Reklama

Co upéct z borůvek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.10 13:43
Co upéct z borůvek?

Máte nějaký osvědčený recept, co upéct z borůvek??

Máme jich spoustu, tak bych chtěla něco zkusit.
Klasický tvarohový koláč s drobenkou už jsem dělala a podruhé bych chtěla zas něco jiného :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 04.08.10 13:56

mňam! představovala by sis hrnkový… kynutý… (?) případně mohu poradit borůvkové knedlíky a tzv. „žahour“ (= přelije se přes ně) - ale jen jestli je to co chceš…

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 04.08.10 13:59

Zrovna nedávno jsem z nouze „vynalezla“ recept. Těsto jako na bábovku z oleje a ovoce do toho. Peču na plechu. Nebo to samé těsto upéct, po vychladnutí natřít pomazánku z tvarohu a cukru, posypat borůvkama a zalít rosolem z pudinku (3/4 litru vody, trochu ovocné šťávy - sirupu, 2-3 vanilkové pudinky) :palec:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 04.08.10 13:59

Já se zrovna na něco chystám, tak honem honem :mrgreen: Zrovna jsem chtěla vstát od PC a jít péct…

Chtěla jsem teda upéct koláč s drobenkou (netvarohový, obyč. buchtu…)

nashi
Stálice 96 příspěvků 04.08.10 14:02

Není to tedy extra super nápad, ale když už vyčerpám tyto lahodné recepty na borůvkové dobroty, jako píšete, dělám borůvkové muffiny. Dětem to moc chutná.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 04.08.10 14:06

Hm… tak házím první… můj STAREJ DOBREJ hrnkáč (asi znáte… nevadí)

1 vejce
1 hrnek cukru krupice - pěkně s vejcem rozmíchat do pěny.
1 hrnek polohr.mouky
1 hrnek hrubé mouky
1 hrnek mléka
půl hrnku oleje
půl prášku do pečiva
vanilkový cukr a citronová kůra (nemusí být)

hezky umícháme, nalijeme na vymaštěný a vysypaný plech (hrubou moukou), posypeme borůvkami a zasypeme drobenkou (tu zplácávám většinou z lenosti z rostlinného oleje, cukru a polohrubé mouky… mělo by tam být asi máslo.. no co se dá dělat :-)

peču při 180 asitak dvacet minut?? případně trochu dýl.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 04.08.10 14:09

ještě házim knedlíky… kdyby někdo chtěl. Jsou 100× (nejmíń :-) vyzkoušený.

250 g měkkého tvarohu
200 g polohrubé mouky
50 g másla (rozpuštěného.. ale ne horkého)
3 žloutky špetka soli
- všechno smíchat, udělat knedlíkové těsto (je tužší) - mělo by se vyválet a vykrájet čtverečky. OVŠEM: já trham rukou hroudu, upravím v dlani jako mističku a do ní nasypu borůvky … jinak mam borůvky po celý kuchyni.

knedlíky se pak vaří fakt chviličku… (5 - 7 minut???) prostě až vyplavou. vyndat a sníst.

Werča
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 04.08.10 14:12

chi chi,trochu téma pro mě :-) Poslední 3 týdny furt něco dělám z borůvek…No palačinky, lívance, plněné knedle a koláč s drobenkou je asi taková největší klasika.Já dělala ještě nějaké džemy.Zrovna včera jsme dojedli tvarožník,tam taky nějaké borůvky padnou.Inspirovala jsem tady na těchto stránkách http://dolcevita.blog.cz/…uvkovem-tonu a musím říct že měl u nás velký úspěch i tenhle koláč http://dolcevita.blog.cz/…-pro-narocne …no a pak taky dělám jogurt a různé pamlsky..

Příspěvek upraven 04.08.10 v 14:13

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 04.08.10 14:12

jo moment a ten ŽAHOUR.
na ty knedlíky.
Na kilo borůvek 100 g cukru (takže při jiném množství rozpočítejte)
- trocha skořice
- 2 lžíce másla, 4 lžíce strouhanky nebo strouhaného perníku… (chm… v nejhorším případě polohrubá mouka rozdělaná ve studené vodě)
- sklenice mléka, pokud potřeba, doředíme vodou.

ááá je to mňam.
(a nebo to můžete z těch surovin uklohnit podle oka…)

- my úchylní doma to lejeme i přes kolínka. tak. :-)

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 04.08.10 14:37

Vy mi děláte chutě!

Ty borůvky vám závidííím! Mňam… :jazyk:
Kde jich tolik berete?

Já jsem trochu koupila a zavařila, ale jen pár skleniček.

Nejraději mám borůvkové knedlíky právě z těch zavařených.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 04.08.10 14:44

No, z borůvek je vyborný ten dezert ze zakysané smetany s piškotama…

Werča
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 04.08.10 15:16

Borůvky jsem si pěkně růčo nasbírala-upf.Byla jsem asi 4×, vždycky tak 3 hodinky.Dost jsem toho udělala a mám i nějakou zásobu v mrazáku :pankac: No ale byla to fuška s břichem..Jenže co bych pro tu dobrotu neudělala, kor ted když mám takovou žravou :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 04.08.10 15:41

Tak já jsem nakonec udělala ten můj původní bleskurychlý koláč s drobenkou. A zbylo mi, tak až ho sežerem, půjdu asi ještě do těch muffinů :mrgreen:

Já mám borůvky od tchyně :lol:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 04.08.10 15:45
Angua píše:
Tak já jsem nakonec udělala ten můj původní bleskurychlý koláč s drobenkou. A zbylo mi, tak až ho sežerem, půjdu asi ještě do těch muffinů :mrgreen:Já mám borůvky od tchyně :lol:

Jééé, to se máš!
Hned bych si takovou na chvilku půjčila. :mrgreen:

Když já bych i trpělivě trhala a trhala, jenže bych musela vědět kam, aby něco bylo. I když teď je už asi stejně pozdě.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.10 15:46

Tak my máme několik borůvkových keřů na zahrádce.. Jsou super, malému hrozně chutnají :wink:
Díky za recepty, projdu večer. Muffiny jsem ještě nedělala :oops: Na to musí být forma?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >