Co s cuketou?

569
6.8.06 18:47

Co s cuketou?

Ahojky,
tchýně se zbláznila a pořád nosí jednu cuketu za druhou už mám plnou lednici!!
Naštěstí ji všichni milujem tak jsme ted na cuketě :lol:
Ale už toho začíná být moc.
Napadlo mě že ji zamrazím.Když byl prdolka malej tak jsem to povařila a rzmixovala.Musím to i ted povařit nebo můžu nechat na kostičky a šup do mrazaku?
Nebo co s ní jiného?Vyhodit se mi to přeci jen nechce a sousedka jí už taky nechce :lol: :lol:

Díky
Petra

PS:taky můžete přihodit nějaký receptík

Já ted miluji nakostičky jakoukoliv zeleninu a cuketku osolit opepřit bazalku zapéct polejt vajíčkem a posypat sýrem.Jo a hooodně česneku. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
6.8.06 18:49

joudo,
někde tady v receptech na miminu je cuketová buchta a cuketový chleba.
V disk. Frenštát a okolí jsem psala recept na cukeťák.
ahoj M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
6.8.06 18:53

Děkuju,

cuketák i buchtu znám tu jsem zrovna dnes dělala ale chlebík neznám mrknu po něm :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
6.8.06 19:00

nemrkneš protože tam není. Já jsem měla recept u pekárny chleba.
Tady je:
50 ml vlažné vody
300 g cukiny nastrouhat
2 lžičky soli
2 lžičky cukru
500 g hladké mouky
1 lžička sušeného droždí
Základní program na pečení chleba. Ty ale asi pekárnu nemáš, co? Možná vy se to dalo upéct třeba ve formě na bábovku, ale tam by jsi musela nejdřív udělat kvásek a pak teprve přidat zbytek. V té pekárně se to dělá samo :lol:
Jinak máti dělá i cukínové zelí. Nastrouhat, podusit, zahustit a ochutit jako zelí. To by prckovi asi chutnalo. S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
6.8.06 19:00

Cuketa4.8.2006 10:21:18Pomazánka na tousty1 a 1/2 kg očištěné cukety,1 a 1/2 dcl oleje,1/2 kg cibule,1/2 dcl sojové omáčky,8 dkg Vegety,1 velký protlak,1/2 lčižky chilli,3/4 lžičky zázvoru,bobkový list,10 stroužků česneku vylisovat.Cukety nastrouháme,přidáme pří:,–(y kromě protlaku.Dusíme asi 20 min.Přidáme protlak a dusíme ještě 5 min.Horké dáme do skleniček a steril. 10 minut.

Hořčice z přebytků cukety2kg cukety,1 velká cibuĺe,1 dcl octu,1 lžíce soli,130g cukru,1 malá hořčice,mletý pepř,chilli,4 lžíce nastrouhaného křenuCuketu a cibuli oloupeme,nakrájíme nadrobno,podlijeme a dusíme doměkka.Vmícháme ostatní pří:,–(y a rozmixujeme do hladka.Naplníme do malých sjkleniček a steril. 15 min při 85 °C.

Pečená cukety(obdoba bramboráku,ale pečenýho v pekáčku)60dkg cukety,1 hrnek polohr.mouky,1/2 hrnku oleje,5 vajec,10-15 dkg eidamu(nastrouhat),10-15 dkg slaniny(nakrájet na kostičky)1/2 prášku do pečiva,majoránka,sůl,pepř,česnek.Vymažeme pekáč a rozprostřeme do něho hmotu z nastrouhané a vydlabané cukety+všechny ingredience.Pečeme v troubě.Tohle všechno jsem dělávala,když jsme ještě měli zahrádku a na ní plno cuket:o)))))Dobrou chuť:o)))

Dnes jsem dělala pomazánku na tousty a super..Fakt to vyzkoušej te a nemá to chybu a máme taky dům plný cuket…Dobrou chuť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
6.8.06 19:02

joudo jestli máte rádi takovou ostřejší směs na topinky, tak ti najdu recept, napiš please jestli to chceš, jinak to ani nebudu hledat. Ale je to fakt dobrý a zavařuje se to, takže to bez problémů vydrží rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
6.8.06 19:02

Cuketa3.8.2006 11:35:54"Sekaná" z cukety:3 hrnky cukety nastrouhanné na hrubo bez jader1 hrnek polohrubé mouky1/2 hrnku oleje3/4 hrnku strouhanné cihly1/2 hrnku krájené cibule4 vejce25 dkg měkkého salámu nebo uzené - na kostičky1-3 stroužky česneku1/2 lžičky prášku do pečivasůl, pepř, majoránka, petrželkapéci jako sekanou a je to lepší nechat vychladnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
6.8.06 19:03

sati, ty jsi mi lhala!!!! :D :D :D :D říkala jsi, že tu někde je.

ještě mě napadl klasický bramborák, ale místo brambor cuketa nebo díl brambor a díl cukety.
pa m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
6.8.06 19:04

Cuketa3.8.2006 11:29:25Buchta z cukety:25 dkg cukru krystalu50 dkg strouhané cukety bez jader35 dkg polohrubé mouky3 celá vejce1 dcl oleje1 vanilkový cukr1 prášek do pečiva2 lžíce kakaa (není nutné)rozinky (není nutné)Vše smíchat a pak upéct jako bábovku nebo buchtu na plech :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
6.8.06 19:09

Já jsem dělala štrůdl - normálka klasika a jako náplň pár letních kyselejch jablíček + nastrouhaná cuketa. Chuť jabko-cuketa se spojí a nepoznáš,že to nejsou jenom jablíčka.Mňam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
6.8.06 19:18

Jé vy jste zlatíčka vše si píšu a mám zas na pár dní co vařit a možná se těch cuket ještě zbavím:o)
verbascum : manžel miluje vše co je pikantní.Neni to podobné tomu co psala Jonka at to nemusíš hledat?

Taky hodně dělám že si nakrájím nakolečka vydlabu prostředek osolim opepřim a potřu česnekem.
Mleté maso ochutit jak máte rádi.Já dávám strouhaný sýr,česnek majoránku,petrželku sul,pepř,vajíčko a trochu mléka,a podle toho kolik mám masa přidávam namočené ovesné vločky.
Cuketu naskladám do pekáče do těch důlku dám kuličky masa a zapékám nakonec posypu sýrem.
Někdy k tomu dám brambor někdy jen tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
6.8.06 19:46

jojo, já si nevšimla :oops: je to téměř totéž :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
6.8.06 20:03

dneska jsem dělala hlávkové zelí k masu /klasicky jak se dělá/ akorát jsem dala půl na půl s nastrouhanou cuketou. Vůbec nikdo to nepoznal a zelí bylo úžasný a jemný :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
6.8.06 20:35

Tchýňka jednou udělala těstoviny a na to směs: na cibulce osmažit - spíš podusit cuketu na kostky a houby. Jen osolené a opetřené. Přiznám se, že jsem tím trochu pohrdla, neb se mi to bez masa zdálo chudé, ale bylo to fakt žrádlo s velkým Ž. Od té doby to dělám i se žampionama, ne jen s lesníma houbama. Je to hotové, až cuketa změkne a vydusí se šťáva. Sypu sýrem. Může se dát i mleté maso, ale fakt i bez toho masa je to moc dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
6.8.06 21:14

Holky, díky za super recepty:) já zas cukety normálně dusím spolu s rajčaty a paprikou, když dělám lečo:)

a co to mražení?? chci Vítkovi zamrazit na zimu-musím to napřed povařit, anebo se dá zmraziot normálně syrová nakrájená na kostky?

díky K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama