se nelíbí, právě pro variantu Káčo, která je nejčastější. Taky znám pár holek tohoto jména, které říkají, že jsou Kateřinky nebo Katky, ale Káča plave na vodě. Moje dobrá známá má vnučku toho jména, je jí taky už víc než deset let a taky se rozčiluje a opravuje varianty Kačko, Kačeno, Kachno..
Nikdy se mi nelíbilo a nelíbí. A nedala bych.
Hruško prosím Tě, která další jména kromě Michaely a Kateřiny jsou podle Tebe postkomunistický vykopávky?
Vždyť třeba konkrétně tahle dvě jména jsou běžná jména, která se dávají už po několik generací.
Nejstarší Michaela, kterou znám má dost přes 50 let nejmladší 12.
Nejstarší Kateřina, kterou znám je skoro 80ti letá důchodkyně, nejmladší je moje 6ti letá neteř
![]()
Jméno je to hezký, akorát se budete muset smířit s tím, že uslyšíte všechny možný varianty od Kačky po Kachnici, Kačera Donalda, Kachňáka a podobně
Ale zas na který jméno se nedá nic vymyslet, že?
Jsem nositelka toho jmena a nelibi se mi. Nikdy se mi nelibilo. Zakladni tvar Katerina uplne z duse nenavidim, Katka mi prijde tak hloupe ale pouziva se to nejcasteji. Zdrobleniny divne a Kacka…boze. Jak husopaska. Ne, fakt ne. Ja mam k tomu jmenu odpor. Kdyz mi nekdo rekne Kaceno tak to uplne fyzicky boli.
Moje děti chodily do školky dohromady 5 let, a za tu dobu se ani jednou nezmínily o posměchu kvůli jménu. Jestli kamarádka pracuje v MŠ, kde k výsměchu kvůli jménu dochází, je to spíš její špatná vizitka, že s tím nic nedělá a trpí to tam, ne?
Moje kamarádka je Kateřina, a už od dětství si dělá srandu, když vidíme kachny, že to jsou její ségry nebo sestřenice. A že je tvar Kačka nelogicky? Prostě je to tu tradice, stejně tak cizinec nepochopí, proč je Jan Honza nebo Jeníček nebo z jiné dnešní diskuze Karel i Karolína se oslovují Kája.
Za mě krásné jméno, líbí se mi moc.
@prokr píše:Že se toho tak chytáš jako jiná uživatelka. Tento termín tu používám běžně v podobných diskuzích léta letoucí
Hruško prosím Tě, která další jména kromě Michaely a Kateřiny jsou podle Tebe postkomunistický vykopávky?
Vždyť třeba konkrétně tahle dvě jména jsou běžná jména, která se dávají už po několik generací.
Nejstarší Michaela, kterou znám má dost přes 50 let nejmladší 12.
Nejstarší Kateřina, kterou znám je skoro 80ti letá důchodkyně, nejmladší je moje 6ti letá neteř![]()
A na Kačenky je alergických stále více lidí. Stejně tak na tvar Míša, to je označení pro plyšového medvěda nebo nanuk, ne pro kluka nebo holku ![]()
Mne se moc libi. Podle mne jedno z nejhezcich jmen. Mne se zase nelibi vsechna ta radoby moderni jmnea typu Nela, Mia a podobne. Proste kazdy to ma jinak. Dejte takove jmeno, co se bude libit vam.